Boost post na Facebooku - iskustva i primjeri

@mia1 isplati se ako znas sta radis, vidjo sam oglase sa 300k lajkova na postu a stranica ima mozda 10k. Prodaju majice na teechipu, dakle dizajniraju neku zanimljivo majicu, optimiziraju reklame za dobru publiku i samo bacaju pare dok god im je ROI dobar.

Umesto klasičnog “Boost Post”, koristite FB AD Manager. Imate široku paletu opcija kao i “target” na svim nivoima. Npr. ako su knjige onda ciljate ljude koji čitaju određeni “žanr”, koriste iPhone, nisu zainteresovani za fudbal i slično…

2 Likeova

Kad se placa oglas na Facebook kako se racuna?
Platim za jedan post 20$ za jedan dan i koliko puta ce se prikazati ili se to racuna po kliku?

Na kraju mjeseca skine sa paypala. Ako je 20$ z7a jedan dan onda ce se to isfurat u jedan dan. Ja obicno pokusam odvuc na vise dana ako nije sila.

Ali niko nezna koliko ce se oglas prikazati

Sve ti pise kad pravis oglas.

Vidiš, ja znam dobiti dobar ROI, dapače odličan na primjer za 5kn dobijem 100kn, nekada i više i onda kreten uvijek mislim da mogu bolju kampanju napraviti i naravno onda opet borba dok ne dobijem što želim. Ali svakako nisam bio siguran da li je to praksa, da se na stari post dodaje budžet dok ide ide. Od sada to radim da vidimo.

Ako na 5 dobijes 100. Pa daj aj ti sad posaljem 1000 da mi dobijes 20 000 (10 000 dam tebi)

Gledaj, ja to radim sa svojim proizvodima za koje sam naišao da ljudi kupuju i da im se sviđaju, to je prva stvar, a druga stvar je da nisam išao tako daleko (još) da ulažem 1000kn na oglas razumiješ? Tako da nisam siguran do koje granice bi se to razvuklo (eng. scale) - ne znam koju riječ bi upotrijebio :smiley:

Ali naravno mogu ti pomoći, nije problem

Ako me naucis da za 5kn dobijem 10kn, znaci ne 100kn, samo 10kn ja cu ti 50% profita placat godinu dana.

added