Child theme builder

Zivili,

jel neko sebi radia child theme (naravno da je) i koji bi mi builder preporucia? Naravno, da je free :slight_smile:

Nesto iskusavan razne layoute na DIVI-u pa me zanima ako mi se svidi, valjda mogu napravit export ili sta ja znan sta? Presaltavan se s Drupala na wp i mogu rec da je prejednostavan i prebrz za ucenje, ali nisan ipak jos sve povata pa mi je svaki savjet dobro dosa

hvala

EDIT: 10 Best and Free WordPress child theme plugins ovo je nekakav popis pa da ih ne isprobavam sve, jel neko nesto koristia vec?

Child temu rucno napises za 3 minuteā€¦

Ali di cu s njom kad je napisem, to me muci? Pretpostavljam da mislis samo na custom css fajl, ali mene zanima (jer u Drupalu je child tema cili novi folder s custom fajlovima) jel se moze npr u DIVI-u napravit layout i onda sejvat kao potpuni novi template da mi na updateu nista ne poremeti

Da (pretpostavljam, nisam radio s DIVI).
Child radi ovako u WP:
Style i functions.php su obavezni i WP cita oba file-a i od childa i od parenta.
Ostali fileovi: WP prvo pogleda child -> ako nema, onda gleda parent. Znaci ako prekopiras i custemiziras single.php i spremis ga u child folder, WP ce pogledati i naci single.php u child folderu i ignorirat single.php u parentu.

Posto pretpostavljam da DIVI sprema stranice u db, mislim da nema problema. Napravis child, dignes ga u wp-content/themes i postavis kao temu. Nemam uvid u detalje, ali mislim da bi trebalo sve ostati isto.

1 Like

eto, bas to san tia znat! Znaci, samo ga postavim u novi folder ispod DIVI kao novi template? Tako isto funkcionira i Drupal. Hvala, jos cu malo procackat po netu. Pozdrav