Booking kalendar?

Tango,

Točno, ali jesi li uzeo u obzir mogućnost da se svaki dan mogu unositi nove smještajne jedinice? Ako unaprijed filtriraš podatke, ti novi smještaji neće biti filtrirani…

Inače, pravilni dizajn baze je objektivno više od 50% posla u izradi aplikacije. Ako prije toga još i nacrtaš tokove aplikacije, samo štrikanje koda (programiranje) je najlakši dio razvoja.

bas citam ovaj thread i vidim da nisam napisao di sam stao sa kalendarom.
Uglavnom kalendar sam napravio na sljedeci nacin.
kad unesem jedinicu u tablicu se upisuje datum unosa i string u duzini od 365 znakova. ovo moze bit proizvoljno.
znakovi su 1 0 ili 2.
kalendar je u JS-u, i prikazuje se u blokovima od 3 mjeseca, promjena naprijed ili nazad se desava bez loadanja stranice.

u administraciji imam aktivni kalendar di mogu sam minjat kalendar zauzetosti , i to ajaxom, di se automatski minja boja polja i to opet bez loadanja.

odrzavanje kalendara se radi jednom mjesecno i na taj nacin se pocetni datum za svaku jedinicu u tablici pomice na danasnji dan a razlika dana od datuma u bazi i danasnjeg datuma se brise sa stringa na pocetku i dodaje na kraju,
tako da opet dobijemo string od 365 dana , tj. kalendar za cilu sljedecu godinu.

to sve mozete vidit na www.onlycroatia.com

i to je to. sada za ubuduce imam otvorene mogucnosti za razne vrste nadogradnje i povezivanja sa sistemom generalnog bookinga.

bude li kakvih pitanja, javite da pomognem.

Malo sam pogledao i imam par pitanja:

  1. Zašto se kalendar zauzetosti prikazuje za razdoblje od travnja nadalje? Zar ne bi trebalo od aktualnog mjeseca (kolovoza) nadalje?

  2. Zašto kalendar nije preveden na jezik koji sam izabrao (hrvatski)?

  3. Što ti znači “održavanje kalendara” i zašto jednom mjesečno? Zar to nisu dinamički podaci koji se automatski trebaju ažurirati onaj djelić sekunde kad dolazi do promjene statusa?

  4. Zašto promjena jezika vraća na početnu stranicu? Zar session ne treba funkcionirati tako da ostanem na stranici na kojoj sam bio?

  5. Zašto se promjenom jezika ne mijenja i jezik u naslovu (title) stranice? Štoviše, zar ne bi svaka smještajna jedinica trebala imati svoj title?

  6. Što je uzrok sporosti loadanja stranice, pogotovo u pretrazi? Server, baza, kod ili nešto drugo?

[quote=“tango”]pozdrav svima.
Zanima me optimalno rijesenje.
naime, radim jednu skriptu za godisnje bookiranje apartmana. za svaki apartman bi trebao imati 3 moguca stanja za svaki dan u godini. zauzeto/slobodno/cekanje.

kako da konfiguriram bazu?
stavim u tablicu 365 polja ili ima nesto normalnije.
Takodjer mi je bitno da se iz moguceg ponudjenog rjesenja mogu pretrazivati apartmani po slobodnim danima.

puno pozdravaljam i zahvaljujem na odgovorima
Tango[/quote]

Imaš mogučnost na ovome linku klik ili se možeš registrirati ovdje

[quote=“tango”]MAMICE, HVALA na odgovoru…

hm. imam jako veliki broj apartmana za kontrolu zauzetosti. trenutno oko 1500 komada.

i jos bih zelio to sve prikazat graficki, u obliku 12 mjesecnog kalendara gdje ce datumi biti razlicito obojani zavisno od ona 3 statusa apartmana.

znam da nece bitl lako to napravit, ali moram se uhvatit u kostac sa tim, pa mi je svaka dobra informacija od itekkakve koristi.

pozdrav svima[/quote]

Možda ti mogu pomoči, razvio sam sistem iHotelier ili konektor koji radi na sljedeči način.
da dobiješ jedan link ,taj link se povezuje između dva portala.
ja ti mogo otvoriti račun za koliko trebaš. više možeš pročitati ovdje link ukoliko te interesira suradnja link Hvala