Blokiraj sve posjetitelje web stranice koji koriste WB FireFox?

Možda nekome neobično pitanje ali eto da pitam stručnjake.

Postoji li mogućnost blokirati sve posjetitelje određene web stranice koji koriste FireFox.
Dakle da ne mogu pregledavati na dotičnoj web domeni web stranice ako koriste FF.
Kada posjetitelji posjete web stranicu sa browserom FF da im se pojavi upozorenje da tekstove na stranici mogu čitati sa drugim browserom browserima.

To je malo tricky: ali evo ti početne smjernice - https://jsfiddle.net/311aLtkz/

To će da radi dok god klijent ima uljučen JS u browser-u.
Sa .htaccess fajlom (preko kojeg ide svaki request nevezano od tehnologije) bi moglo ovako:

RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*Firefox/*$
RewriteRule .* - [L]
RewriteRule .* http://example.com/404.html [R,L]

Magija je u drugoj liniji koja kaže apaču da oni browser-i koji nisu Firefox ustvari preskoče sljedeće pravilo.
Ustvari sam malo modfikov’o ovaj odgovor.

Dečki hvala vam na odgovrima.

@mestro67, java script na ovom linku je za mene malo veća razina znanja implementacije, tako da tu ništa ne mogu učiniti. (ipak hvala)

@tpojka, hvala ti za ovaj kod, ovo mi je prihvatljivo, međutim da malo razjasnimo nešto.
Koliko sam ja shvatio u izvornom linku odakle si uzeo kod, pokretač pitanja želi dozvoliti da mu stranicu pregledavaju samo posjetitelji koji koriste zadnje verzije Chrome10 i FF4

Dakle prve dvije linije njegovog koda odnose se na WB kojima je dostupan pregled web stranice.

U tom slučaju u tvom modificiranom kodu nešto ne štima. Ja želim zabraniti ‘FF’.
Dakle ja bi trebao postaviti više linija koda za sve ostale browsere (osim FF).

Jesam li ja nešto pogrešno shvatio?

Dobro si shvatio. Ali si preskočio simbol za negaciju koji se koristi u Apache-u, a koji sam postavio (takodje u vezi sa izmjenom samog koda). A to je uzvičnik.

CondPattern is usually a perl compatible regular expression, but there is additional syntax available to perform other useful tests against the Teststring:

You can prefix the pattern string with a ‘!’ character (exclamation mark) to negate the result of the condition, no matter what kind of CondPattern is used.

Docs.

Ok, nisam obraćao pažnju a niti sam znao da je to znak za (suprotnost) negaciju. :slight_smile:
Hvala još jednom