Cijena izrade webstranice

Aj molim te mozes meni napravit jedan site za 300 kn dobar dizajn logo desetak unikatnih clanaka dobar dizajn znaci neki template od 35$ sa licencom i ma mecemo vise cjepidlacit samo da slike budu optimizirane i neka lijepa flash galerija ne obicna od wp…
Kad ce bit nadam se do ujutro da je gotovo…

[quote=“aaaaaa21”]Znaći po vašemu,
svatko bi naplačivao recimo instalaciju cms/foruma+stavljanje teme+pluginova najmanje 200-300kn

Za sve potrebno klijentu potrebno je učenje od 1 do 2 sata,a JAKO vjerojatno i manje, a sve se može naučiti besplatno na jubitu. Čovjek koji sve ovo zna i potrebno mu je ne više od 30min da sve napravi naplatit će 300kn -.-

Računajući vrijeme učenje za ovako nešto i pravljenje zamislite čovjeka čiji klijent traži od njega da napravi neku web aplikaciju za koju je potrebno znanje jquery,sql itd itd učenje svega ovoga je nemogu ni zamislit, pravljenje oko sat ipo, po vašoj računici ovaj čovjek bi naplatio najmanje 10k kuna za sat ipo posla. Znanje treba naplatiti slažem se, ali budimo iskreni koje znanje?

cpanel -> fantastico -> install wordpress 10 sek učenje ovoga 30 sek- 2 min (ako vodi korak po korak po cpanelu)
wordpress -> theme -> search -> install 1-2 min eto max 5 učenje ovoga 1min
wordpress -> plugin -> search -> install 3-4 min eto max 10 učenje ovoga 1 min
wordpress -> widget -> drag&drop 10 sek učenje ovoga 10 sek
wordpress -> menu 30 sek učenje ovoga 1min

Minimalno vrijeme: oko 5:50 min
Maximalno vrijeme: oko 15:50

@ Homer
da izrada sajta i dizajn skupo koštaju u potpunosti se slažem, ali kakva izrada sajta? nije da on kodira nego jednostavno klika što hoće, a dizajn opet pitanje koji dizajn? što par puta klikne da vidi koju će temu i klikne install?

Radije bi da postoji neki sajt gdje naplačuju ovakve usluge 50-100kn i imat će mnogo više klijenata nego netko tko to naplati 200-300kn ili što je vacheron napisao 2k kuna.[/quote]

Freelancing je posao kao i svaki drugi, to sto nemas nikog nad glavom neznaci da nisi profesionalni xx, osjecajima kod biznisa nema mjesta, mozemo si mi bit frendovi i dobri poznanci i sve al kada je posao u pitanju zajebi to sve… vise puta sam se opekao na istima pa te ljudi ko budalu naguze i onda im jos malo, odnosno derali bi te dok ti valjda … nebitno; ugl, a kasnije da ne govorim o tome kak je usrano dignut cijenu… kad se krenes sam cijenit i drugi budu :wink:

Pogledaj cijene na netu od par firmi, kako se sta krece, uzmi neku zlatnu sredinu pa jos malo dotjeraj sukladno svojim sposobnostima… cisto da si znas postaviti neke osnovne / okvirne temelje, to sta ti netko veli koliko cijenis svoj rad toliko stavi cijenu, neoslanjaj se na to, pogotovo zbog ove stvari kod osjecaja koje sam spominjao u prvom djelu posta.

Gledaj to ovako, ako ne uzmes konkretnu lovu za taj posao, sutra nemas sta jest : ) (nije bitno dal je to istina ili ne, al tako se pretvaraj cisto dok ne usvojis onaj neki poslovni karakter).

S druge strane istina je da je danas naplata kvantna fizika postala pa cak i sa odvjetnikom pa onda se ljudi tijese shemom “ha koliko izvucem izvucem” … upravo zbog takvih spika hrvatski web nije ni cudo sta postaje sve podcjenjeniji i sta ljudi opcenito misle da je nas posao laksi od tete u dm-u cisto jer “sjedimo za pc-om i tam nesto klikamo”.

Za kraj, predlazem isprintaj si ovaj flyer i nakelji si ga na zid:

http://dl.dropbox.com/u/3514540/workforfree.jpg
: )

Nekome tko nezna ništa o izradi web stranica wordpress je kao što je već netko rekao kvantna fizika. U ovome slučaju se naplaćuje znanje, ne utrošeno vrijeme. Ja ovo ne bih radio ispod 800 - 1000kn. Osim toga činjenica je da to nije posao od 10 minuta, ako će stvarno taj wordpress lijepo srediti, dobro organizirati elemente site-a, napraviti logo… Ima tu zapravo puno više posla nego što se čini, ako želi da site na kraju liči na nešto.

Nemojte podcjenjivati svoj rad. Evo meni je nedavno autoelektričar uzeo 250kn za doslovno 10 minuta posla (ugradnja daljinskog). Jel to bilo previše? Mislim da ne, jer ja to sam nisam znao napraviti, mada se radilo o 10 minuta.

1 Like

Da po tom vasem gradevinari bi trebali raditi gratis pa svi znaju slagati kamen na kamen, a tek vozaci pa neznam zasto ih se placa vecina zna voziti i ima auto a ipak je taxi zakon:)…
Web nije kompliciran za one koji znaju za ostale je i to prekompliciran, sam sam pri dogovoru projekta cuo od klijenta " stavi mi onu neku jumlu sa par slika i svega za par sto kn" ne prodajemo salamu decki…
A na to su nas doveli ovi iza kojih treba optimizirati popravljati itd…
Dosta stranica sam radio gratis ili za neku sitnu protuuslugu sigurno 10tak prijateljima pa ti taj izbor bolji nego se pretstavit kao false web dizajner ili web instaler za par sto kn…
Doci ce ti do glave prije ili kasnije nije bitno jel web u wp ili flashu bitni je da je efikasan ljeo i sluzi klijenta i na kraju se to placa najvise…

Ti stvarno ne znaš što pričaš. Uglavnom lupaš gluposti i trkeljaš. Baš me zanima s kakvim ti to klijentima radiš?

neradim uopče :slight_smile: Nisam developer ili nešto pa da naplačujem,da istinu rečem neznam ništa o tim web aplikacijama itd, ali samo me čudi kako se uspije nabit cijena od 2k kuna za nešto što si radio 20-30 min,a što se može naučiti za 1 sat. Nisam došao na temu da blatim lika, samo me zanima na koju foru mu ljudi govore da naplati to za 2k kuna.

meni bi trebalo samo traženje teme pa ako imaš dobru ponudu javi se na pm
naravno, tema se traži po mojim uputama dok ne budem zadovoljan s njom

[quote=“aaaaaa21”]wtf? Sorry, ali čak i stranca da zamolim na msn-u učinio bi mi to besplatno osim dizajn bannera. Neznam za vas, ali meni je ovo jako smješno naplačivati sve ove gluposti…

  1. ok tu digneš neku proviziju
  2. 0kn
  3. dodaš temu, označiš par stvari u theme options i to bi naplatio -.-
  4. cijeli setup? to znaći otići u admin panel napraviti 3-4 menu i 2-3 top menu -.-
  5. nalaženje pluginova za wp? ufff realizacija? daj nemoj me zajebavati koja realizacija klikneš 1 put install
  6. dizajn bannera, ovo je druga priča ako sam praviš,a ne koristiš gotov banner pa editiraš
  7. pravljenje fb stranice? -.- podešavanje fb stranice^^
  8. Napišeš u u notepadu sve što treba znati u 10 min i to je.

Ovo bi naplatio 50-100kn ni lipe više, čisto jer si izgubio 20-30 min vremena za sve ovo.

@Vecheron
pa da pravi sam temu i pluginovi itd razumio bi tu cijenu, ali ovo je stvarno smješno.[/quote]

1 Like

S nikakvima. :rotfl::roflmao:

1 Like

ajde odlično da nisi, pa svejedno trabunjaš glupost… mislio sam ne komentirati, ali ti lega stvarno sereš u nedogled…

odakle ti znaš kakvu on temu treba postaviti na wp? možda tema dolazi i sa pluginovima koje treba postavljati posebno za svaku kategoriju i to za svaku drugacije, samo to bi mu oduzelo pola sata posla, odakle ti znas koliko on kategorija mora napraviti, ubacivati opise u kategorije, ubacivati članke… a da ne govorim da treba nekoga naučiti da radi u wp-u…

serem se na tvojih 20-30 minuta da prostiš na izrazu, a pojma nemas sta tocno treba napraviti, nije nista naveo u detalje.

S tvojih 20-30 minuta ces namjestiti ono osnovno na wp-u ali ne i site, lupanjem i dalje bezveze samo se tu brukas, a takvih sveznajucih sto sve naprave za 30 minuta mi je pun kufer…

i da “ne radiš uopće”!

Pa ako nisi “developer”, koji se ■■■■■ uopće javljaš tu na temu. Ako ne radiš s klijentima koji si ti faktor da možeš procijeniti koliko košta neki posao. To što vjerojatno nemaš para da platiš toliko koliko posao vrijedi ne znači da možeš govoriti da bi ti to naplatio 50-100 kuna jer trenutno imaš toliko para u džepu. Ostavi se čoravog posla. Kad naučiš nešto onda ćeš i znati zašto nešto košta onoliko koliko košta.

Neće ni to jer s onom njegovom kombinacijom cpanel->fantastico->wp install će tek sranje napraviti, a to će skužiti kada prvi put napiše post i u njemu iskoritsi neki od č,ć,đ,š,ž znakova.

:rotfl:

1 Like

[quote=“CreatifCode”]Neće ni to jer s onom njegovom kombinacijom cpanel->fantastico->wp install će tek sranje napraviti, a to će skužiti kada prvi put napiše post i u njemu iskoritsi neki od č,ć,đ,š,ž znakova.

:rotfl:[/quote]

ma on to za jedan minut maximalno, a za 5 sekundi minimalno namjesti na utf znakove, koji god zelis unicode, nebitno je za njega, a i mislim da to njemu “uopče” nije bitno…

1 Like

Obratite malo pažnju na naslov teme i bit će vam jasno da lika treba na neki način sankcionirati (i objasniti mu zbog čega) jer je svojim postovima nanio potencijalno veliku štetu ljudima koji žive od izrade web stranica. Ne pletem se u posao moderatorima ali ovo svakako navodi na razmišljanje o sankcijama.

Ma mislim da je dečko nanio sam sebi štetu, a nama koji živimo od tog posla nije nikakvu. Mi znamo “educirati” klijente. :slight_smile:
Neka drugi moderatori odluče što će. Ja ako odlučim i mene će banati. :rotfl:

Ali moram priznati da mi je tema uljepšala dan, ne pamtim kad sam se zadnji put ovako nasmijao “rano” ujutro.

ma da, taman će mu on kupiti premium temu od 35$ ^^ kao što sam rekao ne razumjem se u web aplikacije, ali ovakvu glupost naplatiti toliko novaca je glupost. Nije pitanje imam li ja novaca za platiti tako nešto, ako ja nešto hoču to ću i dobiti bez obzira na cijenu. Znate dobro koliko posla tu treba i koja je poštena cijena, ali tako se ljudi nauče pa govore drugima neke velike cijene tako da ljudi misle da je to posao u pm velik, a zapravo je ništa. Kao da susjedu ideš kupiti kruh još mu i naplatiš što si mu donio+vrečicu -.- ovo je lopovluk nad lopovlukima. A najgore u svemu ovome je što se vi ponašate kao da je to sve normalno…naplačivanje pravljenja fb stranice,main menu itd itd sve te gluposti… da stavite poštenu cijenu te rečete u mailu koliko vam VREMENA za to treba imali bi puno više klijenata, a ovako nabijete cijenu kao da ste javni bilježnik za pola sata vremena zaradite preko 200kn, samo što u javnog bilježnika znate koliko će vam trebati da sve to sredite. Izrada onog spolovila, a ne stranice u pm, kao da on kodira… znam dobro kako se ponašaju ovakvi ljudi jer meni je prijatelj prije 2 god imao jedan projekt i pitao jednu tvrtku za cijenu i rekli su mu 18k kuna, ovaj ostao PAF, kaže on pa gdje toliko da nije mislio da će ispasti toliko love i na kraju mu završili za 5.600 kn !!! znaći prvi put mu nabij cijenu do vrha,a ako on pita može li manje ili nije mislio da će toliko ispasti SNIZI mu cijenu… i ovo nije lopovluk?? ma mrš gamad jedna. kako mi se gade ovakvi ljudi…

Ajd ovako za početak, malo pismenosti ne bi škodilo, barem malo.

Da se sad opet nadovežem na tvoje pisanje i priupitam te nešto, jel ti imaš ograničen vid kao što konjima vezuju da ne bi gledali sa strane!?
A sad ovo čitaj polako: Odakle ti znaš pojedinosti što on sve mora raditi? Odakle ti znaš kakvo je postavljanje teme ili koji su pluginovi, mora li ih za svaku kategoriju drugacije postavljati?

Nemam više volje raspravljat s nekim ograničenim kao ti, pričaš o nečem o čemu nemaš pojma!

ma dajte ljudi, čoek je isfrustriran i nije mu za zamjerit. Jedna, dvije seanse kod psihića (cca.1000,00 kn) to rješava. :slight_smile:

PS. U jbt, pa on mora 5 stranica napravit da plati psiha…

@zerocoolos
prvo nepisem šđčćž zato jer necu, a opet me razumjes sto hocu reci zar ne?
drugo jesi ti normalan? ma da lik mora na svaku kategoriju,stranicu postavljat razlicite pluginove koja je razlika? 5 min posla?
trece tko te trazi da samnom raspravljas? pricas sam sa sobom… znas samo nabiti cijenu klijentu i tocka.

ps: istina boli…

Kad prvi put dobiješ klijenta, kad mu odradiš prvi posao, kad vidiš prvi puta što te čeka tek kad je posao odrađen, e onda ćeš promijeniti priču i to dijametralno suprotno od ove koju sad pričaš.

@CreatifCode
možda imaš pravo, vidit ćemo :slight_smile: