Brojac posjeta

Zanima me kako da napravim funkciju da vidim kolko gosti trenutno gleda moju stranicu

Guests online : ?

PHP Tutorials: Count Visitors Currently Online (Part 1) - YouTube
Ima oko 4 parta

Hvala puno

System ono sto si mi dao nevalja kad uploadas na neki server pise da ima online preko 300 ljudi a samo ja imam :slight_smile: a i gledo sam dole komentare pise da nije pouzdano to pa sam naso drugi primjer, medjutim ne radi mi evo kod prvo

ove if provjere sam stavio samo radi testa i sve radi ok al mi izbaci da ima 0 posjetitelja

ovo mi izbaci u browseru kad pokrenem :

Updated.ok.There is 0 visitors online.

a tablicu imam “users_online” i 2 polja “session”,“time” tu bi trebo spremit session i time a ne izbaci mi Inserted ili Query failed na insert query znaci da nije nista ubacio a tablica je prazna znaci trebo bi ubacit a nece, a ako ima unutra nesta trebo bi update a pise updated

moze li pomoc ?

Želiš li ti gledati koliko imaš gostiju online ili koliko imaš korisnika online ?

Jer ako želiš pogledati korisnike onda bi ti bilo lakše u tablicu sa korisnicima staviti prijavljen ( 0 / 1 ) i onda samo provjeriš koliko ima korisnika kojima je prijavljen=1 .

Za pocetak gosti, al neznam zasto mi nece ubacit u tablicu nista konekcija je ok i sve radi bez gresaka ikakvih

Evo ti jedan moj stari rad

Gigolo dobar je tvoj counter ali ja hocu da npravim svoj tj samo u php i evo uspio sam napravit sa mysql bez PDO konkcije na bazu i sve radi ok, ali ima 1 problem koji se javlja kada korisnik ugasi browser stavio sam da ga brise iz baze za 5 minuta al me zanima kako da napravim da ga obrise odma tek kad korisnik ugasi browser bio on 1 min ili cijeli dan. Dali ima neka funkcija u php ili mora ic javascrit ?

evo koda

Javascript naravno, kako će php znati kad se nešto dogodilo kada on nije više povezan jednom kad se stranica isporuči.

A jel mi mozes dat neki primjer ili kod i gdje ga ubacit posto javascrit neznam ni malo

Najbolje ti jena ovom linku whos.amung.us - showcase napravit mali banner, pise na njemu koliko ih je trenutno online, a kad kliknes na njega, rekord, najposjeceniji dio stranice…

Najlakse ti ga je postavit tako da maknes nesto sto ti nije potrebano i izmedu <div=“nesto”> i zamijenis svojim bannerom :slight_smile:

@mlukac, nemoj koristit mysql za brojac posjeta, bolje koristi neki cache sistem kao npr memcache s kojim mozes stavit i trajanje varijable ili napravi svoj sistem koji sprema u fileove, puno je brze…

@martin11 ja prije nego sam doso na ovaj forum sam znao ubacivat kojekakve dodatke u html i pravio sam predloske za 1 cms webSPELL tako da mi to nije potrebno, ali hvala ipak :slight_smile:

@zerocoolos kako da ne korisim mysql kad trebam spremat u bazu i vadit iz nje od obicnih posjetitelja kao sto je ip, to ionako ne usporava bazu toliko jer ima samo 2 polja imas u mojem slucaju session i time i tu se ubacuje samo dok je korisnik online i brise se nakon 5 min (to moram rjesit jos) a i ovo je samo za test brojac tj za vjezbanje, a to spremanje u fileove mi se ne svidja.
Ovo sve radi brzo i ok samo me to muci sa brisanjem posjetitelja iz baze sto moram postavit vrijeme kad da brise, a i trazim stalno kodove po netu za javascript kad user ode sa stranice ili zatvori browser da ga obrise ali ne radi u operi i chrome a ako je neki drugi kod u javi onda opet ne radi u drugim browserima.

[quote=“mlukac89”]@martin11 ja prije nego sam doso na ovaj forum sam znao ubacivat kojekakve dodatke u html i pravio sam predloske za 1 cms webSPELL tako da mi to nije potrebno, ali hvala ipak :slight_smile:

@zerocoolos kako da ne korisim mysql kad trebam spremat u bazu i vadit iz nje od obicnih posjetitelja kao sto je ip, to ionako ne usporava bazu toliko jer ima samo 2 polja imas u mojem slucaju session i time i tu se ubacuje samo dok je korisnik online i brise se nakon 5 min (to moram rjesit jos) a i ovo je samo za test brojac tj za vjezbanje, a to spremanje u fileove mi se ne svidja.
Ovo sve radi brzo i ok samo me to muci sa brisanjem posjetitelja iz baze sto moram postavit vrijeme kad da brise, a i trazim stalno kodove po netu za javascript kad user ode sa stranice ili zatvori browser da ga obrise ali ne radi u operi i chrome a ako je neki drugi kod u javi onda opet ne radi u drugim browserima.[/quote]
Zasto bi morao odmah znati kad je korisnik zatvorio browser, bolje je raditi recimo u bubam zadnjih 5minuta, 10, 30…

PHP: Memcache - Manual

https://developers.google.com/appengine/articles/scaling/memcache

Cache sistem je najbolji za to + memcache prihvaca spremanj i arraya tako da lako mozes kontrolirati vise podataka odjednom za korisnika. Testirao sam brzine i neusporedivo je brzi od mysql nacina, cak i spremanje odmah u file sa php-om je brzi osjetno na vece brojeve zapisa…

Napravio sam ja na 5 minuta, al onda i kad korisnik i prodje 5 min ne cita ga ko da je tu :?!

A ovo je nesta komplicirano jbt mozda cu to probat kad svladam php prvo :D, a sto se tice ovoga mysql ovo sam samo isprobavo posto mi nije htjelo u PDO radit inace cu koristit PDO za povezivanje na bazu jel to brze od toga memcache ?

[quote=“mlukac89”]Napravio sam ja na 5 minuta, al onda i kad korisnik i prodje 5 min ne cita ga ko da je tu :?!

A ovo je nesta komplicirano jbt mozda cu to probat kad svladam php prvo :D, a sto se tice ovoga mysql ovo sam samo isprobavo posto mi nije htjelo u PDO radit inace cu koristit PDO za povezivanje na bazu jel to brze od toga memcache ?[/quote]

bolje ti za pocetak nauci php, nista nije brze od cache sistema koji su slicni kao memcache, procitaj malo linkove koje sam ti dao, osobito ovaj dio:
“Memcache is a distributed RAM cache in which you can store transient data using a key-value model. Writes to memcache never touch the disk and are approximately 10 times faster in comparison to writes to the datastore.”

MySQL se sprema i cita sa diska, s tim da je sporiji nego da sam spremas(s phpom) nesto u file i onda to ponovno citas…

Znaci najsporija solucija ti je MySQL, a sistemi kao memcache su najbrze solucije…

Ok hvala ti na savjetu proucit cu to malo bolje samo dok pokopcam php kako sta zasto :slight_smile: