Bounce rate iznad 80%

Pozdrav ekipa,

Već sam pisao o svom problemu sa prevelikim bounce rateom. Najčešće je isti 70-ak%, a zna ići i do 85%. Imate li kakav savjet? Što vas odvlači/privlači? Što biste promijenili?

Radi se o stranici www.grad-busovaca.com

Hvala.

Prema tome koliko ti bounce skače pretpostavljam da nemaš niti stabilnu posjetu? Ako članke guraš preko FB stranice to ti je i dobar bounce.

Slažem se. Međutim, nedavno sam 10-ak dana radio i objavljivao bez facebook stranice, tj. bez facebook objava i stanje se mrvicu popravilo. Bunce rate je spao na cca 65%, a pregled stranica po posjeti sa 1,5 se povećao na 1,8-1,9. Tada, kada nisam objavljivao na facebook, imao sam 40-ak % posjeta sa googla.

Ja sam ti davno rekao da je u tome problem. Ti objavis nesto na fejsu,posjetitelj dodje na sajt,to procita i ide dalje tj. zatvara sajt,a ne ide u dubinu tj. ne cita nesto drugo na sajtu. Da imas posjetu 90% s googlea bounce rate bi ti bio 40tak posto ili ispod.

2 Likeova

Da nekada veliki bounce rate je opravdan, naime imaš reklamu, ili neki specifičan sadržaj koji je netko tražio, posjetio ga je, saznao sve i to je to.

Kod mene ideja je da svaka stranica ima maksimalno bounce 30-40% preko toga, obično se nešto mora napraviti.

Ali bounce promatram na početnoj stranici.

Koliki ti je bounce rate na početnoj?

30,78% je stopa napuštanja početne stranice
što kažeš na to?

Pa na to se i misli kad se kaze bounce rate,na homepage.

I to viiše nego dobro.
Tek poslije 50% bi se trebao brinuti.

Pa drago mi je da je dobro. No, kolege mi imaju bounce rate 22% za sve posjete. Kolege = prijatelji sličnih portala iz sličnih gradova (ista veličina, broj stanovnika, nacionalni prosjek, itd.)

Ovo su mi posjete na portalu od jednog kolege. “Divim” mu se što ima 3,96 stranica po sesiji. To je za svaku pohvalu.
Uspoređivao sam nam i izvore posjete. Isto je pokazalo da ja imam 60ak% sa facebooka, a on 50ak%. Ostalo je google i direktno.

Ne bih znao.
Ali mogu komentirati dizajn naslovnice ovog tvog sajta.
Dizajn igra važnu ulogu u tome.

Ne znam jeli ovo neka tema ili custom dizajn ali
meni nije prikladna za sajt te vrste.

Nikako mi se ne sviđa što su boxovi sa glavnim sadržajem
u negativu (podloga u boji pa bijela slova na to).

Opčenito, informativni portali bi trebali biti izrađeni
po principu “content first”. To je pristup u web dizajnu koji
naglasak stavlja na sadržaj a stil i oblikovanje je u drugom planu
ili ga uopče nema. Odnosno dizajn se svodi na odabir fonta, raspored
elementa i tu i tamo koji border.

Korisnici informativnih stranica prvenstveno traže informaciju,
sadržaj i to je ono šta mora dominirati na informativnim sajtovima.

A kod ovog tvog sajta (naslovnica) je baš obrnuto. Ovi boxovi u kričavim šarenim bojama
su ispred samog sadržaja. Odnosno grafika dominira nad sadržajem, informacijom.

Da ne spominjem psihologiju, odabir boja, koja ima jak utjecaj na promatrača.
Postoji valjani razlog zašto je crvena odabrana za stop na semaforima.

3 Likeova

Click through mora se popraviti, i slažem se to je više sada ideja nego tehnika.

Tj ideja pa izvedba.

Po meni na stranici možda bi trebalo linkove na vijesti dignuti više gore. Naime cijela stranica je u boxovima sa raznim vijestima.

Recimo neka lista kategorija vijesti ili popis vijesti bi možda više zainteresirao da netko pogleda u određenu kategoriju i time dobiješ klik, tj. manji bounce na naslovnoj.

Znači moraš usmjeriti ih ka nečemu što traže a ne ih izbombardirati sa svim na naslovnoj.

Tu je definitivno bitna ideja navigacije. Recimo onaj banner ispod slidera, je super je za one koji plate tj oglas, ali mislim da bi to bilo bolje iskoristiti za neku navigaciju gdje bi onda ima click through. Nešto kao što ti je u sidebaru.

Mislim da ima previše boxova svega na naslovnoj, pomalo konfuzno.
ALi iskreno kakve stranice imaju gradovi po HR i okolici, ova je visoka klasa.

1 Like

Ta WP tema u orginalu je odlična.
Sve je na svome mjestu, baš onako kako treba biti.
Ali ljudi se vole igrati sa dizajnom, pa sa jednom “malom” izmjenom unište cijeli koncept.

Da pogledao sam sada original temu, to je to. Ova ima upravo što sam rekao, više lista, s linkvima, nisu sve nabubani boxovi na naslovnoj kojih možda ima previše.
I slažem se, pozadinske boje “ubile” su vijesti…

Ekipa, hvala vam na odgovorima. Koliko sam zaključio, mislite da bi problem u određenoj mjeri riješilo vraćanje teme na izvorno stanje? Podrazumijevate li pod tim i vraćanje boje na plavu ili može ostati crvena?

Hvala

www.grad-busovaca.com
neke promjene napravljene
kako vam se čini?

1 Like

Puno bolje
(znakovi…)

Kakvi znakovi? ne kuzim? :slight_smile:

Minimalno 20 znakova

1 Like