Bluehost DOWN! skoro 24h

Ne znam da li je netko isto iskusio ovo, ali bluehost bez obzira na sve , evo već 24h VPS server, mailove, aspolutno sve mrtvo.
Sada će ljudi reći pa što radiš tamo, pa iskreno, klasičn hosting na drugoj domeni koju imam, imam već nekih 5 godina, i on je uredu, i sve stranice koje su gore.
I nikada nisam imao problema s njim.

No ovo me šokiralo, a još više jer je počelo jučer u 19h otprilike.
A najviše danas ujutro kad sam vidio da je stvar ne riješena…

Što sada, bježati dalje, kuda?

Trenutno je sve nedotupno i ljudi piz*** po cijelom svijetu. Mislim da će biti masovna migracija ekipe sa BH.

A naknada, izgubljeni SEO? Na svu sreću nema puno sajtova, 15-ak, i ni jedan nešto turbo pozicioniran, ali zamišljam situaciju ekipe s 150 stranica…!!!
Pa mislim da se ne skidaju s telefona cijeli dan!

No ne sjećam se situacije da je negdje bilo toliko down-time u komadu na nekom serveru.
Pomozite mi ako je bilo takvih situacija?

Tako je i Burstnet pre dve nedelje obavestio korisnike da menjaju lokaciju, i bili offline vise od 24h i kasnije se ispostavilo da je prevara, rasprodali servere, napustili lokaciju i sjebali hiljade sajtova…

@shimi - nemoj previše vjerovati domaćim medijima, serveri su prodati, ali kompaniji koja je sa zakašnjenjem obavila transfer korisnika, serveri su već u funkciji (bar dobar deo njih).

@webmajstor007 - Ja nisam dočekao kod njih da mi se nešto slično desi, jer sam odmah nakon što je akvizicija bila u novostima, prebacio svoj server kod drugog provajdera.

Moja preporuka ti je KnownSRV, serveri su na 3 lokacije (Nizozemska, Luksemburg i Rumunija, takođe moguća i Turska na zahtjev), cjena istih je veoma razumna, serveri su stabilni (njihov korisnik sam evo već drugu godinu, nemam problema) i veliki plus ti je što imaš podršku na domaćem jeziku, s’ obzirom da je vlasnik i podrška iz Hrvatske. I da, serveri su ti fully managed, tako da ne moraš brinuti ako ti nešto bude potrebno na serveru, na tvoj zahtjev, odradiće ti.

Ja sam razmišljao nekad da uzmem na bluehostu, jer su mi djelovali jaki, dobro je pa nisam.

Ali kakvo upozorenje nije ga bilo?
kako sam mogao znati?

Nisam rekao obavještenje, nego akvizicija - onaj moment kada je Endurance International Group (EIG) kupio Bluehost, odustao sam. Zato što su navedeni upropastili svakog hosting provajdera kojeg su kupili…

Nažalost također moram priopćiti da sam na HOSTGATOR-u jučer odnosno danas doživio istu stvar, krenulo je sve oko jučer oko tako 19 h, a danas ujutro zabilježeni isti problemi :confused:

Ajde barem je riješeno danas nešto poslijepodne…
JOJ koje muke…Koma!

Da ne otvaram novu temu, može preporuka stranog web hostinga?

Definitivne preporuke za http://asmallorange.com/ - stabilnost + odlicna podrska i pristojne cijene.

@apazinjan - Another EIG brand…

EIG ili ne, koristim ih cca 6 mjeseci i nisam jos niti jednom iskusio downtime/problem, a kada sam trebao pomoc pomogli su mi odmah.

S obzirom da se ne volim baviti serverima, izrazito cijenim kada oko istih nemam problema i kada je podrska kvalitetna.

Bluehost imali smo 92 dana uptime. Sve super, ali onda 24h problema!
Ne znam, možda se možemo seliti ali svejedno nisam siguran da netko može apsolutno garantirati pogotovo za takve novce da se ništa neće dogoditi.

@apazinjan - Možda je trenutno tako, međutim svi koji prate WHT znaju da onaj tren kada EIG uplete prste u neki host, taj host postaje očajan. Nisam upoznat sa ASOrange, nisam ih koristio, niti mogu govoriti o njihovoj stabilnosti, ali znam da ih ne bih ni probao samo radi Endurance-a…

@webmajstor007 - Što se tiče Bluehosta, dok je bio nezavisan, bili su odlični. Nakon akvizicije, nisam se zadržao ni dana kod njih, iz principa a i iskustva.

A što se tiče selidbe, meni bi bilo i previše 12 sati downtime-a, tako da bi nakon istoh provajderu dao otkaz, blacklistao ga i tražio novog, sigurnijeg provajdera (pod ovim se podrazumeva da provajder nije dao nikakvo prethodno obaveštenje, niti obaveštenje u toku navedenog downtime-a).

Ja sam kod KnownSRV-a 2gu godinu (sa prekidom) i bez problema smem reći da nisam osetio downtime veći od 5 minuta.

Moj savet ti je ako imaš vremena, prošetaj po google.com, webhostingtalk.com i pogledaj reviewse i pronađi drugog provajdera.

Ja koristim 2-3 godine icebluehost.com prvo shared pa onda vps, ne da su mocni, prejaki su u svakom pogledu. Topla preporuka, + serveri su im kod Hetznera to samo po sebi govori dovoljno :slight_smile:

U prevodu - imaju servere kod DC-a koji koristi HDD-ove starije od istorije, koji su prepoznatljivi po kvarovima :slight_smile: Inače što se tiče iceblue-a, nije loš, koristio sam ih par meseci i nudili su okej uslugu, a pobeg’o sam radi njihovog ToS’a (hostao sam ilegalan sadržaj).

http://www.mddhosting.com/ mene već odlično služi nekoliko godina, iako ja nisam naročito veliki korisnik. Imam reseller paket.

rocketvps.com Unmanaged VPS

@creatifcode sada gledam njihovu ponudu, zapravo imaju i najpovoljniju ponudu

Ja sam s njima zadovoljan. Trenutno nemam nista gore jer sam u postupku reinstalacije kompletnog servera. Ali inace nemam nikakvih problema s njima. Support brz i od pomoci. S Cpanel licencom mjesecno me taj hosting izadje cca. 26 dolara. Inace oni su brand od KnownHost. To govori sasvim dovoljno.

1 Like