Canvas size pomoc

Pozdrav svima evo pokusavo sam na razne nacine kako da ovaj style width i height izmjenim kod canvasa i nemogu nekako uspit pokusavo sam ubacit style=“width height” ali nista od tog neradi a ovo element.style nemogu nikako promjenit pokuso sam i u css dodat

canvas {
	           height:400px;
		   width:400px;
             } 

al neznam kako da ispravim

probaj s !important , teško je reći ovako šta je, vjerojatno imaš problem s specifičnošću nekog od selektora.
Makni ovaj inline style i inline atribute (width i height) i onda samo kroz vanjski css određuj, ne znam šta ti stvara problem tu. Ovi (height i width) atributi što si stavio nemaju nikakvog utjecaja jer su najslabiji.

Ovaj width i height su povuceni direkt iz canvas js

this.canvas.width = 640;
this.canvas.height = 960;

Probaj ovako kroz css #canvas {width: 400px !important; height: 400px !iimportant;} mada bi trebao to i bez ovog odradit .

1 Like

Bravo blaja hvala ti na novom triku :smiley:

Nema potrebe za !important

http://jsfiddle.net/HDgFZ/

Radi sasvim normalno i ovako.Definiraj za taj id #canvas zeljenja i svojstva i to je to.

hahaha ovo ti treba bit zadnja opcija, ali hajd kad si ti u pitanju moze sve :smiley:
Ovo ti inače služi za korisnika web stranice, a ne za autora.

Belmin ovo sam prvo sto sam radio pa nije islo

Probaj to nekako skontat šta ti stvara problem , jer bi treblo i bez ovog radit.

Vjerovatno nesto od javascript stvara problem a za canvas imam napisano oko 500 redova

Ne vidim nigdje da si zatvorio canvas tag :open_mouth:

<canvas id="canvas"></canvas> 

Ovo mi je u source code

nema potreba preglednik je pametan da će ga sam zatvorit

Tocno to da…

S obzirom da u JSu imas definirano

this.canvas.width = 640;
this.canvas.height = 960;

on ti na element dodaje style atribut pa dobijas nesto tipa

<canvas style="width: 640px; height: 960px;"></canvas>

S obzirom da je inline style jaci od vanjski definiranog css-a bilo sto da radis ti nece pomoci osim tog !important dodatka. Probaj u JS maknuti taj dio sa height i width i onda u css maknuti !important i vidi dali ce funkcionirati. 99.9% sam siguran da hoce

Nope, ovo što JS radi je da dodaje atribute width i height, a ne inline style atribut. to je velika razlika.
On ima ručno dodan inline style(koji je on dodao sam koliko sam ja shvatio) i nije mu pomogao da napravi ono što hoce i to me čudi jer bi taj inline stil trebao biti jači od svih, osim pravila s !important dodatkom.
width i height atribut kad staviš ima specificity ravan nuli, može ga obični element selektor nadjačat.
http://jsfiddle.net/V5Zuc/

Ovo ovako mora ostati 640 i 960 jer to je kao rezolucija a ovo sto mi je blaja pomogao to je kao blok na kojem se prikazuje njega napravim manje nego taj canvas 640x960

@creatifcode da radi :smiley: