Biz ili Org domena

Koju domenu odabrati Biz ili Org, to je jedino što je ostalo slobodno ?

Ja bi .org, mislim da je Google više cijeni :smiley:

Po cemu to? volio bih znati jer ja imam .me i isto mi cijeni kao i kad sam imao .com

Ako je namjena full neprofitna (u što sumnjam) uzmi .org.
Za sve ostalo je meni .biz prikladnija.

Definitivno biz

Pretpostavljam da ti je stranica bila sdfgsfgasdgfasdfasdf tematike i nitko drugi nije bio u tome :smiley:

Ako je neka zajednica onda bolje org il ako je neki biznis, prodaja onda bi ja biz. Samo moje mišljenje.

surfajući googlom rijetko naletim na biz puno češće na org

Ovisi o tipu stranice ali opcenito preferiram .org

Stranica bi bila travel ili turizam tematike, ma i meni se sad čini da bi .org bolje zvučalo…

Ne naprotiv isti naziv samo sam presao na .me to je sto se tice mog sajta

A evo i jos jedan primer
oklop.com
ja sam ga preskocio sa

tako da nema to vise neki znacaj mozda nekad imalo.

Prosečan korisnik interneta ne zna ni da postoji domena biz. :stuck_out_tongue:
Ja bi pre izabrao .org

Onda .org definitivno zvuci bolje.

Imas na domene.hr promo akciju biz i org domene za 40kn + PDV (inace je 70kn+pdv).

Mislim da ti je .org puno bolji izbor od .biz.
I definitivno bolje zvuci!!!

ako su ti ostale samo biz i org ja bi razmislio o promjeni imena radi SEO.

[quote=“Sceko”]Ne naprotiv isti naziv samo sam presao na .me to je sto se tice mog sajta

A evo i jos jedan primer
oklop.com
ja sam ga preskocio sa

tako da nema to vise neki znacaj mozda nekad imalo.[/quote]

haha, gdje si ga preskocio? i da itekako je vazno dali je .me ili .com. Recimo .com moze biti sjajna i na google.me no na gooogle.com ima prednost i nisi je preskocio i vrlo vjerojatno nikad neces cisto zbog cinjenice da je ono .com a tvoje .me. Toliko o vaznosti…

EDIT:
Moli boga da oklop.org ne otvori site u wordpressu jer ce te i oni preskociti… a mozda ce prekosciti i .com

Na google.me jesam na google.hr takodje na google.ba takodje na google.rs isto
http://slike.milf-hosting.info/images/1332262758.jpg

Znam da jesi. Ali na .ro nisi. I na google.com nisi. Me je crnogorska domena i tako imas prednost u ex-yugoslaviji. No da si imao oklop.com bio bi prvi na google.com isto. A interesantno je da je tripod.com prvi. Probaj blackhat metodu: otvori tripod blog ubaci neki relevantni tekst za tvoju stranicu napravi par blogova (4 njih) neka linkaju na tu tvoju tripod stranicu i onda ubaci samo jedan link na tripod stranici prema tvojoj. Eto te na prvom mjestu in no time :wink:

ko to koristi gogole.com jos? svakog lepo redirektuje niti ko podesava da mu otvara .com tako da mi i ne odgovara. Da znam al uopste nisam ni ostavljao za Oklop, vec sad se baziram na registracija .me domena

Mada dosta dobro se pozicira .me domena evo i primera cak na google.rs Instalacija SMF Foruma, Instalacija phpBB Foruma, Anoniman Email itd…

[quote=“Sceko”]ko to koristi gogole.com jos? svakog lepo redirektuje niti ko podesava da mu otvara .com tako da mi i ne odgovara. Da znam al uopste nisam ni ostavljao za Oklop, vec sad se baziram na registracija .me domena

Mada dosta dobro se pozicira .me domena evo i primera cak na google.rs Instalacija SMF Foruma, Instalacija phpBB Foruma, Anoniman Email itd…[/quote]
Izgleda da si u pravu. Lijepo si ih pokosio s ovom .me domenom. osobno rijetko kad sam vidio domenu .me da rangira a kamoli da bude prva po solidnim rijecima. Istina nema neke pretjerane konkurencije (u biti je opce nema) ali svejedno… nevjerujem da si i ti optimizirao nesto pretjerano za tu rijec…
Izgleda da su se stvari ipak malo promjenile.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja