Cijena izrade web stranice

Zanima me koliko bi koštala izrada kompleksne web stranice?

Ne znam točno objasniti na što mislim, ali pokušat ću. Dakle da stranica ima profi dizajn, registraciju korisnika i mogućnost da korisnici sami dopunjuju svoje profile, pretražuju ostale, šalju si međusobno poruke. Da imaju zaključane opcije oni koji imaju osnovno članstvo, a da se plaćenim članstvom otključavaju razne opcije. Da se može uploadat video na web stranicu u profil korisnika, i slike. Pretrage drugih profila da budu po raznim opcijama, npr samo godine, ili samo grad, ili kombinirano. Da ima puno padajućih izbornika.
Da vlasnik stranice može mijenjati sadržaj. Da bude na 5-6 jezika i da ne ide preko nekog prevodioca nego da je identična stranica kompletno na drugom jeziku kada se odabere drugi jezik.
Da ima integrirane načine plaćanja (više različitih). Npr kartice, PayPal, Moneybookers itd i što god da klikneš se otvara novi prozor koji te vodi na tvoj npr PayPal profil da izvršiš plaćanje i vraća te na stranicu i otključava ti opcije za plaćeno članstvo.

Otprilike tako nešto :smiley: Koliko bi koštala izrada neke takve web stranice?

Onoliko koliko je neko spreman platiti…

200.000 kuna

Jel si siguran?

Može još neki odgovor?

Ovisi valjda ako oces od nule ili sa nekim cms-om. Kad bih to radio za sebe napravio bih sa JomSocial(150$) + membership addon(max 100$) + dizajn + ostalo…

od nule do kraja, koliko bi mogla biti cijena, od prilike naravno?

Znaci kodiranje od 0 sa custom cms-om valjda ova koju ti je dev masta napisao. Dobivanje istog rezultata koristeci vec postojece cmsove na bazi facebooka i prilagodba tvojim potrebama do 10 000 max. To je moje misljenje, poslusaj i druge naravno…

Hvala. Zanima me cijena web stranice koja bi omogućavala sve što sam napisao u prvom postu, a da li bi to bilo na bazi nečega ili od nule nije presudno. Iako bi me zanimala cijena i jednog i drugog. Facebook stil mi se uopće al baš niti najmanje ne sviđa.

Još neko mišljenje?

Radio sam (i još uvijek radim) na jednom opsežnom servisu. (Ako te zanima, mogu ti link poslati u inbox)
Mislim da su po svemu slični osim što nemam inkludan niti payPal, moneybookers ili tako nešto…ali zato ima jako puno drugih stvari kakvih recimo nisi nabrajao. Tako da je po opsežnosti mnogo moguće dosta veća ova stvar koju radim. (Ali tvoji prohtjevi su isto tako uvijek veći nego ih na prvu izneseš…stoga teško je donesti konkretne zaključke bez konkretnog zahtjeva)

Trenutno moj brojač rada kaže ovako: 892.44806695149 sati rada.

E sad, valjda je stvar koliko tko cijeni svoj rad…ovi programeri što deru satnicu 100, 200kn bi te fino oderali…i ovaj moj servis po tom cjenovniku bi koštao od 90-180 tkn.

Ja uživam u ovome što radim i kad bih imao vremena da radim na projektu u kojem bi također morao uživati …radio bi i za 20kn satnicu ili i ispod. Ako ne uživam tj. ako nemogu biti dio projekta koji me zanima ili ne želim biti dio projekta …onda nemam niti cijenu. U prijevodu imam, ali isto bi bila tako dignuta u nebesa…

Nego Bojane, jesi to ti? :slight_smile: Ako jesi…za nas vrijedi stari dogovor, hahah

[quote=“mitok”]Hvala. Zanima me cijena web stranice koja bi omogućavala sve što sam napisao u prvom postu, a da li bi to bilo na bazi nečega ili od nule nije presudno. Iako bi me zanimala cijena i jednog i drugog. Facebook stil mi se uopće al baš niti najmanje ne sviđa.

Još neko mišljenje?[/quote]

Hm, ovo sto si opisao da naslutit da bi po mogucnostima ta stranica bila nesto tipa facebooka, na stil si mislio dizajn ili?

[quote=“bozoou”]Radio sam (i još uvijek radim) na jednom opsežnom servisu. (Ako te zanima, mogu ti link poslati u inbox)
Mislim da su po svemu slični osim što nemam inkludan niti payPal, moneybookers ili tako nešto…ali zato ima jako puno drugih stvari kakvih recimo nisi nabrajao. Tako da je po opsežnosti mnogo moguće dosta veća ova stvar koju radim. (Ali tvoji prohtjevi su isto tako uvijek veći nego ih na prvu izneseš…stoga teško je donesti konkretne zaključke bez konkretnog zahtjeva)

Trenutno moj brojač rada kaže ovako: 892.44806695149 sati rada.

E sad, valjda je stvar koliko tko cijeni svoj rad…ovi programeri što deru satnicu 100, 200kn bi te fino oderali…i ovaj moj servis po tom cjenovniku bi koštao od 90-180 tkn.

Ja uživam u ovome što radim i kad bih imao vremena da radim na projektu u kojem bi također morao uživati …radio bi i za 20kn satnicu ili i ispod. Ako ne uživam tj. ako nemogu biti dio projekta koji me zanima ili ne želim biti dio projekta …onda nemam niti cijenu. U prijevodu imam, ali isto bi bila tako dignuta u nebesa…

Nego Bojane, jesi to ti? :slight_smile: Ako jesi…za nas vrijedi stari dogovor, hahah[/quote]

Može u inbox link.

A ako ovo “Bojane” ide meni, pogrešno je upućeno :wink:

Ne. nebi bilo tipa facebook niti po dizajnu niti po namjeni. Ma htio sam naći nešto slično i postati link, bilo bi jednostavnije pitat okvirnu cijenu kada bih imao primjer. Ali ne mogu naći nešto slično tome što meni treba

Čitajući red po red, čak i dva puta postavljeno pitanje, razmiščjao sam o svakoj stavki , kako bi ja to napravio i dali se to može napraviit u Joomla CMS sa odgovarajćim dodacima uz sve ono što Joomla već standardno i ima.
Da , to se može napraviti i u Joomla CMS i nebi trebalo koštati više od 10 000 KN uključujući i hosting na godinu dana.

Do nekih 500€. Sve vise je preseravanje.

Koje se ovdje gluposti pišu, to je nevjerojatno :slight_smile:

Sorry, ali jesi li pročitao specifikacije koje je čovjek naveo? Svaka čast ako ti to napraviš kako treba za tu lovu.
Bez ljutnje, ne mislim ništa loše, ali cifra je daleko premala.

Znas li ti uopste koliko tu ima posla? Koliko radnih sati? Ta cijena je u najmanju ruku smiješna.

Jebote ja ne mogu vjerovati koje odgovore ovdje čitam:
@bozoou 890 sati = 5,56 mjeseci po 160 sati/mjesec * 20 kuna = 3.200 kuna brutto / mjesec * 5, 56 mjeseci = 17.792 kuna ukupno, odnosno neto plaća 2.539,20 kuna mjesečno ako se ide preko ugovora o autorskom djelu - svaka čast ali ne vidim kako bi ti živio od toga da ne živiš kod staraca

@Stol3x 500€ - really??? WTF?? Jebote ti nemaš pojma o čemu se ovdje ustvari uopće radi.

@Triolatice - Čovjek je tražio rješenje od nule nikakav Joomla CMS, vjerojatno ima i razlog za to. 10 000 kuna je fair price ako radiš sam i misliš da bi se uspjelo to odraditi u mjesec dana. Jel to s PDVom ili bez?

@Plin - $250 + dizajn + sve ostalo = cca 500 USD jesam li u pravu? Za tebe vrijedi kao i za @Stol3xa

Daj prekinite više sa tim dumpanjem cijena, pa jeste li vi svi skupa normalni. Neki dan na dnevniku bilo da je prosječna neto satnica programera u tvrtci 49,50 kuna, znate li vi koliko tvrtka mora sat naplatiti da bi programer dobio tu satnicu, a vi pričate tu o $500 ili čega već, a ovaj o 20 kuna po satu. Pa jel vas nije sram. Vjerujem i da su vam radovi na toj razini.

@mitok - previše ofrlje je to sve skupa opisano, ako imaš nešto na umu složi dokumentaciju, pravu, i pošalji mi na mail pa ti pošaljem kalkulaciju i ponudu.

Upravo tako, ne da je nevjerovatno nego treba podijeliti banove za ovakve gluposti. Skočio mi tlak odmah na 250/200, pari mi se iz ušiju.

Nema on pojma.