Bounce rate

Radi se o mudreizreke.org. Zadnjih mjesec dana bounce rate nije nikako ispod 60% (prosjek), zapravo je većinom oko 65-70%.

Zanima me što Vas odvlači sa ove stranice kad ju tek otvorite, što bi promijenili, neki prijedlog… Hvala.

  1. Sadržaj je nekako sitan pa se ne uočava ako se doleti na stranicu
  2. I kad se primjete izreke, nema se želju negdje kliknuti jer nije sasvim jasno da ima drugih stranica osim te naslovne.

S obzirom na ove dvije stvari, bounce rate od (iznad) 60 posto meni zvuči i dobro.

BTW - bitno je i odakle dolazi promet - ljudi koji dolaze s googlea obično nisu motivirani istraživati site, kao ni oni koji dolaze s neke vrste linkova - po mom iskustvu najbolji su direktni posjetitelji ili oni linkovi koji su usko povezani sa sadržajem sitea.

Postavio sam dva “velika” linka prema glavnom sadrzaju… Nadam se da je sada bar malo uocljivije da postoji jos nesto… :slight_smile:

Nemam oko za dizajn, zato sam i pitao ovdje sto bi Vi promijenili. Da posvjetlim lijevi i desni stupac oko izreka? nekako mi se to cini najlogicnije, ili ima neki bolji prijedlog?

Makni oglase, poigraj se fontovima i napravi koliko-toliko smislenu navigaciju.

Stranica je redizajnirana (promijenjeno par boja :smiley: ), nadam se da je sada oku ugodnija izgleda. p.s. nakon redizajna i dodavanja izbornika (lijevo) bounce rate je pao duplo, sada je oko 35% :slight_smile:

ima li još prijedloga/kritika?

p.s.2. bacite oko na dio za webmajstore, primjer kako to izgleda možete vidjeti na e-posavina.com

50% stranice su oglasi. U stvari iznad folda je valjda 90% oglasa.
Bounce rate me ne cudi u tom slucaju. Kad se stranica otvori - ja, posjetioc, ne vidim nista od toga po sto sam dosao. Jedino vidim oglase… i eto onda <<Back :wink:

upravo to, otvorim stranicu i sve sto vidim na ekranu su oglasi

moras imati malo veci monitor da bi uopce vidio trag ikakvog sadrzaja bez skrolanja

Meni ok izgleda site, volim takvu boju i pregledno mi je. Ovakve velike reklame bi postavio kad bi imao iznad 1000 dnevnih posjeta.

U pravu ste, maknuo sam sam oglasni blok na vrhu. Zahvaljujem na Vašim komentarima…

Da se nadovezem, mene zanima isto kao i kolegu, za moju stranicu iz potpisa. Bounce rate mi je oko 65 %, i ne vidim razlog zbog cega. Mozda ga vi vidite, pa vas molim da mi to i kazete…

Vjerojatno zato što na takvom tipu stranice ljudi ne očekuju sadržaj tipa “Nasilje na Gay Prideu”, očekuju tutorijale :slight_smile:

Sve ostalo mi djeluje pregledno i uredno, samo bih još dodao nekakvu boju u pozadinu glavnog izbornika, nije uočljiv na prvu; vjerojatno bi time malo uspio smanjiti BR.

Možda radi članaka ?

Hmmm…iako drmrgood prducka u krug…ima se tu stogod za procitat’… nema linkova za “izletit’ vanka”…ali nit’ nema sadrzaja za ostat “nutra”

Dobro, to je tvoje misljenje a i bounce rate to dokazuje, samo me zanima u cemu bi ja to onda trebao pisati ako mi se stranica zove tutorijali? Tu i tamo se ponekad osvrnem na aktualne teme, kao ovo najnovije na stranici, ali takvog sadrzaja je mozda 5 % na mom webu.
Nema sadrzaja za “ostat nutra”, a na stranici su tutorijali za masu stvari sto se tice PC-a, windowsa itd.
A nistra morat cu dodat jos sadrzaja, ocito…

Koliko dobiješ dnevnih posjeta od članci ? Ja bi reko da ti se ta ekipa ne zadržava na site-u.

Cuj, evo nesto na brzaka pa ti mozda pomogne. Pogledaj od kuda ti sve dolaze posjetitelji pa usporedi jel svima isti bounce rate ili je mozda onima sa googlea manji. Pa gledaj ove sa googlea po kljucnim rijecima/frazama. Sinoc sam bio 10-ak sekundi na siteu i nisam uopce skuzio di su ti tutorijali - danas sam skuzio gumb na izborniku. Nije dobro ako tek od drugog puta skuzim gdje se na siteu uopce nalaze tutorijali, malo to naglasi/promjeni graficki izbornik ili nesta.

Kad kliknem na tutorjali vidimm clanke poredane jedan ispod druge, nisam uopce skuzio na brzinu jel to ima podjeljeno po nekoj tematici (pozeljno) ili bi ja trebao ici kroz sve clanke da nađem što me zanima - to će raditi zanemarivo mali broj ljudi.

Pozdrav,
između ostalih vlasnik sam i stranice domaca.org nudi besplatnu muziku download ovo ono na nju sam postavio zopim chat kojim pratim šta posjetioci rade i pomažem im ako zapnu negdje, tamo vidim live broj posjetioca i vidim da posjetioci ostaju dugo na stranici pa pojedini i preko 15 minuta, a rijetke su posjete od 1-2 sekundi. Međutim google analystic mi pokazuje BR preko 65% do 70%, a do 3.5.2011 mi je bio BR oko 40% poslije toga sam ubacio pretrazivac za muziku koji i dalje pretrazuje moju muziku ali sam tim izbrisao početnu stranicu na kojoj je bio chat, članci i ostalo. Da li je to možda sad što mi je stranica podjeljena na više pod domena npr. download.domaca.org, mp3.domaca.org, sphider.domaca.org ili je zbog neke druge stvari???

Uglavnom moje unikatne posjete na toj stranici su došle do 2000 dnevno i drže se tu čime sam ja zadovoljan od toga 85% direktnih posjeta, 10% google i 5% referer stranice zato sada nerazumijem posjete su mi se povećale, muzike više ima, a sad BR mi prevelik!

pozdrav svima.

[quote=“Ray”]Cuj, evo nesto na brzaka pa ti mozda pomogne. Pogledaj od kuda ti sve dolaze posjetitelji pa usporedi jel svima isti bounce rate ili je mozda onima sa googlea manji. Pa gledaj ove sa googlea po kljucnim rijecima/frazama. Sinoc sam bio 10-ak sekundi na siteu i nisam uopce skuzio di su ti tutorijali - danas sam skuzio gumb na izborniku. Nije dobro ako tek od drugog puta skuzim gdje se na siteu uopce nalaze tutorijali, malo to naglasi/promjeni graficki izbornik ili nesta.

Kad kliknem na tutorjali vidimm clanke poredane jedan ispod druge, nisam uopce skuzio na brzinu jel to ima podjeljeno po nekoj tematici (pozeljno) ili bi ja trebao ici kroz sve clanke da nađem što me zanima - to će raditi zanemarivo mali broj ljudi.[/quote]

Ok, hvala na savjetu i informaciji, napavit cu nesto po tom pitanju, istaknuti cu izbornik.

Istaknu sam izbornik, menu je sada puno bolje vidljiv. Bas me zanima kakav ce sada biti bounce rate nakon recimo tjedan dana…

nemoras cekati tjedan dana…1 dan je dovoljan da si vidis “novi” bounce rate…