Bosanac uči strance kulturi

Smatrate li da je napravio pametan potez?
  • Naravno
  • Ne, trebao je zovnuti policiju

0 voters

Koliko god djelovalo dobro, presresti auto, natjerati ih da idu bilo gdje bez obzira koliko bio u pravu mogao bi sudski odgovarati. Mišljenja su podjeljena.

Pa nije ih natjerao da beru tuđe smeće, već smeće koje su oni bacili.

1 Like

Bravo legendo oo. Treba krkane iz dijaspore naučiti kulture

1 Like

s krkanima moraš krkanski

3 Likeova

Zanimljivo je kako je u današnje vrijeme jednostavno isfejkovati “aktivizam”. Necu uopste ulaziti u polemiku da li je ispravan potez baciti kesu smeca u rijeku ili ne, ali kako na primjer ovaj video nije otisao viralno, to ne mogu da se ne zapitam :slight_smile:

Video je iz 2011. godine… Tada većina starije populacije nije znala šta je internet… Danas su mnogo veće šanse da ovakve stvari odu viralno ako se objave na Facebooku, jer stariji podijele po 10 objava na svojim profilima :sweat_smile:

1 Like

Nije on nista lose napravio. Nazalost potrefilo se da se koplje na ove dvoje prelomi. 80% domacih bacaju smece u rijeke, pogotovo taj dio Usore je zatrpan smecem. Sve redom treba kaznjavat, pogotovo domace stanovnike sto cak i traktorima dovoze otpad 365 dana u godini.

2 Likeova

Ja cu samo da kazem bolest, naravno odnosi se na ova dva idiota sto bacaju smece u reku. Ne znam, prosto ne mogu da shvatim, ma koliko se trudio da objasnim sebi, da razumem iz kojih pobuda ljudi bace djubre u reku, sumu, a imaju kantu. Danas gledam covek ceka red na trafici pored pruge, baca plasticnu flasu u zbunje pored pruge a kontejner ispred trafike? Sta je to sto ga natera da uradi tako nesto?
Mislim da jednostavno treba silovitu kampanju raditi od skolskog uzrasta kako se cuva priroda, jer ovo je bolest. Bolesni smo svi kolektivno, nacisto smo bolesni. Srljamo u propast.
Sto se tice ovog videa konkretno, ja ne bih reagovao, jednostavno ne smem da reagujem jer bi posledice i po mene i po tog nekoga bile trajne, zato samo okrenem glavu, al dokle videcemo. A skuplja se, bas se skuplja ludacki bes u meni za ovakve stvari…Prosto ne mogu da nadjem opravdanje.

8 Likeova

Ja vise vjerujem u zestoke kazne no edukaciju. Jer edukacija defiinitivno ne dopire do svih, a kazne dopiru. Jedan od primjera kod nas su gomila kamere za voznju, gleam narod kud i kamo normalnije vozi no ranije jer su se nadobijali kazni. Da nema korupcije jos jedan dobar dio onih indijanaca u vozilima bi se primirio i saobracaj bi bio na lijepom nivou zahvaljajuci kaznama.

Druga stvar je drzava da ako ima problem sa necim je da treba (mora) ponudit rjesenje i kaznu ako se ne koristi to rjesenje. Ako ljudi bacaju smece u rijeku nek postave blizu kontenjere na svakih 500 metara i komunalnu policiju, kamere il sta vec, nesta sto ce rjesit problem. Nije dovoljno napisat ne bacaj smece. Jer radi tu psihologija gomile, tu je vec smece, svi bacaju i ja cu. No treba rjesenje i kazna.

Eno npr u Minsku nema ćikavaca na ulici ič. Jer na svako malo imaju klupice, zidići za sjedenje sa kantama sa iscrtanim prostorom za pusace. A i policije ima na ulicama.

Eno i Singapur kad cujes ljude koji su bili tamo ili citas o tom gradu drzavi, onda znas i čistoti tog grada, ali i ogromnim kaznama za bacanje smeca dje ne treba. Nema nista bez kazni, ali je obavezno da narod ima rjesenje.

4 Likeova

Pa stoka. Posto tu treba vjecnost da im dodje do svijesti da to tako ne moze i ne treba, po hitnom postupku preventivno ogromne kazne za ovakvo ponasanje!

Ma gdje to? Ne zelim da povjerujem.

Znam da ovdje na forumu ima i nekih sa rijeke Une, pa nek kazu da li je sad drugacije, ali nikad nisam ni cula ni vidjela da je neko od Bihaca do Novog bacao smece u Unu. Prosto je svakom bila svetinja i ljudi su se ponasali kao da je to njihovo blago i zaostavstina. Kako je sad, ne znam tacno, ali sam bila prije par godina u tom dijelu, sve cisto, sredjeno, nema smeca i odvaljenih klupi po parkovima.

1 Like

Nema granice koliko ljudi mogu biti u qurcu. A pogotovo ovaj stari supak koji ce prozvati zenu da je ona kriva :rofl:

Ne znam za Unu, ali ovdje po rijeci Bosni, Lasvi, Usori, Plivi itd je haos, smeca na sve strane

Treba i jedno i drugo. Mi smo sina od malena naucili da smece baca u kantu ili kontejner i njemu je sad nezamislivo da baci smece negdje kraj puta i sl. Trenutno smo na moru i nevjerovatno je koliko stoka baca smece na sve strane. Ako dodjemo na slobodan dio plaze gdje nosimo svoj suncobran, prvo moramo smece ocistiti. Od opusaka, polupanih flasa do nekih komada plastike, polomljenih komada kuhinjskog pribora itd, nevjerovatno je sta sve ljudi bacaju a kanta za smece stoji na 20-30 metara.