Chat hosting

Pozdrav ekipi
evo trazio sam po forumu ali nisam nasao a i ne razumijem se bas u to…
dakle trebam server za svoju stranicu i chat…
napokon je krenula posjeta a i isto tako i zarada od google adsense
za pocetak necu nista expert nego ono jer sada sam na shared hostu i cim bude dvoje ljudi na chatu i pisu “brzo” server se sruci jer sam nadmasio 20% koliko smijem -.-'
trenutna posjeta na stranici je 150-200 dnevnih a na chatu 0 jer se odmah srusi.
dakle nije rijec o nikakvom free chatu nego sam kupio od prochatrooms-a
e sad preporucite mi malo detaljnije sto za pocetak da uzmem
dali bi vps server bio dovoljan ?
i da cijena da bude sto manja :smiley:

Nije to neka poseta da sad placas vps, mada mozda je i bolje preci na vps ako ti se isplati i mozes da podmiris te troskove.

cuj za sada mi zarada ide dobro da mobu i 3vps-a platiti ali tko zna dali ce to biti tako stalno.
a nije neka posjeta ali meni na 2 korisnika na chatu pada server :S koliko bi mi se isplatilo dizati svoj server ?
kucna brzina je 15 - 20mbps
iskesiro bi ja i cca 2000 dolara ako bi to sve sljakalo kako treba i da je doma :smiley:

Mislim da ono sto tebi treba je http://www.cometchat.com/?r=14517 .
Cak ima da zakupis i poruke ua server

[quote=“incester”]Mislim da ono sto tebi treba je http://www.cometchat.com/?r=14517 .
Cak ima da zakupis i poruke ua server

[/quote]

nije to to sta ja trebam…ja chat skriptu imam kupljenu samo mi treba host koji se nece tako rusiti kao ovaj shared

Da li ti sadašnji provider ima CloudLinux instaliran na servere?

iskreno nemam pojma hoster mi je hosting24

Jos jedna stvar cak i ta skripta moze da ima gresku jer mi je nelogicno da na sva 2 clana pada server. Jer imo sam slican problem sa nekom ruskom skriptom pisanom za chat za mobilne telefone znala je to da radi.

Nijedan PHP chat neće moći izdržati na shared hostingu, jer su oni teško pa reći fino napravljeni. Možeš uplažiti padove tako što će čitanje poruka iz baze biti vršeno u 5-10 sekundi, napraviti antispam na 10 sekundi. A takođe odlično rešenje ti je da otvoriš IRC Room na neki od poznatijih public IRC Servera (quakenet, rizon etc.) i postaviti webchat mbbit.com. Imao sam ja davno streaming radio i na portal sam postavio chat skriptu, poseta je bila oko 1000 posetioca dnevno, dok ih na chatu bude oko 70% od toga i CPU Load je odmah skakao na 80+ (malo smešno, ali istinito). Odmah sam prešao na Rizon + Mbbit i sve mi je šljakalo okej.

hosting24 je veliko sranje! Pazi kada budes isao od njih da prvo napravis backup i da ga skines pa tek onda da im javis da ides do njih

probao sam i tako i jednostavno je onda pre sporo :S

budem probao i tu tvoju varijantu…sada mi je zao bacenih 50 AUD na to sranje -.-’

radim backup svaki dan a i kad budem isao od njih nemam se ja njima sto opravdavati… ni oni se meni ne opravdavaju zasto nemaju podrsku 24/7 kako pise da imaju :smiley:

Ako ti je domena kod njih ili ako zelis otkazati pretplatu moras ih kontaktirati, onda ces vjerovatno navesi razlog zasto ides. Obicaj im je da zatvore cijeli nalog pa ne mozes ni backup uzeti :wink:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja