Blogovi za link building

Razmisljao sam ( a bogami i vec poceo pomalo raditi na tome) da napravim par blogova, napisem par postova i negdje ubacim backlink na svoju glavnu web stranicu.

Ove blogove bi promovirao pomalo, kako bi se prenijelo koliko-toliko page rank juicea .

Da li je to neko od vas pokušavao, ima li smisla to raditi uopste jer su blogovi praktično bezvrijedni(mada je content unique da se zna)

I gdje je najbolje ubaciti baklink prema mojoj glavnoj stranici, negdje u postu ili footer,sidebar… di ?

Naravno, najbolje je isprobavati sve moguce opcije, tu se nikad ne zna al da pitam sta vi mislite o tome svemu.

Fala

A jesi pogodio pravi trenutak.
Nema ni 10 dana da je Google pokrenuo akciju protiv blog networka i počeo slati "Unnatural Link Warning"
Proguglaj
https://www.google.com/search?q=Unnatural+Link+Warning
o čemu se priča ovih dana.

hahaha, to je ono 10 koraka natrag, a trebas biti 100 koraka ispred.

G je pokrenuo akciju protiv privatnih blog networka (plaćenih) tipa ALN, BMR itd. na kojima je bila sva sila različitih linkova i nevezanih, većinom nekvalitetnih članaka i to još početkom veljače. Prije 10-15 dana je počela “panika” jer je većina tih mreža deindeksirana i oni koji su se oslanjali isključivo ili većinom na takve linkove su potonuli kao kamenje u bunaru.
Linkovi sa web 2.0 još uvijek važe iako se sada više gleda na unikatnost sadržaja i tematsku povezanost.

Može ti pomoći, ovisi od broja linkova i blogova koje napraviš i unikatnosti sadržaja, a i dalje ti je najjači kontekstualni link. Za početak ne pretjeruj sa llinkanjem i ne moraš ih baš u svaki članak stavljati jer su i oni počeli banati accounte za svaku sitnicu kako bi očuvali reputaciju i vlastiti PR. Naravno ne oslanjaj se samo na jedan vid linkova, što raznovrsnije to bolje.

Btw. blogovi nisu “praktično bezvrijedni”, pogledaj koliko ima cijenjenih i popularnih na free platformama i koliko ih ima dosta visok PR.

OK, ne pratim baš SEO scenu toliko da bih bio upućen u sve detalje, ali kad vidim npr. paniku na BMR
http://www.buildmyrank.com/news/its-been-a-great-run
mislim da nije baš pravi trenutak za izgradnju vlastite mreže blogova.

Ma sve je to ok, ovdje nije bilo pitanje ni riječ o nekoj mreži blogova u tisućama :slight_smile:
Nekoliko blogova na free platformama (blogger, squido, wp itd.) neće naškoditi nikome, a linkovi s njih neće ni pomoći puno dok sami ne dobiju neki autoritet i rank kod G-a. Ako su tematski vezani i sadržaj originalan rangirat će dobro i dosta brzo zbog autoriteta i ranga samih platformi, većinom čak i prije nego blog na plaćenom hostingu i domeni.

Neće sigurno dobiti penale zbog toga, dosta ljudi ima više od jedne stranice i/ili bloga (pa i većina vas), svi su polinkani međusobno pa se nitko ne žali da je deindeksiran ili da je na bilo koji način kažnjen.

Hahaha gambo baš sam se nasmijao tvom postu :slight_smile:

Primijetio sam ja da u zadnje vrijeme Google nesto previse updateuje pretraživač, kako sam skuzio ove godine su par puta nešto mijenjali, više nego ikada i izgleda da baš hoće konstruisati cijeli google nanovo. Nisam znao da se sad i ruše cijele blog farme, ali evo sad čitam…
Inače, skužio sam da bi bilo dobro probati druge taktike jer drugi načini više ne piju vode i oslabili su:
forum postanje i blog komentiranje - ne radi više kao nekad
pisanje artikala - takođe panda snižava vrijednost backlinkova sa tih web stranica, jer većina tih artikala su spinned

Pa sam tako dobio ideju da probam napraviti par blogova koji ce malo pogurati glavni websajt. Naravno nisam mislio da na svakom mogucem mjestu linkam sa svoj sajt, vec onak neko normalno linkovanje, jedan blog - jedan link negdje u postu, ubacim jos chitika oglase da pokupim bar koji impression vise :slight_smile:

Mislim da je to sve uredu ako je u nekim normalnim granicama, i ako je sadržaj blog unikatan. I hajde barem su ovi iz BMR sami priznali da su njihovi blogovi deindexirani, i da ce vratiti novac svojim korisnicima, konačno da se vidi i neko poštenje na internetu, ako ništa.

Inače, sve mi se čini da Google pokušava da link building svede na minimum tako da se webmasteri fokusiraju samo na sadržaj stranice, a ne promoviranje jer se linkovima moze manipulirati a dobar content ne može, post koji je razumljiv i koristan čitaocima je uvijek bio cijenjen a sad će biti još više :slight_smile:

A i meni je kao googleru drago da se dešavaju neke promijene, dosta mi je više web stranica koje rade sadržaj prema keywordima, tipa ukucas keyword, odes na websajt a tamo u titlu keyword, par rečenica i negdje tu keyword ubačen, ispod reklama a ono sto trazis, toga nema… stranice napravljene čisto za profit.

Google daje toliko algoritama i svega i svacega i jos nemogu tu trazilicu dovest u red. NPR: nemoguce je pronaci reviewe za utakmice, kladionicarske reviewe. Probajte utipkat utakmicu neku npr: dinamo - hajduk ili Chelsea - Liverpool i onda ako prerazujes posljednja 24 sata da vidis samo friske reviewe naici ces na gomilu glupih blogova o livestreamu koji na sebi nemaju ama bas nikakav unikatan text, pa mi ta panda nije bas jasna do kraja…

ne razumijem se baš kako Google rangira podatke u posljednja 24 sata, vjerovatno tu title najvise dolazi do izražaja, a jesi probao ukucavati npr: Chelsea - Liverpool review

Ili ti kucas Chelsea - Liverpool

(bez review)

Inače sad pročitah dobru izjavu na v7n forumu:

SEO is ridiculous when it is all dependent on who can spam the most without getting caught.

Da to je tocno to sto kazu na v7n. A ima nekoliko pravila kojih se treba drzati ko pijan plota. Ja kucam chelsea - liverpool preview -liv e -tickets -stream -watch

I jos uvijek mi ulete gluposti i ne to da mi ulete nego na pocetnoj stranici dobijem budalestine. No za poznate lige jos kako tako se dade to tolerirat, ali sada kad igraju neki danci ili turci ili nedaj boze madjari to je gotovo nemoguce naci…

Inace bas kao sto je napisao taj na v7n. SEO, a ne blackhat ili whitehat, jer prema googleu sve vise i vise nema razlike.

[quote=“dadaas”]Da to je tocno to sto kazu na v7n. A ima nekoliko pravila kojih se treba drzati ko pijan plota. Ja kucam chelsea - liverpool preview -liv e -tickets -stream -watch

I jos uvijek mi ulete gluposti i ne to da mi ulete nego na pocetnoj stranici dobijem budalestine. No za poznate lige jos kako tako se dade to tolerirat, ali sada kad igraju neki danci ili turci ili nedaj boze madjari to je gotovo nemoguce naci…

Inace bas kao sto je napisao taj na v7n. SEO, a ne blackhat ili whitehat, jer prema googleu sve vise i vise nema razlike.[/quote]

Hmm ne znam, mozda je to do utakmice, ako je neka popularnija utakmica onda neko se brzo potrudi pa optimizira sajt

trazio sam par puta review utakmice, streaming utakmica itd, mislim da se ovi blogeraši (novi izraz :zub:) potrude za SEO pa onda nabacaju nekog teksta a dole napisu link prema pravoj stranici… mozda su to samo blog farme… al opet kazem nemam baš puno iskustva s tim mada priznajem da sam par puta naletio na takve tipove stranica. Uglavnom imaju puno reklama, to nije bilo teško uočiti. :slight_smile:

Google kako se trudi da potpuno promijeni sistem pretraživača, mogao bi se zeznuti u nečemu pa ce ljudi preci na yahoo :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja