Boolean controler

I to je za diskusiju al’ upotreba null coalesce operatora je zvanično stara 10 godina 3 mjeseca i 6 dana kako se računa izlazak 5.10 verzije Perl-a.

Usput:

A evo još malo mudrosti:

Prvo si ignorirao da uopće postoji problem :wink:
Nadam se da smo barem to onda razjasnili.

…a logično ako do sada nisi bio svjestan ni problema, ne očekujem onda da razumiješ zašto gornje rješenje pokriva samo uzak spektar problema.
Drugo, gornje rješenje nije skalabilno na sve jezike…ja kada rješavam takve probleme (za koje drugi još niti ne znaju i ne priznaju da postoje) …već sada tražim rješenja koja su lako primjenjiva za bilo koji jezik koji prati neke najosnovnije principe koje prati svaki jezik.

I na kraju krajeva…ja uopće nemam problema sa rješenjima koje nudi neki jezik.
No najčešće kada ja stvaram rješenja…tada ih jezik još ne nudi. A ja nisam onaj koji čeka da mu drugi riješe problem…

Ignorirao (ako zelis tako nazvati to) sam zato sto je tvoje inicijalno objasnjanje kao i uvijek bilo konfuzno.Ocito ne samo meni, vec i ostalim koji su se ukljucilji odnosno nisu ukljucili u temu.

Opet cu ti ponovit da probleme ocito rijesavamo na razliciti nacin.Za razliku od tebe, ja ne ciljam da mi svaka funkcija bude genericna, i da moze prihvatati sve i svasta i proizvoditi sve i svasta.
Zasto to drugi i ja ne rade, a zasto ti radis to je posebna tema za raspravu.

Ti si jedini lik od koga sam cuo da zeli prenositi stvari iz jednog jezika u drugi :smiley:

Ni ja, samo ih rijesim na nacin koji se razlikuje od tvoga :wink:

Nisi ignorirao…nego si čak napisao komad code-a koji je sadržavao očitu grešku kojom si pokazao da nisi generalno upoznat s ovom problematikom. Sa mojim objašenjenjima ili bez njih…nebitno je, pokazao si kako razmišljaš.

Nemoj biti baba i ovakva izvlačenja radit…molim te.

Ovo vrijedi za sve (nas).

To sto je meni promakao edge-case sa nulom je moj problem, priznajem kriv sam :sweat_smile:

Isto kao i ti :wink: U dosta vise tema, nego ja.

Kakva izvlacenja, priznajem da mi je promakao edge case sa 0 i rekao sam ti naknadno da bih to hendlao negdje u konkretnoj implementaciji, gdje je problem ?

I da tvoje i inicijalno objasnjanje je konfuzno, stojim i dalje pri tome.Pokazalo se u vise tema, ne samo meni nego i ostalim koji znaju dosta vise od mene.

Pa problem je u tome što nakon što postane očigledno da sam govorio o problemu koji postoji…ti umjesto da uvidiš da problem postoji i da je bozoou bio u pravu koji ga je rješavao…

…ti samo uviđaš da ga bozoou nije rješavao na način na koji će ga netko drugi rješiti.
Prije toga nisi bio sposoban niti uvidjeti da problem postoji, a sada si odjednom kompetentan da tvrdiš koji je ispravan pristup rješavanju problema!?

Pri tome si jasno dao do znanja da si zaglavio samo unutar jednog jezika i da ti je šira slika potpuno maglovita. Ne da ti je maglovita, nego ignoriraš da šira slika uopće postoji.

Dočarat ću ti to otprilike na sljedeći način:
Kada sam radio prvi ozbiljniji program, cijeli svijet mi je bio taj program. No kada sam počeo raditi i druge ozbiljnije programe, odjednom je moja perspektiva izronila izvan tog jednog programa i shvatio sam koji su principi potrebni da bi svoje znanje što kvalitetnije prenosio iz jednog programa u drugi. (Pošto je očito prestao u igri biti samo jedan program)
Isto tako, kada sam počeo raditi na relaciji više programskih jezika i nakon što sam se počeo aktivno baviti robotikom i ostalim stvarima…moja perspektiva je odjednom izronila izvan samo jednog programskog jezika i počeo sam uviđati koji principi su mi potrebni da bi svoje znanje mogao što bolje prenositi sa jednog programskog jezika u drugi.

U razgovoru s tobom vidim da uopće nisi svjestan tih slojeva izna koji postoje, a pri tome ne ukazuješ niti malo poštovanja da poslušaš što imaju za reći oni koji su vidili malo dalje od tebe.
I ne samo da nisi kompetentan razgovarati o nekim kompleksnijim stvarima…nego si se mnogo umislio i za najobičnije stvari i bacaš izjave ovog tipa:

…ja možda griješim kada vidim takve izjave bahatima. Ali kako god okrenem …možda i nisu bahate, ali onda stvarno dolazi do izražaja da fakat ne kontaš o čemu pričam.

Samo ne na moju štetu, nego na tvoju.

Problem postoji, i problem se rijesi sa dodatnim checkom, a ne sa funkcijom koja prihvati niz karaktera koji nemaju veze sa zivotom i za koju ti treba cheatsheet da skontas o cemu se radi.

Koja je sira slika ? Prenositi koncepte iz jednog programskog jezika u drugi ? To sto ti govoris o recikliranju jedne stvari u vise jezika, samo govori o tome da nemas pojma o cemu pricas, i o tome da nisi dovoljno dobro zagrizao nijedan jezik.O tome sto pljujes C#, a ne razumijes neke osnovne koncepte istog, necu ni da pricam.

Pod jedan koji dio je netacan u toj izjavi ? null i undefined su falsy vrijednostii u ovom primjeru ce i biti tretirane tako

undefined || 5 // gives 5
null || 5 // gives 5

Ja definitivno ne znam sve, i mozda ne mogu pricati o kompleksnim stvarima, ali vjeruj da ni ti ne mozes :smiley: Ti hoces da pises neki standard i gradis nesto, a ne znas da ako promijenis vrijednost inputu sa input.value = 'something' da change event nece biti okinut.To su osnove DOM-a i JS-a.
A napisao si temu i ispljuvao Vue i oznacio to kao neki propust u FW-u, wtf.

O tome da si samo nestao iz teme nakon toga necu ni da pricam, ali bitno je reci meni da nisam kompetentan da pricam o kompleksnijim stvarima :smiley:

…drago mi je, napreduješ. :slight_smile:

možda malo u krivom smjeru. Do sada ti problem nije postojao, a sada ti je ovo “tata-mata” rješenje.
Jedan check neće rješiti 2048 spomenutih različitih mogućih kombinacija.
Druga stvar, takav check nije moguće parametrizirati…tako da se prosljedi kao svojstvo …tj. kao instrukcija koju će slušati neka funkcija. A možda će ta funkcija htjeti tu instrukciju dalje prosljediti nekim drugim komponentama sa kojima upravlja…

…i to je samo razgovor među komponentama. Da ne spominjem da isto mora postojati da bi i različiti jezici mogli međusobno razgovarati.

…zato je inicijalna ideja bila da se ta kontrola booleana može prikazati parametrom. Flags_as_string je tu za sada najbolje što mi pada na pamet da rješava zadani problem u punom spektru postojanja problema. (I dalje sam otvoren čuti elegantnije rješenje…ali zadnji puta je to završilo natezanjem da dočaram koji je uopće problem. Nekako sada više niti ne vjerujem u neku ozbiljniju raspravu. A jedan flag sigurno neće rješiti 2048 kombinacija!)

Pa ako malo bolje pogledaš…svi jezici se zasnivaju na istim/sličnim konceptima. Slučajno zar ne?
Nije slučajno! Nego zato što onaj pristup koji se pokaže ispravan i dobar…drugi jezici prilikom svoje evolucije će usvojiti te principe.
Znači nešto najnormalnije je da se isti koncepti recikliraju među jezicima …zato jezici i jesu slični u mjeri koliko su slični. Nikako nije slučajno što u svakom jeziku imaš if-else i foreach, hehe. :stuck_out_tongue:

Šira slika je početi shvaćati te stvari i ono što stoji iza toga.

Bemu miškulicu… da ti nactram jednim igrokazom kada ne ide drugačije:

Božo pita: “Belmin, reci ti meni koliko auto ima kotača?”
Belmin: “Auto nema nikakve kolače, ne znam što ti tu nije jasno! Kakvi kolači na autu?? Fakat te ne kontam što pričaš!!”
Božo upozori Belmina da ne razumije materiju o kojoj se priča…da mu je vidno nepoznata što se vidi od postavljenih kontra pitanja…itd…itd.
Belmin: “Koji dio je netacan u toj izjavi da auto nema kolače?”

:slight_smile: :slight_smile:

Nadalje…Belmin u nastojanju da opravda svoje gluposti kopa po prastarim temema i izvlači kosture iz ormara. xd.

Šta da ti kažem…u onoj temi sam saznao što me zanimalo i otišao sam. Di bi došao kada bi se svaki puta s tobom ovako natezao … :confused:

Isplatilo bi se truditi i tražiti način objasniti nešto na pristojan način kada bi pokazao da znaš to cjeniti.
I prvenstveno kada bi pokazao da si muško i da znaš stati iza svojih riječi. (Isprika curama)
Ali pošto si mi pokazao da ti riječi malo znače…da daješ lažna obećanja…itd…onda nemam volju sa tobom niti raspravljati…

Dok je ovakvih znam da ću imati uvijek posla preko glave.

Elem, a što nam je značajan taj gore broj? Iko?
Odnosno, nema nikakvog use case-a za sve ovo il’ sami moramo da ga iznosimo? :smile:

1 Like

Ovo samo potvrdjuje cinjenicu da nikad nisi dovoljno zagrizao u neki jezik.
Ostalo ne bih komentirao stvarno, jer sam umoran da se raspravljam s tobom.Meni ove rasprave s tobom dodju kao vid zabave, dok se ne umorim :smiley:

Tema je iz sredine Septembra, nista nije prastaro nit’ sam ja nesto kopao.Ostalo mi je u sjecanju, iz razloga sto jako puno pametujes, a ne poznajes osnove necega.

Pa i ti si trebao dokazati da si musko u toj temi, reci da ti je promakla ta stvar i eventualno zahvalit se na rijesenju, ali ocito nisi nego si samo nestao (isprike curama).I uz to sve i gluposti koje si izvalio na forumu, usudis se definirati neke standarde i dobre prakse :laughing:aha.

Iza cega ja to nisam stao ? rekao sam ti da stavke 2 i 3 necu rijesiti, nit cu nekad nesto tako slicno napisati u zivotu, nego da cu se fokusirat na hebenu konkretnu implementaciju.

A konkretnu implementaciju mozes dobiti uvijek od mene, bez puno filozofiranja.

function getSpeed(speed) {
   const defaultSpeed = 60
   return speed !== undefined && speed !== null ? speed : defaultSpeed;
}

Eto ti prvi uvjet ispunjen, u konkretnoj implementaciji.

Smaraš. …isto kao što si i tamo počeo smarati.
Vidio sam tamo da nisi u dva opširna posta ukapirao što sam ti htio reći…i jednostavno sam se maknuo.

Nema potrebe sa se uvijek natežemo. :wink:

Dobar argument :wink: Tamo si dobio validno rijesenje, cak i u vidu JSbina, tako da ne znam ko nesto nije shvatio :slight_smile:

Apsolutno se slazem.

/out