Browseri -> benchmark koji je najbrži :))

evo posve očekivano sam ustvrdio da su chrome i opera najbrži, a overbloatani FF i IE najsporiji…
FF još živi na staroj slavi, i jakom marketingu koliko će još dugo neznam, no više ne zaslužuje takvo mjesto u upotrebi…
ovdje su i rezultati benchmarka s moje mašine na sljedećim browserima…
radi se o sljedećem benchmarku

http://service.futuremark.com/peacekeeper/index.action

Chrome(v4.0.286.0) Scored:4042 Points (najnoviji chromium)
SRWare Iron(v3.0.197.0) Scored:3749 Points
Opera(v10.50) Scored:3582 Points
Chrome(v4.0.223.16) Scored: 3363 Points
Firefox(v3.5.6) Scored:2014 Points
Opera(v10.10) Scored:1953 Points
Internet Explorer(v8.0) Scored:849 Points

ps nije IE toliko sporiji od FF nego complex graphics nije mogao proći pa je tu dobio 0 bodova…

iskreno, da opera ima marketing kakav imaju chrome i FF mislim da bi bila možda i najjači browser, jer to po mojemu i jest, premda je moj odabir SRWare Iron…
ps za one koji ne znaju SRWare Iron je ustvari Chrome samo što ne šalje privatne podatke googleu :)))

EDIT evo i rezultata sunspidera:
SRWARE IRON 489.0ms +/- 6.4%
Opera 10.5 492.8ms +/- 7.8%
Firefox 1358.8ms
IE8 4850.2ms

pa i ja koristim Chrome vec neko vrijeme, jer sam bio jako frustriran stekanjem firefoxa.

Također, na firefox se samo vratim kada trebam firebug :slight_smile:

A di je Safari? :smiley:

Po zadnjim testovima koje sam gledao (prije par mjeseci), Safari je najbrzi!

Opera mislim da je jako kvalitetan browser i to vec godinama, samo nikako da dobije svoj dio “kolaca”. Stvarno ne znam u cemu je problem.

[quote=“ivan.skugor”]A di je Safari? :smiley:

Po zadnjim testovima koje sam gledao (prije par mjeseci), Safari je najbrzi!

Opera mislim da je jako kvalitetan browser i to vec godinama, samo nikako da dobije svoj dio “kolaca”. Stvarno ne znam u cemu je problem.[/quote]
vjerojatno zbog marketinga i glupog ponašanja…
one ntužbe protiv MS-a i to…

Na mom laptopu Safari je ispred Chroma.

Safari 4.0.4 ~ 2399
Chrome 3.0.195.38 ~ 2292
Firefox 3.5.6 (+ hrpa pluginova :smiley: ) ~ 1370

probaj chromium, a ne chrome :wink:

Sta to nije prakticki isto?

pa i nije :smiley: chromium je noviji, i dosta je brži od chroma… bar je u mojim testovima bio

Najbolje koristiti više browsera za više stvari. Chrome ja najbrži za surfanje, ali recimo ako mi trebaju neki toolbarovi to jedino na firefoxu imam. Dakle multibrowsing je rješenje!

Meni osobno Opera izgleda pre “nabrijano”. Uvijek mi se sviđao jednostavniji izgled. (Poput FFa). Druga zamjerka mi je način scrollanja… Nevolim taj easing i izgleda mi kao da šteka.

Što se tiće Safarija ne koristim ga samo iz jednog razloga: što je Apple proizvod, a davno sam se zakleo da iTehnologije i njen rod neće u moju butigu :slight_smile:

Koristim FF jer sam se navikao na njega + Firebug je nešto nenadhebivo za dev.

neznam sta da vam kazem…

ja sam FF hardcore user… :slight_smile:

Koristio FF skoro od samih pocetaka, no pred jedno 3 mjeseca se konacno i odlucno prebacio na Chrome, koji me do sad nije razocarao, jedino bih volio da mu se baza add-ona malo poveca.

Takodjer, poprilicno sam zadovoljan i Safarijem.

[quote=“Nikki”]Koristio FF skoro od samih pocetaka, no pred jedno 3 mjeseca se konacno i odlucno prebacio na Chrome, koji me do sad nije razocarao, jedino bih volio da mu se baza add-ona malo poveca.

Takodjer, poprilicno sam zadovoljan i Safarijem.[/quote]

safari i chrome skoro pa isto, to je recimo kao u starija vremena kad su bile popularne one školjke za IE tipa maxthon onda isto kao i maxthon i IE, u pozadini sve isto samo šminka izmjenjena :slight_smile: (oba koriste webkit)

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja