CARnetova (ispravna) logika

http://www.carnet.hr/dns/pitanja_i_odgovori?faq_id=584#mod_faq2_big

citat:

Zašto su sekundarne domene tako skupe u odnosu na tercijarne?[SIZE=“1”]

Sekundarne domene za niz kategorija uopće nisu skupe, jer se registriraju bez naknade, ali za strogo određene svrhe (domene osobito važne za .hr domenski prostor, domene za virtualni identitet). Višu cijenu imaju samo dodatne sekundarne domene, koje predstavljaju iznimku od pravila da bi domene izvan pravilima propisanih posebnih svrha trebalo otvarati na tercijarnoj razini. Stoga se i cijenom nastoji destimulirati njihovo ekscesivno korištenje i navesti korisnike na razmišljanje o tome mogu li isti učinak uz povoljnije uvjete ostvariti na tercijarnoj razini.[/size]

lol:-) kad “on”(citaj : nekoliko njih u CARnetu) kazu da nisu skupe onda niti nisu skupe . mi “raja” zajedno sa nasom fikcijom da su domene skupe smo ocito u zabludi. :slight_smile:
to me podsjeca na onu krilaticu :"tko kaze da sam ja kriv.kriv je narod "

btw,CARnet je vjerojatno jedini Registrar na svijetu koji destimulira koristenje sekundarnog ccTLD u korist tercijarnog.

tercijarni - com.hr?
dobro da su uopće pustili .hr u slobodnu prodaju (mislim da je ht imao prste u tome)

[quote=“vir2al”]
Zašto su sekundarne domene tako skupe u odnosu na tercijarne?[SIZE=“1”]

Sekundarne domene za niz kategorija uopće nisu skupe, …[/quote]

To me podsjeća na situaciju kada je kod nas poskupio plin,
pa se gospođa iz ‘Brod plina’ javlja u radio program i na pitanje ‘Zašto je poskupio plin?’ odgovara ‘Pa poskupio je samo x.x%’

[color=“White”].[/color]

dakle po CARnetu do 31.03.2011. pravni subjekti regali su 4163 domene za sto su izdvojili (po prosjecnoj cijeni od 55o kn) kn cca 2,23 milijuna kuna a sto je cca 440 K USD.
dok su crnogorci recimo svojim modelom inkasirali cca 6 milijuna $ (manje-vise to je prihod izvana identican prihodu od turizma )
ocito je da se puno,puno drugacije upravlja sa nacionalnim bogatstvom.
btw, kakvo je to nacionalno bogatstvo od kojih “svi” nemaju barem neke posredne koristi.

[quote=“vir2al”]dakle po CARnetu do 31.03.2011. pravni subjekti regali su 4163 domene za sto su izdvojili (po prosjecnoj cijeni od 55o kn) kn cca 2,23 milijuna kuna a sto je cca 440 K USD.
dok su crnogorci recimo svojim modelom inkasirali cca 6 milijuna $ (manje-vise to je prihod izvana identican prihodu od turizma )
ocito je da se puno,puno drugacije upravlja sa nacionalnim bogatstvom.
btw, kakvo je to nacionalno bogatstvo od kojih “svi” nemaju barem neke posredne koristi.[/quote]

da, ali crnogorci imaju .me domenu, koja je super za engleske stranice… šta će nekom amerikancu .hr domena…

Homere . H.Simpson je bio pravo olicenje srednjestaleskog amera,: obitelj,djeca,piknik,sa gomilom strastvenih hobija , radisan i vrijedan …ali nije (kao niti danas prosjecan amer) bas kuzio neke stvari :slight_smile: . pa je zato i proveo radni vijek uglavnom sjedeci na plutonijevim sipkama u nuklearki u springfieldu…
amerikanac “proguta” svasta, pa kad im oprah proda najnoviju liposukciju,svjetleće gaće i gomilu stvari koje mu nicem ne sluze – gdje pise da im par dobrih “public relations” strucnjaka ( a takvih u hr koliko pozelis) ne bi uspjelo uvaliti i hr.domenu.
vazno je samo ustrajati do trenutka dok taj isti amer ne pomisli: "kad je ima moj susjed imat cu i ja :))
kao da je vazno sto nicem ne sluzi :slight_smile:

p.s.naravno,ovo gore nije nista osobno…

gospon vir2al, zašto misliš da samo amerikanci kupuju domene?

[quote=“vir2al”]Homere . H.Simpson je bio pravo olicenje srednjestaleskog amera,: obitelj,djeca,piknik,sa gomilom strastvenih hobija , radisan i vrijedan …ali nije (kao niti danas prosjecan amer) bas kuzio neke stvari :slight_smile: . pa je zato i proveo radni vijek uglavnom sjedeci na plutonijevim sipkama u nuklearki u springfieldu…
amerikanac “proguta” svasta, pa kad im oprah proda najnoviju liposukciju,svjetleće gaće i gomilu stvari koje mu nicem ne sluze – gdje pise da im par dobrih “public relations” strucnjaka ( a takvih u hr koliko pozelis) ne bi uspjelo uvaliti i hr.domenu.
vazno je samo ustrajati do trenutka dok taj isti amer ne pomisli: "kad je ima moj susjed imat cu i ja :))
kao da je vazno sto nicem ne sluzi :slight_smile:

p.s.naravno,ovo gore nije nista osobno…[/quote]

pa zašto se ti ne obogatiš preprodavajući .hr domene prosječnim amerima (koji ne kuže neke stvari) (naravno meni ide provizija za ideju) :kuc:

to bi bilo protivno carnetovom pravilniku

ali ja se samo šalim. :zhuja:

hejj ,nemoj mi gosponirat jer na forumima ne vrijede titule niti drustveni statusi
btw, od kuda si sada izvukao tu moju tvrdnju.
u svom postu ne stavljam akcenat na sufiks domene nego na odnos prema “nacionalnom”.ako to kod nas uopce i postoji na bilo kakvoj osim na deklarativnoj razini.
milijuni ljudi saznali su gdje je Crna Gora samo zbog domene.
a maloprije je jedna Francuskinja u dnevniku usred Pariza na upuceno joj pitanje izjavila da je Hrvatska muslimanska zemlje i da nema pojma o njoj.
o tome ja govorim. kako “nacionalno” u virtualnom svijetu prelazi zemaljske granice , granice interesa iz Banskih dvora i zahtjeva drugaciju logiku i drugaciji pristup.
a takav pristup u svakom slucaju nije restrikcija.
samo to si neki u svojim glavama moraju malo bolje posloziti-

ma ja mislim da ljude koji imaju .me domenu nije baš briga za crnu goru niti znaju da je to crnogorska domena, nego im lijepo zvuči.
suluda je ideja da bi se ljudi dali nagovorit da kupe .hr domenu jednako lako kao šta ih se da nagovorit da kupe .me domenu. o tome ja govorim.

al da se vrtino na temu, zašto su mnoge firme uzimale .com.hr, a .hr sa nazivom firme je slobodna (i besplatna)? :slight_smile:

[quote=“Homer”]
al da se vrtino na temu, zašto su mnoge firme uzimale .com.hr, a .hr sa nazivom firme je slobodna (i besplatna)? :)[/quote]

jer su debili?

Koje su firme to radile? ja sam vidio sam da su se uzmali neki brandovi. vrlo vjerovatno jer je jedna firma vlasnik vise brandova i onda po pravilniku valjda ima pravo na jednu domenu, pa da ne rade nove firme samo radi domene su uzeli com.hr, tako to vidim :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja