Brzo do dobrih backlinkova :D

Pozz,

Surfajuci netom pronasao sam dobru opciju za pretragu, koja izgleda ovako:

“Kljucna rijec” “powered by wordpress” site:.ekstenzija

-kljucna rijec zamijeniti sa zeljenim pojmom
-gdje ekstenzija moze biti (.gov, .edu… ovo su one koje imaju povelik PR)
-obavezno ostaviti navodnike, jer su i oni dio pretrage

Kada pronadjete neku stranicu, ako su ukljuceni komenatari, potrebno je da napisete komenatar koji je povezan sa sadrzajem da bi prosao autorizaciju.

I eto laganog nacina da dodjete do PR5, PR6 ili vecih linkova sa zeljenom kljucnom rijeci.

…koji naravno imaju no-follow.

pa da ;), iako mislim da i nofollow imaju neku vrijednost :smiley:

hvala na ovom savjetu, sad sam naletio na clanak PR2 i zacudo dofollow linkovi :smiley:

so what…

no-follow i dalje ima vrijednost, kako google kaze, no-follow vise ne vrijedi.

sta si ti sad rekao?

Sigurno je zelio reci da Google vise ne obraca paznju na nofollow, ali mislim da je to samo na nivou stranice, tj. kada ne zelis da ti neke bezveze stranice kao kontakt forma ili terms uzimaju PR.

Netko je krivo pohvatao konce…
Ja sam pohvatao da na nivou stranice, odnosno unutarnji linkovi, više nema razlike follow/nofollow, svi su follow.
To je kako bi se izbjeglo strukturiranje na nivou stranice.

ovo sto sam napisao mislio sam kako je prije bilo, da si mogao na unutrasnje stranice staviti nofollow, dok sada to vise ne moze…

To je to. :doki:

Trnski je blizu, ono sto se zapravo desilo je:

Google je promjenio nacin na koji nofollow radi tako što je umjesto da ne broji nofollow linkove prilikom distribucije PR-a, poceo brojat i njih i jednostavno vaporizirat njihov dio PR-a. To znaci da ti je bolje ne stavljat nikakav nofollow na internim linkovima. To su naravno napravili da bi sprijecili PageRank Sculpting.

Pisao sam o tome tih dana:

woot thx za clanak :slight_smile: a ovo je već odavno poznato

Nego gdje si nalazio te stranice sa gov i edu domenama? Ikav google dork?

@stabilizator pa procitaj gore prvi post…u samom google-u ukucas ključnu riječ ili više njih koje te zanimaju i dodaj ovo što je nike napisao - rezultati su po uobičajenom… sve je javno dostupno…

Srry, nisam obraco paznju puno, was a high ^^ : )
Hvala ipak :slight_smile: