Cena izgradnje ovakvog sajta

Interesuje me cena izgradnje ovakvog kompletnog sajta (dizajn, programiranje): mojaavantura.com
Nisam ja radio za nekog, ili cu raditi, pa me interesuje cena kako bih naplatio.
Cena me zanima jer ja za sebe zelim sajt slican tom sajtu.
Ako imate predlog za neki drugi sajt (domaci ili strani sajt) slicne tematike za koji smatrate da je bolji od ovog, mozete mi reci i cenu izrade i za njega.
Molio bih da napisete ovde cene, eventualno, ko ne zeli da pise ovde moze poslati privatnom porukom.
Preferiram CUSTOM sajtove, ali mogu da cujem cene izrade i za WP.
Ukoliko mi cena bude odgovarala, mozda cu se odluciti za neku izradu.
Hvala!

Moj savjet ne WP, more biti Open Source kod no sve je bolje od WP-a. Nije da je WP loš no je idealan za manje zahtjevne i manje kopleksne projekte. Što se tiće cijene. Pitanje je šta oš od Dizajna on isto, šta oš od fukcionalnosti, koje procese želiš automatizirati i kako želiš generirati zaradu. O svemu tome i nekim drugim čimbenicima ti ovisi cijena.

Automatizaciju i logiku ne možeš vidjeti jer ona se odvija na serveru i masu procesa nije vidljivo korisnicima već samom vlasniku sajta. Te mu svari obavlja sajt, te štedi vrijeme i resurse koje bi on morao utrošiti na to.

Bez da ulazim u dublje analize site i tvojih želja koje nsi napiaso prema ovom ovdje viđenom, cijena >= 2.5k €

Bez da ulazim u dublje analize site i tvojih želja koje nsi napiaso prema ovom ovdje viđenom, cijena >= 2.5k €

Uzeh ovo prvo jer mi je cena bas ono velika :).
Velika je iz razloga sto je pitanje za koje vreme ce moci da se povrati ulozen novac, naravno, jos dosta ce morati da se ulozi u marketing, te kad se sve skupi, mozda ce ulog ici i do 5000 evra. I na kraju, opet je pitanje, da li ce se toliko moci zaraditi.
Ono sto mi ovu ceni bas onako bolduje i cini je velkom cinjenica da neko (ima ovde ljudi na forumu) koji da kazem “sklepaju” neki sajt u WP, nesto sa nekim tekstovima, ili igricama, filmovima i za relativno kratko vreme zaradju vise od 1000 evra mesecno (ne znam koliko ulazu u marketing).
Ne kazem da posao koji treba obaviti za izradu sajta ne vredi toliko, jer na osnovu pregleda sajta moze se videti da tu ima dosta sitnica koje treba isprogramirati, dizajnirati, sto zaista iziskuje vremena, zivaca.
Znaci ne osudjujem tvoju procenu cene. Ti kao profesionalac takav odnos imas prema poslu, sto je sasvim ok, a verovatno i kodiras po svim pravilima.
Same funkcije sajta bih mogao da okvirim samo na osnovu ovog sto se vidi, znaci sve to sto se vidi na sajtu, uz maksimalnu podrsku panela (da se sa sto vise stvari na sajtu upravlja iz panela)
Hvala ti na odgovoru!

Odkad :smiley: Ne bih se bas slozio.

Ja ne znam otkud ljudima uopste ta glupost da je WordPress sa SIMPLE stvari.
Ko zna, za njega nema prepreke.

Ja ne znam otkud ljudima uopste ta glupost da je WordPress sa SIMPLE stvari.
Ko zna, za njega nema prepreke.

Verovatno je teze da se nadogradjuje s nekim zahtevnim funkcijama. Teze je za one koji ne rade cesto sa WP velike sajtove dok za one koji dugo koriste WP i rade jake sajtove verovatno mogu da odrade bilo koji sajt.
Ja licno nemam iskustva sa WP i ne snalazim uopste.

@drmko nije ti tocna tvrdnja da “sklepaju” neki sajt u WP, nesto sa nekim tekstovima, ili igricama, filmovima i za relativno kratko vreme zaradju vise od 1000 evra mesecno (ne znam koliko ulazu u marketing). Jer kad bi tako nesto “sklepao” zaradio bi nista ili jako malo. Osobno imam 8 sajtova sa flash igricama, i vjeruj mi da nisu “sklepani” na brzinu. Trziste je pazljivo istrazeno, stranice su pravljene sa prokusanom metodom i u WP. Ne zaradjujem jos 1000 € mjesecno, ali sam dosta blizu te cifre. Ako ju sa ovim sajtovima ne dosegnem, napravit cu jos 2 ili 3 i eto me na 1000 €. Ali nista od toga nije “sklepano”.
P. S. U marketing sam ulozio 0 . Znam da mozda izgleda nevjerojatno, ali nisam ulozio niti kune.

Ovaj mojaavantura.com pravo dobar sajt. Em, izgledom i funkcijama, em sadržajem. Jednom riječju, odlično!

Druze, ulozio si dosta truda, znanja svog koje si sticao vremenom i koje jos uvek stices, a sve to kosta tebe i vremena i zivaca==neka suma novca. Sklepavanje sam napisao jer jako puno takvih sajtova ima, pa kad pogledas, svi nekako lice jedni na druge, pa ispada da je nesto na brzaka, a cini mi se da su sablonski, po istom principu. Verujem da si mnogo mnogo vise truda ulozio u promociju sajtova nego u izradi istih.

Baš suprotno, iznenadio bi se koliko velikih i kompleksnih siteova koristi WP. WP je sposoban za bilo sta, limit je jedino znanje onoga koji radi site. Radio sam u zadnjih par mjeseci siteove(kodiranje, ne dizajn) za ogromne fondacije u USA za svojeg klijenta, a poslovi su bili jako kompleksni i apsolutno je sve izvedivo u WP-u.

Preporuka ti je da ne pricas o necemu o cemu imas limitirano znanje…

Slazem se, bilo je puno truda, jako puno citanja po netu, i jos vise znanja. Ali jednom kad prokuzis stvar, samo udvostrucis sve, ili utrostrucis. Ja sam, recimo, sto se adsense zarade tice, doslovno godinama citao o tome, ali bas godinama. Dok nisam shvatio da ti nitko nece otkriti metodu kako to tocno ide, nego moras naci neku svoju, a ja sam ju, uz veliki trud, uspio naci, i ne pada mi na pamet da to nekome otkrivam. U cijelom tom procesu bilo je 5 ili 6 placenih domena i hostinga gdje sam kompletno fulao glavnu kljucnu rijec sajta, pa su posjete bile nikakve (10 ljudi na dan) a samim time i zarada nikakva. Ali greske sluze da covjek nesto nauci :smiley:

Baš suprotno, iznenadio bi se koliko velikih i
kompleksnih siteova koristi WP. WP je sposoban za bilo sta, limit je
jedino znanje onoga koji radi site. Radio sam u zadnjih par mjeseci
siteove(kodiranje, ne dizajn) za ogromne fondacije u USA za svojeg
klijenta, a poslovi su bili jako kompleksni i apsolutno je sve izvedivo u
WP-u.
Preporuka ti je da ne pricas o necemu o cemu imas limitirano znanje…

Za koju biste cenu vi u WP uradili slican sajt?
Hvala!

ne bih znao, ovisno o broju sati, al bas nemam vremena za procjenjivanje sta takav site ima… Al gruba procjena tisuce kuna, ne mislim preko 10, al opet…

Mislim da ovakav sajt nikako ne bi trebalo raditi u WP. Mnogo pametnije bi bilo izraditi custom varijantu ili pogledati da li ima gotovih skripti na netu koje su u startu radjene da podrze funkcionalnosti ovakvog sajta. Problem kod WP je struktura baze koja ne moze adekvatno opsluzivati ovaj sajt ukoliko on naraste do iole ozbiljnije velicine.

What? To znas iz osobnog iskustva ili?

Naravno da znam iz osobnog iskustva, imao sam dovoljno problema sa “WP sve može” rešenjima koji su se na kraju raspali i koje je trebalo prebaciti u neko drugo rešenje.
Struktura zahtevanog sajta je takva da su mnoge stvari kod WP-a ograničavajući faktor. Može početi da se igra sa sajtom baziranim na WP, ali ako sajt naraste (što mu je pretpostavljam i cilj) WP neće moći adekvatno pratiti i moraće uraditi custom rešenje. Kasnije će to biti teže i skuplje nego odmah.
Realno, WP je odličan CMS u okviru svojih granica, a za svaku namenu postoji adekvatno rešenje. Za društvene mreže ne bih preporučio WP.

WP bi bez problema podnesao takav sajt, pogotovo u okvirima balkana.

Naravno da ‘Facebook’ neces raditi u WordPress-u ali ovakvu jednostavnu mrezu, kao stvoreno za WP.

Pa ni ovu mrežu nisu radili u WP koliko vidim :slight_smile:
Svakako je da može da se uradi, ali dugoročno nije dobro.
Mada na drmko i njegovom budžetu je odluka.

Lupi pa ostane ziv…

Nedavno sam radio custom search za site koji ima oko 30-ak tisuca custom post type postova unesenih, da ne govorim jos o obicnim postovima za blog i site bez ikakvih cache dodataka leti na WP-u. Ne moram govoriti da je backup fileova i baze oko 3gb tako da sam se iz prve ruke uvjerio da niti WP site s velikom bazom ne radi nista sporije, a to sto ima mahera pa hardcodiraju i ne koriste preporucene WP funkcije to nije problem samog CMS-a…