Browser spam reklame (virus)

Cura mi se požalila da joj se komp užasno usporio i da joj iskaču nepozvane reklame i u chromeu i u mozilli.
Komp joj se užasno usporio valjda samo dok surfa (browser problem) …a reklame trpi ipak nešto duže nego joj se pojavilo ovo usporenje koje je očito znatno.
Tako da stvari možda jesu povezane, ali ne moraju biti.

Za početak, kako se rješiti tih reklama? Savjetovao sam joj da proba reinstal chromea, no i dalje su tu. Za anti virusni ima avast.
Reklame se pojavljuju na način kad otvara neku stranicu da joj se prvo otvori reklama.
Vidim gore piše “Ads by pps” …jel se netko susreo s lijekom za iste??

Imo sam ja prije 2 godine tako nesto slican problem… + jos mi svaki put umjesto google bila neka kineska trazilica i oko nje par reklama i svaki put kad idem pretrazivat prvo otvori reklamu i onda nastavi pretrazivat… reinstaliram chrome postavim google.com kao pocetnu i dalje nista… nakon 2 sata citanja po forumu naletio sam na neki software koji brise u registry sve moguce za chrome i tek mi je onda uspilo…

Moras da deinstaliras taj dodatak za reklame iz Control panela, zatim skeniras svoj komp sa malwarebytes anti-malware i na kraju obrises dodatak za tu reklamu iz browser extensions sekcije.

Samo ukucaj u google to sto pise na oglasima “Ads by pps” i dodas remove.

http://www.bleepingcomputer.com/download/junkware-removal-tool/

Pokreni app sa linka pa onda i adremove imaš dole ispod link na stranici

U nekim slucajevima ti nece pomoci nikakav software, pa ako preko google ne uspijes pronaci koje u registry treba manuelno obrisati, najbrzi nacin ti je da uradis system restore na datum kada je sve bilo ok.

U ovom slucaju se zove “Ads by pps” ali postoji i pod imenima “Ads by SourceApp”, “Ads by CantataWeb”…

Pokusaj da sredis to prema uputstvima sa sledeceg linka.

http://www.antivirus-blog.com/removal-guides/remove-ads-by-name-adware/

Imao sam taj problem dok sam koristio Windows (sada koristim Linux
Ubuntu i nemam tih problema) i resio sam ga prema uputstvima sa
navedenog sajta.

U ovom slucaju su korisnici krivi za ovo jer se ovaj adware nalazi u
instalacijama nekih free programa, a instalacija programa ide po
principu Next->Next->Next->Ok bez ikakvog gledanja sta se sve
instalira.

Puno srece. Nadam se da ces srediti problem.

1 Like

Ma to se lako resi, ja sam ih zakacio vec par puta samo pratis korake iz objasnjenja i to je to.

Ocke, fala vam…prosljedit ću, valjda bude od koristi :smile:

Inače sam ja bacio google fraze “How to remove ads by pps” …moram priznati da neki od prvih rješenja koji su iskočili…su bila baš sumnjivog karaktera…

skloni joj avast, antivirus ima opciju promene teme ko winamp nekad :smile: kad gos sam cistio neki komp imao je avast. moje iskustvo. .