C# / Mono for Android / programiranje aplikacija - igrica za Andorid

PozdraF!

Molio bih da mi netko tko ima iskustva sa programiranjem aplikacija i igrica za Andorid ( u C# ) da me uputit odakle da krenem, sa cim da radim, kako sve to funkcionira ( GUI itd. ) i sve ostalo sto je bitno znati.

( Postoji li verzija ovog:
http://xamarin.com/monoforandroid
a da se ne placa a da nije trail a opet, da je legalno? :slight_smile: )

Kao prvo, treba ti Java Development Kit (JDK) Java SE Downloads
Zatim trebaÅ” Android SDK Android SDK | Android Developers
I upute kako sve to ispravno instalirati i podesiti.

ā€¦ i dalje ne znam jer ne koristim C# :neznam:
Android aplikacije radim u onome u Ŕto se razumijem: HTML/CSS/JS :zub:

Ako se misliÅ” ozbiljno baviti razvijanjem Android aplikacija, najbolje bi bilo koristiti Eclipse - The Eclipse Foundation open source community website. i programirati u Javi.

A mislim da postoji i nekakav plugin za Eclipse koji omogućuje programiranje u C#.
Proguglaj. Ako postoji, ovo Ŕto sam naveo bi (valjda) bilo sve Ŕto ti treba.

kako sve to funkcionira ( GUI itd. ) i sve ostalo sto je bitno znati: Android Developers

Da, primjetio sam da ima dosta toga u vezi Jave, ali vec sam se nekoliko puta sam preispitivao jel da ā€œodustanemā€ od C# i prebacim se na Javu, ali C# mi je dosta ā€œurednijiā€ ako mogu tako reci - s obzirom na sve ono kaj sam vidio, mada nema velike razlike između Jave i C#. No dobro, o tome se da ā€œrazglabatā€.

Ali ovaj link koji sam stavio goreā€¦ To je rijesenje na sve kaj me zanima - bar mislim, samo kajā€¦ Jezga, nije free :slight_smile:

Čini se da je ovo ono Å”to ti treba: Migrate .NET applications from Visual Studio to Eclipse

Monodroid od Xamarina je jedini nacin za koristiti c# u razvoju Android aplikacija.