Biznis ideja sa besplatnim hostingom

Interesuje me vase misljenje o ovoj biznis ideji sa besplatnim hostingom.
Dakle ideja je sledeca:

  • Hocu da dajem dozivotni, besplatni, super brzi hosting besplatno. Dva i7 CPU jezgra, cetiri CPU thread-a (Intel i7-6700 procesor, 3.40 GHz) U većini slucajeva će biti dostupna i sva cetiri i7 CPU jezgra (osam CPU thread-a)
  • Svaki sajt bi mogao bez problema da ima do 100.000 poseta mesecno.
  • Uz besplatan hosting nudio bih i besplatan pod-domen.
  • Svi sajtovi bi imali SSL i CDN , zastitu od DDos-a i jos mnogo toga, uglavnom do sada ste vec svhatili da se radi o odlicnom hostingu, usudjujem se da kazem najboljoj besplatnoj ponudi hostinga na celom svetu.
  • Za uspesne sajtove mogao bih da povecam mesecni traffic do 100.000 posetilaca ili 33.333 posetilaca dnevno.

E sada dolazimo do glavnog pitanja, sta ja imam od toga ???
Uslov za dobijanje ovog besplatnog hostinga bi bio postavljanje mojih nativnih reklama ispod svakog teksta. Naravno, korisnici bi mogli da koriste i neke druge reklame sa kojima bi mogli da zaradjuju, ali to se mene ne bi ticalo, jedino me interesuje postavljanje reklama.

Sta mislite o ovom predlogu

Da je 2004-ta godina, moglo bi. Danas hosting na promociji kosta 12$/godisnje tako da je danas najmanji problem kupit sebi premium hosting bez reklama.

4 Likeova

Da… kasniš jedno 20 godina.

Ovo radije onda ponudi kao odvojenu uslugu, sigurno bi imao kupaca, evo ja bi prvi platio da mi povecas posjetu za 33k posjeta dnevno.

Plus, drugu ideju planiraj sa Xeon serijom procesora.

Hosting na koji moze 33.000 posetioca dnevno 12$ godisnje ??? daj da vidim koji je to

Netko tko ima 33k posjeta dnevno si vjerojatno moze priustiti i zakup hostinga.

3 Likeova

Mislim da bi samo dzabe bacio pare :smiley:

Ja sam prije davno testirao na free hostinzima sada ni to ne radim.

Tko bi ti garantirao da ce sajtovi biti uspjesni?

U prosjeku cca. 0.4 posjetioca u s.

Vps je danas jeftin.

Nemas nikakve sanse nemoj dzaba ni pokusavati… Ko god ce napraviti ozbiljniji sajt ima novac i da plati hosting. Uostalom kasnis sa idejom 15 godina

A kada je to i gde imao besplatan hosting ovakav kakav sam ja opisao , navedi mi jedan primer u zadnjih 15 godine ??? Nemoj da mi navodis 000webhost i slicne besplatne ideje na kojima ti se srusi sajt cim udju 20+ coveka… ovde pricam o stabilnom i mocnom besplatnom hostingu, ja se nesto ne secam da je bilo takvih ponuda. A sigurno je da ovo nije namenjeno za one koji su profi vec za pocetnike koji ce godinu ili dve raditi na besplatnim sajtovima pre nego se osamostale.

Sad jel bi imao restrikcije? Koji panel bi bio? Jel bi se mogla exportati baza pa prebaciti na drugi.

Mislim da neki besplatni hostinzi su imali restrikcije da nisi mogao bazu prebaciti…

Koje lokacije servera su?

I još staviš ispred Cloudflare…

Mozes imati svoj data centar i najbolji hosting, ali ako nemas isplativnost to ce ubrzo da propadne.

Ako samo dobro razmislis, tvoja ciljna nisha web stranica su portali, portali koji tek pocinju i krecu sa radom nemaju puno posjeta i takvi portali obicno propadaju u periodu od par mjeseci kada ljudi vide da nema zarade kakve su ocekivali.

Ako mislis da ce ljudi koji naprave web stranicu za svoj restoran, shop ili biznis ubaciti tvoje reklame hmm, pa razmisli da li bi ti ti uradio sam, na svojoj web stranici i tako narusio izgled stranice.

Onda ti je bolje da placas Google Adwords i imas bannere na kojem hoces sajtu i gdje zelis, jer mozes precizno odediti da se reklame vrte samo na odredjenoj stranici.

2 Likeova

Vesta i nikakve sestrikcije… jedini uslov je 3 moja oglasa na kraju clanka i nista drugo. Naravno i vlasnik sajta bi mogao da postavi neke svoje oglase.

nemacka i svedska…

@anon26411054

Nemoj se ljutiti, ali nitko ozbiljan ne bi uzeo server od nekog privatno.

Što misliš zašto postoje data centri sa ratingom?

Tier 1,2,3 i 4.

Daj napisi koju više o ovome :slight_smile:
Kako se to evidentira i provjerava prilikom zakupa?