Cijena dizajna

Kratko pitanje, dva…

U čemu radite dizajn weba (sanmo dizajn)

te koliko okvirno naplačujete dizajn, koja bi bila realna cijena znači nekih 4-5 stranica koje uključuje dizajn weba (index, artikl, o nama…).

Dogodila mi se jedna nebuloza pa bi molio mišljenje?

Fireworks je bolja solucija ako si navikao na njega. Evo jedna dobra usporedba na tutsplus.

Sto se tice cijena to ti zavisi od clienta, vremena su takva da moras biti fleksibilan ako mislis ista postici.
Postoje obrazovani ljudi koji znaju sta je design i cijene to, i oni koji klikaju na menu u PDF konceptu i pitaju zasto ne radi.
Radis po principu “kol’ko para tol’ko muzike” i nemas problema :wink:

[quote=“zero1”]Fireworks je bolja solucija ako si navikao na njega. Evo jedna dobra usporedba na tutsplus.

Sto se tice cijena to ti zavisi od clienta, vremena su takva da moras biti fleksibilan ako mislis ista postici.
Postoje obrazovani ljudi koji znaju sta je design i cijene to, i oni koji klikaju na menu u PDF konceptu i pitaju zasto ne radi.
Radis po principu “kol’ko para tol’ko muzike” i nemas problema ;)[/quote]

Da to si upravu, kratko sam s stranicama, ali sam izvukao jednu koja stoji.
Koliko para toliko muzike.

NO desilo i se nedavno da sam prodao dizajn stranice bolje od stranice komplene koju sam radio na bazi prve otrpilike samo jednostavnije, pa me zanimalo koje su realne cijne za prosječnu stranicu.

FIREWORKS mi je za komplet layout a photoshop koristim za fotke retuširanje i obradu.
Pogotovo 5 verzija koliko je jednostavno raditi kompletni layout x stranica s stanjima gumba tabova čak sve na jednom fajlu.

uzeo sam si knjigu Fireworks CS5 Classrom in a book i neke stvari su mi ubrzale rad za skoro 30% za koje nisam ni znao:krele:

Učiš dok si živ.

Link na rezultate ne radi…

Ni meni , moraš glasati pa se prikaže, ako se ne varam.

FW je bolji amaterima, PS je daleko složeniji alat sa neupsoredivo većim grafičkim mogućnostima.

Općenito mislim da je pitanje glupo postavljeno, pa tako i odgovori variraju jer imaš auto klase golf za $500 registriran a i za $50000. Ovisi o brdo faktora i neki samo za logo uzimaju po $1000 a neki ga “đabe” naprave i ukomponiraju…:fiju:

Dobar dizajn i najmanje stranice za manje od 1000kn je degradacija posla i struke. Kao i početna plaća PHP programera od 3500kn…tragikomedija, a ZETovac sa 4 razreda osnovne za vožnju busa dobije 6000 + bar 1000-1500 na kojekave dodatke, jer eto treba znat šaltat automatika a dizajn ionako “skineš đaba” sa gugla :sprst:

Sve vi to fino pričate. A kada se prodaje sajt sa unikatnim dizajnom i koji stvarno lijepo izgleda po cijeni od 400$ onda dižete bauk kao treba cijena da bude 12*mjesečna zarada.

A kada vi radite dizajn onda je manje od 1000 kuna degradacija posla i struke…

[quote=“HepeK”]Sve vi to fino pričate. A kada se prodaje sajt sa unikatnim dizajnom i koji stvarno lijepo izgleda po cijeni od 400$ onda dižete bauk kao treba cijena da bude 12*mjesečna zarada.

A kada vi radite dizajn onda je manje od 1000 kuna degradacija posla i struke…[/quote]
Zamjenio si me s nekim :mda:

Ja sam općenito za fer cijenu, custom dizajn weba od osobe koja kolko tolko zna šta radi nebi smio koštati ispod 1000kn, to je moje mišljenje. O cijeni i prodaji ne znam ništa osim da su mi nudili 75kkn za jedan sajt koji sam radio. Ljudi vole spuštat cijenu tuđeg rada a sebe dizat u nebesa, npr jedna jača HR firma za web naplaćuje “poslovne” stranice 15-35kkn a rade ih od gotovih templejta sa gotovim modulima za sve, SEO je NULA ali oni su brand…i kaj je najgore imaju posla godinu dana unaprijed :kuc:

Realna vrijednost je 10-15kkn, i uvjeren sam da na ovom forumu ima ljudi koji bi to napravili 3x bolje i za duplo manje novce od njih, ali jebatga, situacija je takva kakva je, mi se trebamo držat skupa i imat minimalnu cijenu, ko taksisti i automehaničari :malerukes

Nedavno me kontaktirao jedan gospodin za restoran-catering.
ponuda je bila orginalni dizajn (par html stranica), dogovorio da dođem poslikati profi prostor (imam opremu).
Online naručivanje sam nabavio, frontend, backend, namještanje menija sa svojim loginom, i stranica bi naravno bila kako god želi dizajn.
Dogovorimo cijenu.

I znam koja bi cijena trebala biti, no radim po satu da se to isplati.

I više se ne javi.

Mislim kako konkurirati kad srednjoškolac s wordpress temom prešiša sam tak, u domeni, gotovo je za 1 dan, proda templejt, i nabaca funkicja i ćao brale! I sve napravi za 1000 kuna.

NE ŽELIM krenuti tim putem!
Ne znam jesam li dinosaur (mlad sam, barem se tako osjećam), ali nikako mi se ne sviđa taj način. No izgleda da već dugo to je način.

Ne znam pikiram na ljude koji žele poseban dizajn, bla bla, a naplatiti to još ne mogu kako spada.

Iskreno radim stranice , namučim se za njih i sve prohtjeve, plate toliko i toliko, a kad vidim što se prodaje za masu tisuća, desetaka tisuća, ruku na srce , ali 40% je ista ta wordpres tema.

A povrh toga kad vidim da netko postavljanje google mape na stranciu cijeni 400 kuna digne mi se kosa na glavi!

No dobro , tako barem freelance ljudi imaju posla.

Totalni ne razmjer! Nema standarda.

Idem sada otvoriti temu jednu i da vidim nešto što me zanima.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja