Cijena izrade web stranice

[quote=“ivan.m”]Sorry, ali jesi li pročitao specifikacije koje je čovjek naveo? Svaka čast ako ti to napraviš kako treba za tu lovu.
Bez ljutnje, ne mislim ništa loše, ali cifra je daleko premala.[/quote]

Naravno da je, ali to ti je samo instalirati Wordpress i nabaciti 200-300 pluginova za 2-3 dana i to je to.

  1. Gdje sam ja napisao 500 USD? Jedina konacna cijena koju sam napisao je do 10 000 kn
  2. Ako procitas kasnije post covjek je napisao “bilo na bazi nečega ili od nule nije presudno” , znaci da i joomla cms dolazi u obzir
    A ovo koliko tvrtka mora naplatiti da bi programer dobio svoju satnicu…who cares…vremena se mjenjaju i brodogradilista se restrukturiraju…

@APazinjan

Daj onda svoje mišljenje…sve zanima :slight_smile:

@CreatifCode
heh, ali napisao sam i pod kojim uvjetima bi radio za 20kn satnicu ili čak i ispod. I to bi pomno odabrao projekt na kojem bi radio :wink:

[quote=“ivan.m”]Sorry, ali jesi li pročitao specifikacije koje je čovjek naveo? Svaka čast ako ti to napraviš kako treba za tu lovu.
Bez ljutnje, ne mislim ništa loše, ali cifra je daleko premala.[/quote]

Da, procitao sam. Stvar je u tome sto vi sebe neki previse cjenite. Sta je tu tako skupo? Dizajn, profili korisnika, trazilica (sa vise parametara), upload fajlova, 2 vrste profila (free i placeni), payment sistem, prijevod, admin panel. 500€ maksimalno. Ne vidim sta je tu tako tesko i ima tako puno posla? Ovo ja sa svojim znanjem napravim u mjesec dana bez ljencarenja (inace 2 godine).

nije nista skupo ili tesko…stvar jednostavne racunice… koliko ti sati treba da to napravis X koliko cijenis sat… radio dizajn, ovo ili ono…radis po satnici…
ti kazes da napravis to u mjesec dana za 500$… znaci nekih 160h/500$…ispada da radis za 3$/h
teenager koji flipa burgere u mcdonaldsu radi za 9$+/h
tih 3$ je debelo ispod minimalca, cak i u hrvatskoj je to negdje oko te cifre

e, sad, da li netko sebe cijeni, precijeni ili podcijeni… to je druga stvar… 500$ nije realna cijena za takav site

[quote=“webdeveloping031”]nije nista skupo ili tesko…stvar jednostavne racunice… koliko ti sati treba da to napravis X koliko cijenis sat… radio dizajn, ovo ili ono…radis po satnici…
ti kazes da napravis to u mjesec dana za 500$… znaci nekih 160h/500$…ispada da radis za 3$/h
teenager koji flipa burgere u mcdonaldsu radi za 9$+/h
tih 3$ je debelo ispod minimalca, cak i u hrvatskoj je to negdje oko te cifre

e, sad, da li netko sebe cijeni, precijeni ili podcijeni… to je druga stvar… 500$ nije realna cijena za takav site[/quote]

Onaj tko zna to radit, ima vremena i volje ovo moze napravit i za manje od mjesec dana definitivno. Sa dizajnom bi sigurno bilo malo vise posla jer bi trebalo napravit vise stranica ali ako bi koristio boostrap ili neki simple design bilo bi brzo gotovo. Ne mozes uvijek gledat na vrijeme izrade nego na svoje znanje, ono sto radis i vrijedi li taj projekt toliko. 500€ je neka realna cijena za ovaj projekt. Nije isto hocu li ja napisat 100 linija za registraciju, ti 250 ili netko drugi 10. Ima i u tome fore, tebi treba 25x vise vremena nego tamo nekom.

neznam bas… vrijeme izrade je to sto je bitno, to je vrijeme koje si proveo radeci na tom projektu…
a zbog toga sto tebi recimo treba 100 linija da napravis nesto, meni 10, ja svoj sat naplatim 30$, a ti 3$
tu ‘naplatis’ to znanje… ako ti mislis da tvoje znanje vrijedi manje nego satnica nocnog cuvara, jbga… nekak mislim da to nije ok i ‘realna’ cijena… ako ti brijes da je, sve 5

[quote=“webdeveloping031”]neznam bas… vrijeme izrade je to sto je bitno, to je vrijeme koje si proveo radeci na tom projektu…
a zbog toga sto tebi recimo treba 100 linija da napravis nesto, meni 10, ja svoj sat naplatim 30$, a ti 3$
tu ‘naplatis’ to znanje… ako ti mislis da tvoje znanje vrijedi manje nego satnica nocnog cuvara, jbga… nekak mislim da to nije ok i ‘realna’ cijena… ako ti brijes da je, sve 5[/quote]

Pa nije. Ali procitaj opet sto on trazi, ja nemam neko preveliko znanje PHP-a pa bi mi mozda trebalo duze, ali za ovo ti NE treba mjesec dana. Sve se bazira na informacijama u profilu i brzo bi se moglo napraviti, kad bolje pogledas nemas tu sta 2 tjedna raditi.

pa nisam ja spominjao neki rok, ti si rekao da u mjesec dana ne ljencarenja to napravis…
2 tjedna nije ok rok za takav site, makar su specifikacije nepostojece pa je vrlo moguce da svatko ima svoje, drugacije vidjenje kakav bi to site bio…

Daj jedan svoj sličan rad pa da potvrdiš makar sam sebi da znaš što govoriš…inače trekeljaš, tj. precjenuješ svoje mogućnosti, dok nisi niti probao ništa slično napraviti.

OK, super.

Referiram se na prvi post. A kasnije je ponovio da ga zanima cijena od nule do kraja,

Pa gledaj, dijete drago, trebalo bi te biti briga jer ovim načinom i razgovorom sebi upropaštavaš budućnost jednog dana kada se zaposliš u nekoj tvrtci ili daj Bože otvorip svoju znat ćeš o čemu pričam.

Ti vjerojatno nisi odradio nešto teže od instaliranja WP teme i premeštanja već napisanih linija koda unutar index.php datoteke instalirane teme ba baljezgaš ovakav bullshit. Mjesec dana? Mjesec dana? Pa jebote za mjesec dana ne možeš odraditi dobru WP temu sa malo kvalitetnijim dizajnom i admin sučeljem prilagođenom korisniku. WTF ti pričaš???

Dijete drago, ja ti garantiram da onaj koji zna o čemu se radi i kako se radi, da čak prema ovom opisu koji je krajnje nedorečen, neće reći manje od 2-3 mjeseca, a ne 20 radnih dana. Da li je napiasno 10, 20 , 30 50, 100, 500 ili 1000 linija koda uopće nije bitno.

Plus plaćanje, plus video, plus razne opcioje zavisno od modela članstva, plus integracija payment gatewaya, plus pretrage, plus CMS u pozadini, + ++++++. Ti dijete uopće nemaš pojma o čemu pričaš zato bježi ća s ovog threada.

Definitivno molim administratore da razmotre prijedlog o nekakvoj sankciji za ove koji ovako, bezobrazno, dumpaju cijene.

[quote=“bozoou”]@CreatifCode
heh, ali napisao sam i pod kojim uvjetima bi radio za 20kn satnicu ili čak i ispod. I to bi pomno odabrao projekt na kojem bi radio ;)[/quote]

Čuj ne radi se tu o uživanju ili ne uživanju, nego se radi o konkurentnosti i prostoj ekonomskoj računici. To ti je kao što 1+1 daje 2. Ali kao jedan side projekt OK, ali onda moraš i reći da bi ti za to trebao 1-1,5 godinu jer bi mogao odvojiti najviše 1-2 sata dnevno zbog drugih poslova i obveza.

Ja sa svojim Uber sposobnostima ti to napravim za gajbu pive, velebitske, crne, rok isporuke 30min…

Dosta zajebancije, dobio sam sraćku, najbolje da ovaj da primjer gotovog sajta, sličnog, pa da vidimo.

:stuck_out_tongue:

Čekaj i ti me zajebavaš sad, i ti hoćeš na crnu listu?

lol, nemoj se sekirat, vidiš da se radi o očitom sarkazmu :nene:

Znam da nisam dobro objasnio što želim, ali problem je što niti ne znam konkretno objasnit :slight_smile: Znam što hoću, ali ne znam to objasnit.

Recimo Iskrica bi bila neki poluprimjer. Koliko bi koštala izrada Iskrice od nule?
To bi bio neki primjer, iako niti to nije ono što tražim. Recimo tipa iskrice kombinirano s mogućnošću da se možeš ulogirat kao A, B ili C kategorija (npr kao muško, žensko, dvospolac :slight_smile: ). Nije dating niša, ovo je samo primjer. Vidim da na iskrici plaćeno članstvo otključava neke opcije i to bi mi obavezno trebalo.

Može sad neka točnija procijena cijene ako sam sad uspio malo bolje pojasnit? :smiley:

To je nešto o čemu dugo razmišljam, ali uvijek sam odgađao i nikad započeo. Jednom prilikom sam sjeo s čovjekom koji bi to trebao znat napravit, objasnio mu što mi treba i on je rekao cijenu 5000kn. To mi se činila dobra cijena, ali nismo to realizirali jer sam tad bio sav u dionicama i nije mi se dalo posvetit ovom projektu. On je rekao da bi to napravio za 5000kn jer sam do njega došao preko dobrog prijatelja i zato što je bio totalno bez love i bilo mu je bitno dobit neki posao. Ili je on je on jeftin, ili mu ja nisam dobro objasnio što trebam, ili…? :slight_smile: