Challenge v2.0 natjecanje – Prijave u tijeku

pa da, zato i kazem… kao da se za taj posao racuna ono uradjeno od tog trenutka, pa ako je npr kupio stranicu stavi tu u troskove. Nema mi smisla da neko ko vec ima stranica (ja imam sve zajedno preko milion lajkova recimo) krece s takvim “rpojektom”. Otprilike kao da ti uzmes onaj najbolji sajt i on bude tvoj projekat za takmicenje iako vec donosi 100$ svaki dan prije nego sto je takmicenje i pocelo :smiley:

2 Likeova

@Jeronimo034 prodaješ li još onu fb stranicu 230k ? ako se odlučim… (nmg te kontaktirati a tamo isto nmg replay…

2 Likeova

Poanta je da svi nesto naucimo. Ne trebamo se gledati ko konkurenciju, mi smo kap u moru…

1 Like

Fino fino. Ovo znaci da ste zaintersovani za challenge ako je pravilo “sve od pocetka”?

Prosli put je bilo tako dogovoreno, pa ispade cjorak. Ovaj put bi bio uspjeh ako nas sto vise pocne i ne odustane do kraja.

Al ako ima ornih, mozemo onda i ovaj put sve od nule. Znaci moze i sa FB stranicom, ali da je novokupljena i da se zna koliko je para ulozeno.
Moze da ulaze koliko god ko hoce.

Ko odustane, nek to kaze jasno - I’m a Celebrity.Get Me Out of Here! :upside_down_face:

Ko propusti izvjestaj dva puta za redom, on je automatski dikvalifikovan, i moli se da se stavi na listu donatora za dalje ucesce u challengu ali kao gledaoc.

Mozel tako?

2 Likeova

Ne bi bilo ok, jer je to instant. Kupis stranicu i odmah ide lova. Nema “skill-a” vec samo copy paste i to je to. Nije konkurentno.

Pa sto onda svi to ne rade ako je to toliko lako i isplativo i odmah si u plusu ispod crte? Valjda ima i tu neki skill… Nemam pojma, samo pretpostavljam…
Sta je sa npr. sa expired domenom sa beklinkovima. I tu preskacemo skill budzenja linkova? Sta ako u toku affiliate projekta neko hoce da kupi Pinterest profil ako procijeni da se to isplati…Ako razumijes sta mislim reci.

Ali ponajprije jel uopste neko od prijavljenih zainteresovan za dovlacenjem posjete sa gotove FB?

Ako nema nikog konkretnog ko bi to radio, sve je ok :grinning:

Kupis domen, ali ako ne znas da nadjes KWe dzaba, treba znati sta da uradis sa exp domenom. Sta ako exp domen ima linkove na iner pages, treba znati kako da resis taj problem. Treba odraditi organizaciju sajta, onpage seo itd.

Ja sam za to da se chelendz odnosi na projekte od nule, koji god da su u pitanju. Za to sam da moze sve, ali da se ide od nule.

2 Likeova

Uduplavam ovo sto je DJeronimo reko. Meni bi bilo u redu da se krene sa novim stranicama i onda da se tu pravi izvjestaj makar one bile kupljene, samo mi glupo da dodje neko kao ja, ili neko ko radi bolje od mene, sa stranicama od 2 miliona vec postojanih lajkova, i krene radit a racuna se kao da je krenuo od nule, a ima recimo stranice vrijedne 20,000km- to mi je isto kao da je Anja ostavio sajt za poklone i racunao ga za takmicenje :smiley:

Sto si tice ovoga sto je neko napisao da nije bitna konkurencija- mislim da je nas dosta bilo zainteresovano da ucestvuje na neki nacin i prije nego sto je nagrada bila ovakva, tako da ne mislim da je ijedan od ovih komentara napravljen u tom fazonu na koji se insinuira u tom komentaru.

Naravno da je ovakav celendz dobar da se nauci, ali najbolje se nauci kad neko krene od pocetka, a ti ga mozes gledati onako sa strane, sta je sve uradjeno pa se kasnije moze i kopirat.

Upravo i ja smatram da akcenat treba da bude na ovome. Jer realno ako se radi kako treba, za godinu dana uopste nece da ti treba nagrada jer ce taj projekat da pravi/vredi kao dvadeset nagrada.
Em ce da motivise/nauci druge, em ce lenje guzice da se pokrenu :slight_smile:

06.10.2021 kupio sam domen, hosting i jos po nesto drugo(ako postoji sansa da se takmicim napisacu sve detaljno kad dodje vreme), e sad moje je pitanje, sajt jos nije pokrenut znaci apsolutna 0, da li imam prava na ucesce?

Ja mislim da se svaki projekat moze negdje trekovati ako smo fer. Ako hocu da kupim stranicu na Flippi koja vec zaradjuje 100 dolara mjesecno i dovedem je za godinu dana do 2500 mjesecno, to je skill i to super mega skill, nema sanse da se desi samo od sebe. I mislim da neko dobro zna napraviti novu stranicu, a neko dobro zna analizirati postojecu, optimirati i dovesti na novi level. Meni je licno najzanimljivija on page analiza i taj fine tuning. Do tog se na skroz mladom sajtu ni ne dodje, podataka u WMT ni nema, radi se iskljucivo na osnovu analize konkurencije i KW. Ali ok, ako ste za to da bude pravilo “sve od nule” moze, da se ne natezemo.

2 Likeova

Naravno… Tebi super legao challenge, poklapa se vremenski taman

1 Like

@Jeronimo034 vidi jedan KONKRETAN primjer SMISLA ovoga “natjecanja”

JA ne znam BUKVALNO niti šta je expired domena. Ali ti ćeš meni to pojasniti i pokazati u ovome natjecanju.

TI ne znaš kako monetizirati fb stranicu od 230k lajkova. Ja ću ti to pokazati i pojasniti u ovome natjecanju.

To je smisao ovoga?

Sdruge strane, može se razmisliti i o “bodovanju” na kraju svega, tipa da oni koji su počeli od nule (od 0 lajkova i od nikad registrirane domene) da im se doda npr. 20% prednosti na kraju svega…

6 Likeova

Ovaj challenge je odlicna stvar, finansijska nagrada na kraju cak i nije nesto specijalno zbog cega trebamo biti fokusirani…
Prvenstveno ucimo jedni od druge nove stvari, nove vestine i jos mnogo toga, tu smo svi pobednici uglavnom.

Ne znam kolika je potražnja/zainteresiranost za challenge, ali ako je dobra zainteresiranost, ja predlažem da se naprave onda različiti challengi, a sukladno tome da se taj nagradni fond podijeli… Nije on ni bitan, ali mislim da opet znači, ne radi iznosa, već radi nekakve motivacije.

Nije niti slično raditi npr. youtube, blogging, social media, ecommerce itd… totalno je različito… E sad, sve ovisi kolika je zainteresiranost, ako će 90% ljudi svakako raditi blogging, neka se onda ubaci i ostatak u to pa što… kakvu god vrstu online businessa radili.

Ili barem ovako, neka bude jedan pobjednik, ali u tom sakrivenom challenge podforumu, neka budu razgranate vrste zarade, tako da se može lakše sve organizirati, i na kraju krajeva da možeš pratiti onakvu vrstu kakva te zanima…

p.s. ja vjerojatno neću sudjelovati jer sam u takvoj fazi sajta da mi nije pametno sad pokretati nešto drugo… još ću vidjeti, ali volim ovako malo pametovati hahah… šalim se, svakako ću barem biti donator pa pratiti sve.

Mislim da Jeronimo nije neprijateljski nastrojen na sajtu sa fb trafficom, nego sa sajtom koji vec ima pripremljen traffic zato sto imas stranice i sve organizovano.

Evo ja npr pravim jedan program za scrapovanje i ako se napravi kako treba nece iti nikakav problem naplatiti… ali se ovdje radi da ja vec imam velik community u mikro nishi koji je u svemu tome neprocjenjiv, a ne vidim nikakvu poentu da takav sajt koristim za ovakav celendz.

Opet kazem, ima i on onih sajtova sto donose jako fine pare svaki mjesec. Nema mi logike da se uzima taj sajt i da se onda uzme u obzir na kraju godine koliko je taj sajt donjeo kad je on vec bio sredjen (bez obzira sta je uradjeno nakon pocetka celendza).

Ma može se i tu uvijek nešto gledati, koliko je napredovao sajt/business… Ako je sajt napredovao sa 100$ na 500$, ili sa 0$ na 200$, opet je razlika… Tako da, uvijek ima prostora za žiri da bira šta misli da je bolje

Ama kakvi more razliciti challengi :joy:

Jedan challenge da izguramo do kraja, i sjajno!

Moze sta ko hoce, ali mora od nule.
To je novo pravilo. Bice upisano u pravilnik. @anja1 potvrdi ovo.

PS. Ja upravo kupila domen. Super je :sunglasses:

1 Like

Zdravo,

Ja sam zainteresovan za challenge.

Mislim da se osim samih brojki i cifri treba bodovati kvaliteta cijelog projekta - dakle sve u globalu - od brzine sajta do aktivnosti na socijnim mrežama, kvaliteta clanaka, unikatnost sadržaja itd.

2 Likeova

Ja sam za to da mogu svi učestvovati, sve opcije gore pomenute ali da se jasno kroz pravilnik stavi da će prednost u samom takmičenju na kraju imati oni koji su krenuli od 0. Samim pravilom će se napraviti selekcija i motivisati ljude da startuju od nule.

Pa ko voli nek izvoli.