Brzina servera

pozz svima,

nedavno sam promijenio hosting providera. medjutim, iz dana u dan primjecujem kako mi se stranice otvaraju sporije nego na predhodnom serveru na kojem sam ih imao.
moje pitanje je, da li postoje podesavanja servera da budu brza ili sporija. pitao san referenta hosting provajdera o ovom problemu i on mi je rekao da to nemoze biti do servera nego samo do php skripte ili brzine mog interneta. moja skripta je radila 5 puta brze na prethodnom serveru a internet konekciju imam preko 5000 downloada kroz 2000 upload.

nerazumijem se u servere uopste, svaka informacija je dobrodosla

hvala puno

ma jeli !? nemoze biti do servera !? a na cemu se izvrasava ta skripta na kosilici :slight_smile:

ako imas cpanel vidis koliki je load tj opterecenje servera kao i rama

[quote=“Alen”]ma jeli !? nemoze biti do servera !? a na cemu se izvrasava ta skripta na kosilici :slight_smile:

ako imas cpanel vidis koliki je load tj opterecenje servera kao i rama[/quote]

pod kojom se kategorijom to moze pogledati i koje su “vrijednosti Loada i rama”

cisto da znam da li je los prosjecan ili dobar. a zelim i da usporedim s vrijednostima prijasnjeg servera

stvarno bih googlao ali od servera nemam pojma do te mjere da ne znam ni sta da trazim.

hvala puno

cPanel (ako ga imas ?) -->Service Status --> Click to View

i to onda izgleda ovako nekako:

[quote=“Alen”]cPanel (ako ga imas ?) -->Service Status --> Click to View

i to onda izgleda ovako nekako:[/quote]

da. bio sam u Cpanelu, ne postoji opcija Service status niti bilo koji parametar sa slike koju si poslao. opciju Click to view mogu samo kliknuti na Pearl Module i PHP info

izgleda da sam naletio na divljaka

Alene hvala puno, sad cu znati sta pricam s njim

gle nisi naletio na divljaka nego na firmu koja nepristupa problemu profesionalno i iskreno, ulgavnom ta opcija je sakrivena namjerno od hosting kompanije posto imaju nemali broj istih problema kao sto je tvoj

Alene, hvala ti prosvijetlio si me, zaista

Čim naletiš na takve firme, traži dalje, i od ove traži povrat novca (ako će ti ga htjet vratiti).

P.S. Napravi full backup sadašnjeg hostinga prije nego što govoriš da ćeš se preselit, jer se provideri (pogotovo strani) znaju “naljutiti” pa ti ne žele dati backup, već jednostavno obrišu sve. :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja