Black Friday - Gdje cete kupovati?

Nisam nigdje napisao da je bolje. Samo sam podijelio link kao i drugih 20+ BF/CM ponuda, od kojih su i mene zanimale samo 2-3 dok u ostale nisam zalazio detaljno.

Svakako je lakse i kod kupovine hostinga zavrsiti sa strancem na Live Chatu nego sa domacim koje fakticki moras po 10 puta nazvati da ti rijese problem. Cast izuzecima.

@Hellas
Ako te buni sto je jeftinije kod Amera kupiti neki softver, nemoj mnogo lomiti glavu, to je tako i uvek ce biti.
Ne samo sto su ga oni napravili kao, pa kupujes na izvoru, nego jednostavno politika firme je takva da kada zakljuci ugovor sa nekim dilerom, na Balkanu ili gde god, ovaj posle preuzima dalje sve, cene, podrsku,…
Najcesce na stetu korisnika, ja bar ne znam da postoji obrnuta situacija za te top softvere gde je kod dilera jeftinije.
Ovako majka kompanija skida sa sebe gomilu odgovornosti i obaveza (porezi, registrovanje kompanije u drugim zemljama, podrska,…) ali navlaci bes korisnika koji ce uvek uporedjivati cene sto je normalno.
Ali oni su opet uglavnom u manjini uvek i manje bitni u odnosu na njihovo glavno (USA) trziste.

Dakle ukratko, nije dozvoljeno da kupujes Adobe/Autodesk/,… softver preko online US prodavnice ako si drzavljanin neke druge drzave i postoji diler/zastupnik te firme kod tebe.
Jer tvoja drzava uracunava i neke poreze na sve to, i gleda kao proizvod koliko god to smesno zvucalo.
Postoje slucajevi gde neko “zajebe” online prodavnicu pa ukuca US adresu umesto svoje, postoje i oni gde im blokiraju takav softver, to su izuzeci, ne pravilo.
Za firme ovo je vise nego lako proveriti i postoje sluzbe koje to rade, provere gde imas i koji licenciran softver uporede sa svojim spiskom legalnih distributera i kraj price.
Za pojedince te niko nece goniti jos dugo dugo, ako ikada.

1 Like

Počeo mi je crashat, izbacio sam ono day light switching, opet, kako da naštimam windowed mode?

Edit: Skontao sam, a evo 2061 god. je a već sam najveća sila na svijetu sa BiH :D. Već sam osvojio mnoge zemlje, evo baš uzeo Rumuniju i Mađarsku, cijeli svijet me mrzi.

Edit 2: Opet crasha a u windowed modu sam… Ništa izgleda od ove igrice.

Reci mi prvo valja li ti igrica?


ovako je kod mene podešeno. mada ne znam da li je samo do toga.
vidi na ovim temama jel šta pomaže. https://steamcommunity.com/app/282400/discussions/0/540743212476393283/
https://steamcommunity.com/app/282400/discussions/0/558753803983835093/
https://steamcommunity.com/app/282400/discussions/0/558753804094904217/
https://steamcommunity.com/app/282400/discussions/0/620712999981190565/
Naravno to sve pod uslovom da ti se sviđa igra, ako ti

Sviđa, super je, samo slabo se igra online… Uspio sam riješiti problem, našao sam online foru.

odlično da ti valja i da si riješio problem. ima pomalo i onlajn da se igra, ali često imaju pravila svakojakih, nema atomske, nema aneksije prije glasanja, nema napadanja igrača, onda ko hosta igru ugasi kad mu dopizdi i slične fore, mada sam se ja više izgotivio oflajn no onlajn, šteta pa više ljudi ne kupi odavde kad bi jeftinoća pa da se organizujemo da se igra. vrnuli su cijenu na 9,99.

Da, primjetio sam, htio sam i ja da mi neki prijatelji kupe dok je na popustu ali ljudi čim vide koje je godine izašla i grafiku skeptični su.

Kad ćemo 1v1 da se kokačimo :D.

oćemo vala, al moraćemo da se organizujemo od kad do kad jer će se vjerovatno odužit, sad nikako ne mogu, možda neđe u nedelju naveče…

mogli smo ovo pisanje o igrici prebacit u privatno da ne trolujemo temu.

KUPITE SUPERPOWER2

Sto se tice Samsung Galaxy S5, radilo se o nekom scamu.“Prodali” su sve u roku od neka 2 sata, i nakon par dana item je obrisan sa eBaya.

Meni eBay posalje mail da se vjerovatno radi o nekoj prevari i da zatrazim refund, sto sam i uradio.Uredno vracen novac.Nakon toga ulazim na eBay vidim da je seller otvorio neki ticket kao da se zali, ali mu to nece upaliti :slight_smile: Nije poslao item nakon nekih 5 dana, tako da ne vidim sta hoce sad :smiley:

Možeš li nočas? Neka admin prebaci postove u neku gaming temu.

Nikako, sad sam sa duzeg puta stigao. Mozda sutra navece mada i u to sumnjam, javljam kakav sam s vremenom.

Kupio sam action cameru salora nesto, 35€, snima full hd :slight_smile:

Jes platio carinu pdv

Prenesi utiske kako snima kad stigne :slight_smile:

Evo kamere

Carinu nisam platio. Nije me niko ni pitao doduse.

moze li neki link za kupovinu mozda?

Kupio sam je licno, bio sam u Holandiji. Vidio cijene, pogledao po netu i to je to. Zapravo sam trazio neku koja snima 60 ps ali su one bile puno skuplje

Evo link.

E sad, iako ovdje pise 39 u radnji je bilo 35.

Sad je vrijeme praznika u zapadnoj Evropi pa bi to trebalo iskoristiti. Vidio sam danas na gearbestu da kamera slicnih karakteristika je oko 40$ dolara.

1 Like

Kupljena prava kamera, bez popusta :slight_smile: u Neutrinomobile ali nema veze;

Kako snima; ovdje: O kameri SJ4000, gdje je kupiti i kako?

I evo razloga zasto je ova Salora 35 Eura…

Evo testnih videa

HD video

Full HD video

Nazalost, FULL HD snima sa samo 15 frejmova po sekundi…