CD-ROMProblem, trebam pomoc

Pozz.
Imam problem:
Komp. mi pokazuje da su navodno driveri od CD-roma deinstalirani. Kad odem na My-Comp. također mi nepokazuje CD-rom. Pokušao sam pronac i instalirat driver iako mi to baš i nema smisla jer toliko sam puta prebacivo CD-ROM iz kompa u komp i nije bilo potrebno ništa instalirat … a sad kao odjednom ovo…

Neznam više šta da radim ima li neko nekakav savjet? Pokušo bi mjenjat i Win. al nemoguce je jer mi necita CD-ove … pokušo sam uzet od prijatelja vanjski CD-Rom međutim isti problem se javlja … Zakljucio sam da je ocito nešto u Win. što se sj…o

Zar niko nije imo ovakvih problema??? Svi savjeti su dobro došli???

Koja windoza je u pitanju, vjerojatno ti je ‘crko’ cd-rom ili još vjerojatnije da je podatkovni ili kabel za napajanje u pitanju.
kakav je kompjuter u pitanju?
Jesu dobro postavljeni ‘džamperi’ (master, slave) na cd-rom-u

Znaci ajmo redom Win. XP…
kabeli provjereni (uvjek imam rezerne) CD-ROM- također uredu imam 4 kom. tako da sam ih sve probo + probo sam i jedan vanjski međutim niti jedan ne cita CD.
Komp mi prepoznaje CD-ROM kad ga prikljucim … znaci javi mi za novu komponentu ali kao da nemam drivere javlja…
maticna je nova kupita prije 4 mj. novi procesor (zapravo sve osim CD-Rom-a u kompu je u zadnjih godinu dana ubaceno novo i sve je radilo do prije par dana).
Tražio sam po netu i našo sam još par slicnih upita al nigdje nema riješenja … pa reko da vidim zna li ovdi neko nešto o tome…

Jedino rjesenje koje ja vidim je reinstalacija.
Instaliraj nanovo XP preko USB sticka.

XP ima nekad tu manu drivera za opticke uređaje (zavisi o verziji xp-a)

moguće da ti je matična dobila neki bag, ako je win xp pretpostavljam sp2 ili 3 on mora prepoznat cd-rom.
Pregledaj drajvere za matičnu ploču ili ih reinstaliraj. Jesu li IDE ili SATA priključci za cd-rom, koja je matična ploča u pitanju, jesi pogledao bios postavke (mada nevjerujem da je bios u pitanju)
Hm imaš li antivirusni program?

Sve što moze biti je ovdje:

[quote=“hrvojesb”]Sve što moze biti je ovdje:

[/quote]

nisam puno promašio što se tiče detekcije mogućeg kvara :slight_smile:

Sve je na mjestu :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja