Blokiranje oglasa po web stranicama (Desktop + Mobile)

Evo da zapocnem jednu temu koja ce vjerojatno svima zanimljiva.
Bez obzira sto svi zivimo od oglasa, ali definitivno je stanje oglasavanja otislo krivim putem.
Ja na desktop web browseru koristim AdBlock + Element Blocker, i maknuo sam dosta toga sto mi je smetalo.Najvise me smetalo milijardu oglasa na samoj google trazilici, a Element Blocker ih je fino uklonio i pretrazivanje ucinio laksim. Iskreno, ovih AdBlock ima 100 vrsta i nemam pojma koju koristim, instalirao sam prvu jer mi se nije dalo ulaziti u kompletnu problematiku njihovu, prije bi se prebacio na drugi addon. :slight_smile:
Brave Browser je tu dosta napravio, ali i dalje mi fali ono nesto da bi se kompletno prebacio na njega…

Na mobitelu kolistim Unicorn placenu verziju i jako su azurni oko popundera i svih drugih gluposti koja guse surfanje, imam instaliranu i blokada.org web i in-app ads blocker (radi na principu da je mob VPN i sam gusi urlove koji isporucuju oglase). Ovaj blokada je super ali ukoliko koristite i VPN za surfanje zna biti problema, pa mi nije cijelo vrijeme upaljen.

Kako se vi rijesavate napadnih oglasa?
Ima li tko rjesenje slicno Element Blockeru za Samsung Internet Browser i Chrome na mobile?
Google je definitivno ubio trazilicu na mobile verziji, ili su kojekakvi widgeti ili oglasi, nemam volje surfati i pretrazivati na mobu uopce, vec iz nuznosti…

Znam da ce neki sad drvljem i kamenjem kako mogu gasiti oglase kolegama i uskracivati im kruh, ali da koristite to u prihvatljivoj mjeri nikad nebi ni doslo do ovakvih app…
Ionako su mi ugaseni na stranicama koje razumno ih koriste, i od kojih stvarno imam koristi…

Jos da mi se rjesiti na face i insta oglasa, nitko sretniji od mene, ubili su zelju za drustvenim mrezama, zato se komunikacija i okrece sve vise u manje povezane grupe.

Napadnih oglasa se rješavam tako da ne posjećujem više takve stranice. AdBlock je igra hvatanja vlastitog repa. Developeri pronalaze načina za zaobići blokadu, pa onda to AdBlock to zakrpa i onda u krug. Jedino rješenje mi se čini potpuno izbaciti iz navike posjećivati stranice koje guše s oglasima.

Svi portali koji rade korektno i kvalitetno mogu preživjeti od elementarnih nenametljivih oglasa i uz donacije korisnika ili subscription sisteme, ovisi o tipu portala. Svaki put kad vidim overlay reklamu ili zahtjev za dozvolom notifikacija ili agresivno ispitivanje o pravilima privatnosti - to znači instantno zatvaranje tog taba.

1 Like

Slazem se, al dosta puta mi je to jedan od par relevantnih rezultata bio pa sam morao otvoriti… Ja sam si dodao i https://www.i-dont-care-about-cookies.eu/ (nas je developer/vlasnik) tako da me sto manje tih gluposti ometa, nek prati ko god sto hoce. Onaj GDPR je koma jer nisu centralno mjesto napravili da jednom odaberes postavke i bok, a dev da se kroz njega, API i druge kanale kace i prate, a ne ovako svaka stranica svoju politiku.

To si ti pokupio neki “virus” ako imas silne oglase i na google trazilici.Ja nemam ni jedan oglas a nemam ni antivirus ni adbloker.

Brave Browser

Ne znam za druge al ja sam ih se rjesio na desktop browserima, da mi ih je samo jos smanjiti na mobile, vrh…

Jel blokiraju oglase na mobile google trazilici?

Ne mozes se resiti reklama na mom sajtu ako ja ne dozvoljavam da se gleda sadrzaj ko koristi adbloker,tako da dzabe instalirate te gluposti koje vam koce i komp i mobil i brzinu.
Nesto si skidao i instalirao ti se na pretrazivac neki dodatak i zato imas te oglase.

Adblocker jedino moze ubrzati stvari.

Brze ja od adblokera iskljucim sve sto iskoci a adbloker blokira reklame a neki i sami imaju reklame.Meni je usporavao adbloker ucitavanje sajtova.

Ja koristim network bloker pi-hole koji se vrti na Raspberry Pi 3. Osim toga na desktopu imam i adblock na Chrome.