Bojanje

Kako pomoću php obojati određenom bojom redove ("<tr">) koji imaju istovjetni sadržaj (označenih crvenom crtom) u određenoj kolumni (“jedinica”)?

Ili…

Kako konfigurirati mysql upit da mi grupira događaje (zaštitu) po određenoj kolumni (“jedinica”).

Hvala

Farmeron? :wink:

jok

http://www.webmajstori.net/forum/38227-ratarstvo-net

group by ‘jedinica’.

…to mi dođe isto kao i sad (order by ‘jedinica’)…

radi se o tome da dotičnu tablicu moramo arhivirati i čuvati za potrebe poljoprivredne inspekcje pa mi je bitna preglednost po “jedinicama” (da ne bi bilo gunđanja od nadležnih)…

Ako tablicu ti ispisuješ u nekakvoj for petlji, napraviš otprilike nešto ovakvo (dajem pseudokod):

recordset := izvrši_upit() // sortirano po 'jedinica'
tekući_zapis := prvi_zapis(recordset)
prethodna_jedinica := null
redni_broj := 0
sve dok postoji tekući_zapis
činiti
    ako je tekući_zapis['jedinica']  <> prethodna_jedinica onda
    činiti
        redni_broj := redni_broj + 1
    kraj

ako je redni_broj paran
    onda
        boja_retka := 'plava'
    inače
        boja_retka := 'zelena'
    kraj

ispiši_redak_tablice(tekući_zapis, boja_retka)

prethodna_jedinica := tekući_zapis['jedinica']
    tekući_zapis := slijedeći_zapis(recordset)
kraj

Parnost određuješ kao ostatak cjelobrojnog dijeljenja s 2.

Ovo je samo ideja kako aritmetički dobiti što želiš - sam alogoritam može biti svakako izveden.

…prije nego se upustim u “dubokoumno razmišljanje”, tsereg, da li ovaj algoritam predviđa mogućnost da broj istovjetnih jedinica bude neodređen (> 2)

hvala svima

Pogađa me da uopće sumnjaš. :wink:

Ovaj algoritam naprosto detektira promjenu “jedinice”. Jednom kada je detektirana, moguće je učiniti bilo što. U ovom algoritmu se naprosto pri promjeni jedinice alternira boja. Međutim, moguće je resetirati nekakav brojač redaka identičnih jedinica, ili štogod treće.

Ali moj ti je prijedlog da, ako možeš koristiti AJAX, riješiš tablični prikaz pomoću DataTables jQuery plugina. Ovo je stvarno vrlo razrađena biblioteka za tablični prikaz podataka.

http://datatables.net/

:slight_smile:

[quote=“tsereg”]Ali moj ti je prijedlog da, ako možeš koristiti AJAX, riješiš tablični prikaz pomoću DataTables jQuery plugina. Ovo je stvarno vrlo razrađena biblioteka za tablični prikaz podataka.

• DataTables (table plug-in for jQuery)[/quote]
    Bit ću toliko lsobodan i nadodati, da koliko god da je razrađen, toliko puta više je kompliciran. :wink:
    Imao sam ga čast nedavno koristiti, i nakon 3 dana sam odustao.

e da group by nije isto što i order ali ti neće trebati.

Uzeo bih array, dao key od array-a ime jedinice.
Svakoj jedinici dodjeljivao boju, a prije toka provjerio sa PHP: array_key_exists - Manual dali key postoji i dali vrijednost postoji PHP: in_array - Manual.
Ovo možeš sa while petljom.

Dobiti ćeš jedinstveni array sa odnosom key=jednica, value= boja.
Nakon toga radiš iteraciju tablice nad kojom radiš ispisivanje boje “tr”-a na temelju key-a od jednice.

Ovo je dirty pristup kojeg koristim već godinama i začudio bi se čovjek koliko je manipulacija moguče izvršiti sa više array i multidimenzionalnih polja.

da, ovo posljednje bi bila zanimljiva vježba i za neke druge stvari

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja