Carnet biseri

tvrde da ako želiš nastaviti koristiti besplatnu .hr domenu moraš imati web site offline 29 dana… naime toliko je potrebno da domena bude neaktivna da bi se obrisala stara koja se više ne smije koristiti - a novu ne daju registrirati dok ova stara postoji iako neaktivna. Pa sad pisati neke zamolbe & crap…
No comment.

Treba izvrsit bojkot hr. domena pa da vidis…

Izračunaj štetu koju ti pričinjaju i odi do odvjetnika da im on napiše pismo. Ili napiši da ćeš pronaći ostale oštećenike u istoj situaciji i da ćete zajednički potraživati obeštećenje.

Sada je vrijeme izbora i šefovi CARNeta sigurno neće htjeti gledati crvena lica političara.

Inače, ravnatelj CARNeta se pokazuje u IT zajednici, a mislim da je imao ili ima kolumnu na kraju Buga ili Mreže. Imaš njegov kontakt (pa čak i broj mobitela), pa mu pošalji e-mail i opiši da je kontra razuma da ti daju domenu, pa oduzmu domenu, pa ti onda nalože da 29 dana budeš offline da bi ti opet dali domenu.

Od samog početka izbjegavam hr domene jer takve stvari ne da se mogu očekivati, nego se ziher moraju dogoditi.

A kad bi sve .hr domene bile recimo 180 kuna godišnje i da ih može svatko registrirati neograničeno (kao nekad .com.hr domene) - da li biste ih registrirali?

Stanić? Mislim da on piše za Vidi.

[quote=“dax”]A kad bi sve .hr domene bile recimo 180 kuna godišnje i da ih može svatko registrirati neograničeno (kao nekad .com.hr domene) - da li biste ih registrirali?[/quote]Ili kada bi bile 10 kuna godišnje, pa da ih “biznismeni” sve žive poregistriraju i onda ucjenjuju druge.

Ja podržavam sve što će pomutiti račune tipovima koji prodaju… što, zapravo - svoj vokabular?

Problem u ovom slučaju je rješen, čak i ekspresno nakon slanja dodatnih mailova… al propust je očit :wink:
Bit će sad veselo kad krenu ukidati domene…

Eto! Ipak institucije rade. Malo šeprtljavo i štucavo, istina. :)[quote=“Ibiza”]Bit će sad veselo kad krenu ukidati domene…[/quote]Mislim, ali nisam siguran, da čak postoji i ustavna kategorija koja jamči nekakvu održivost u poslovanju. Samovoljno izvlačenje pravno valjano stečenog prava na korištenje domene ispod nogu, bez da se ostavi dovoljno dugi period za prelazak na drugu domenu, nesumnjivo donosi nepopravljivi gubitak - korisnici koji su koristili domenu da pristupe usluzi, odjednom istu gube. Isto kao da kućevlasnik izbaci firmu iz svog lokala i zabrani joj da ostave makar obavijest o preseljenju.

Svi koji su time obuhvaćeni, ako im stvano može nastupiti šteta, bi se trebali organizirati i kontaktirati CARNet oko točne procedure prijelaza.

Evo i mi dobili mail :
Postovani,

Od 2010. godine na snazi je novi Pravilnik o ustrojstvu i upravljanju
vrsnom nacionalnom internetskom domenom, a dostupan je na adresi:

http://www.carnet.hr/dns/pravilnik
.

Prema navedenom Pravilniku (cl. 19 i 20) za domene koje su registrirane
bez naknade, naziv domene mora sadrzavati registrirano ime ili
registriranu kraticu imena pravne osobe prema upisu u nadleznom registru.

U procesu revizije domena i uskladjivanja s vazecim Pravilnikom
utvrdjeno je da domena prohosting.hr ciji ste vi korisnik
nije u skladu s cl.19., te je izgubila status besplatne domene.

Ukoliko zelite, domenu mozete nastaviti koristiti uz naplatu, na nacin
da se domena transferira jednom od ovlastenih registrara.
Postupak transfera opisan je na:

http://www.carnet.hr/dns/administracija/transfer
.
Napominjemo da ovaj postupak nece uzrokovati prekid u dostupnosti domene.

VAZNO: prije svih daljnjih akcija provjerite je li u bazi ispravna
e-mail adresa KORISNIKA domene, obzirom da cete na tu adresu primiti
poveznicu za autorizaciju prijenosa.

Provjeru mozete izvrsiti na adresi:
http://www.dns.hr
.

Ukoliko je potrebno mijenjati e-mail adresu, promjenu mozete izvrsiti na
adresi:
https://registrar.carnet.hr/revizija

NAPOMENA: Domenu mozete transferirati u roku od tri mjeseca, tocnije do
22.12.2011., nakon cega ce ista biti brisana ukoliko ne izvrsite
transfer.

Za vise informacija o domenama posjetite:
http://www.dns.hr
.

Za sva eventualna pitanja obratite se na adresu helpdesk@carnet.hr ili
na tel. 0800 CARNet (0800 227638).

S postovanjem,
Registar .hr domena
Hrvatska akademska i istrazivacka mreza - CARNet
Josipa Marohnica 5, 10000 Zagreb
CARNet helpdesk: 0800 227638

http://www.CARNet.hr

a smijesno meni nisu htjeli odobriti domenu koju sam htio uzeti kao i naziv udruge jer sadrzi slovo W u domeni pa sam nakon hrpu mailova ipak dobio doticnu domenu

Ma kompletna ta parodija je vise nego smijesna no nevrijedi se zamarati radi 500 kuna makar kada bi se nasao dobar odvjetnik bilo bi tu materijala za jednu finu tuzbu.

Odluke gore navedenog maila samo se u banana drzavi salju mailom no kao sto sam rekao plati i sve ok :slight_smile:

Ma nije problem 500 kn nego izgradiš brand oko domene, a onda ovisiš o nebuloznim hirovima birokracije. Zato volim USA. Tamo nisu ni Pirate Bay-u uspjeli oduzet domenu, a u nas i ako si skroz pošten moraš strepit za svoj biznis izgrađen na .hr domeni.

Jao nama hosterima! Mislim da će se sve kolege hosteri složiti u tome.

Mislim da su ovo čiste gluposti, i da to sve rade zbog 400 kn godišnje…Ali kada bolje razmisliš, kap po kap = potok :wink:

[quote=“BSPHosting”]Jao nama hosterima! Mislim da će se sve kolege hosteri složiti u tome.

Mislim da su ovo čiste gluposti, i da to sve rade zbog 400 kn godišnje…Ali kada bolje razmisliš, kap po kap = potok ;)[/quote]

Jao nama pa zasto, carnet nas cijelo vrijeme uvjerava da mi lupamo pare samo tako na osnovi njihovih mazohistickih ideja.

Carneta je nas prijtelj i mi ga svi volimo zapamti to :smiley:

[quote=“Alen”]Jao nama pa zasto, carnet nas cijelo vrijeme uvjerava da mi lupamo pare samo tako na osnovi njihovih mazohistickih ideja.

Carneta je nas prijtelj i mi ga svi volimo zapamti to :D[/quote]

je,je, Carnet u našim srcima :banana: :banana:

[quote=“Alen”]Jao nama pa zasto, carnet nas cijelo vrijeme uvjerava da mi lupamo pare samo tako na osnovi njihovih mazohistickih ideja.[/quote]Zanimljivo. Znam ja i neke druge institucije koje su uvjerene da njihove genijalne ideje uzrokuju da u firmama koje ih moraju realizirati teče med i mlijeko upravo zbog tih ideja.

Nekako sumnjam da će se u tom stavu nešto promijeniti bilo kojim izborima.

[quote=“tsereg”]Zanimljivo. Znam ja i neke druge institucije koje su uvjerene da njihove genijalne ideje uzrokuju da u firmama koje ih moraju realizirati teče med i mlijeko upravo zbog tih ideja.

Nekako sumnjam da će se u tom stavu nešto promijeniti bilo kojim izborima.[/quote]

ja svoju besplatnu ne mislim bez borbe pustiti.
bit cu izgleda prvi koji ce podignuti turzbu protiv carneta.
jer to sto oni sebi dopustaju to nema veze sa ničim.
klasična birokratska tortura u kojem samozvani birokrate umisljaju sebi da su oni “drzava” i zamjenom teza umisljaju da korsnici postoje zato sto postoje “oni”.
eto nam drzave: vlada umislila da gradjani postoje zbog njih…svecenici umislili da vjernici postoje zbog njih…carnet umislio da hr. web postoji zbog njega…
nema nikakva smisla dalje nabrajati…

A po ovome šta čitan očito su zasrali libre. A carnet na frsancuskom znači upravo libar (knjiga).
Iman i ja iz.hr, ali me ne mogu kontaktirati jer je ondašnja mejl adresa ugašena.

http://www.monitor.hr/clanci/carnet-slao-obavijest-na-nepostojece-e-mailove/160986/

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja