Cijena oglašavanja (baner) na forumu i sajtu

Održavam sajt i forum na kojem sada imamo oko 8000 posjetitelja (7000 Hrvataska) i interesira me koliko bi mogao tražiti love mjesečno od jedne određene firme, da ih oglašavam (isključivo njih).
Mjesečno povećanje posjetitelja je oko 15% i sada u ljetnjem periodu što znači da bi trend mogao i rasti kad prođe ljeto.

Odeš na finin web
http://rgfi.fina.hr/JavnaObjava-web/izbornik.do

i pogledaš kako stoje (financijski jelte).
Pogledaš u kakvom se autu gazda vozi.
Pomnožiš veličinu lijevog ručnog palca sa zbrojem dobiti i vrijednosti auta i sve to podijeliš sa 314.

Ovo se možda čini kao šala ali u svakoj šali ima pola istine. :zub:

takve računice sam već izvlačio, nego sajt je specijaliziran za jedno područje a firma (korporacija u više država) koja bi se oglašavala je u tim fazonima i ne znam kolko da im naplatim mjesečno oglašavanje.

8000 dnevno ili mjesečno? Pa ak je firma tak velika kao sto kazes, odredi neku cijenu da nije bas premala, navedi im prednosti oglasavanja na tvom siteu, ono, malo nabaci spiku i tak. Vjerojatno ces uspjeti jer veliki vise idu na brendiranje koliko mi se cini, ne prate jesu prodali sta od svakog klika na banner.

broj posjetitelja je za mjesec dana.
Strategiju nastupa sam već razradio, samo ne znam ni okvirnu cifru koliko da tražim.

Ako im uzmes €100 za mjesec, dobro si prosao. Javi ako uspijes da i meni sredis sponzora :D.

Sve ovisi o sajtu i kome prodaješ. Za 100€ se ne bih javio ni na telefon.

Jarane moj, firme gledaju samo posjete, tako da me cudi da ih uopste zanima ovoliko posjecen sajt-forum.

Ako ti smatras budalama one iz firmi, onda se grdno varas… Ako ti se €100 mjesecno cini smijesnim, mos meni poslati a da se javljas na telefon?

Ako je tako kako je autor prezentirao, onda će biti blesav ako uzme samo 100€. Možda je to kod vas puno, ali ovdje nije.

A o čemu se razgovoaramo, treba pokazati sajt i firmu i to je to, cijenu dobiješ odmah.

Moj sajt je mozda i vise povezan za tu firmu nego li njegov. Dakle, i moj je sajt-forum, ima 13k mjesecno na podrucju cijelog Balkana.

Vidim, ti se bavis programiranjem, za to se moze ogrebati firmi, ali obicna reklama, tesko, jer oni uporede tu sitnu reklamu sa reklamom na radiju ili tv-u, index.hr-u ili sarajevo-x.com-u ;).

tema sajta je specijalizirana za određenu oblast uređenja prostora, a firma koju bi reklamirao je trgovina matreijalima za uređenje i izgradnju kuća i furaju se na taj fazon.
Sajt sadrži pored tristo i nekoliko originalnih tekstova te tematike i forum s dosta aktivnih članova. Po googlu smo u stalnom usponu sad zadnjih mjesec dana 20% povećanje posjećenosti, a još nismo odradili neko reklamiranje samog sajta.
razmišljam naplatiti neku cifru oko 1500 kn za jedan baner(firmu bi prezentirali kao glavnog i jedinog sponzora) a pored njega da se spominju materijali u postovima iz dotične firme koju i sami preferiramo.
Pretpostavljam kad bi išli na google-ov sistem reklama da bi mogli zaraditi nekih 100€ mjesečno s 8000 posjeta/mjesec.

jako je bitan podatak koliki je udio novih posjeta kod formiranja cijene…i nema šanse zaraditi s 300 posjeta dnevno iz hr 100€ na adsensu…a opet oglas može vrijediti i jako puno ako će bi trebao oglašivaču donijeti puno potencijalnih kupaca!

64.49% % New Visits
7.56 Pages/Visit
00:07:35 Avg. Time on Site

to je dobra statistika…ako je djelatnost profitabilna možeš ići s tom cijenom…pozdrav

Po meni je teško dati odgovor bez dovoljno podataka. Odgovori na sljedeća pitanja bi pomogli:

  • Kako site izgleda po pitanju dojma (kao da su ga radili amateri, korporacija,…)
  • Kako site izgleda po pitanju dojma (kakav je dizajn, je li gramatički pravilan…)
  • Kakav oglasni prostor je namjenjen oglašivaču? (banner - kakav, sponzorirani članak,…?)
  • Koliko dugo site postoji?
  • Statistika posjećenosti (doduše, ljudi iz marketinga obično ovo uopće ne razumiju)
  • itd itd

Po meni, može od 200 kuna do 15.000 kuna, puno je stvari o kojima to može ovisiti. BTW - također nije jasno jesu li to uniqeovi ili visiti i po kojem mjeraču posjećenosti.

Na prvi dojam solidno izgleda,
funkcionalnost je na prvom mjestu
posjeduje chat za ćaskanje
solidno odrađeno zaglavlje i dizajn
pokrenut je 2007 kao subdomena a početkom 2010 prebačen na posebnu domenu
u pozadini radi joomla 1.5 s kunenom
galerija slika koju treba još napuniti materijalima (ima nekih 50tak slika)
redoviti backup cjelokupnog sajta,
preko 500 registriranih članova oko 200 aktivnih
na forumu 6600 poruka u 336 tema
posjeduje dvije javascript aplikacije za izračune vlastite proizvodnje
članovi ga sami reklamiraju na svim balkanskim forumima tog tipa,
google ga dobro prikazuje
page rank 0
predložak joomle je dorađen i prilagođen stilu tematike
zainteresiranost raste jer je tematika povezana s gotovo svim segmentima uređenja prostora itd.
dizaj je anketiran i vrlo dobre kritike ima od strane prosječnih surfera,
oglašivača bi prezentirali kao donatora i dobio bi svoj prostor u desnoj koloni pri samom vrhu stranice gdje bi mogao postavljati bilo koji sadržaj vezan za tematiku

  • dobro je da “na prvi pojam solidno izgleda” i da “funkcionalnost je na prvom mjest”, “da je dizajn aktualan”…
  • dobro je da ljudi imaju chat da caskaju cekajuci
  • dobro je da imas svoje javascripte za izracune vlastite proizvodnje

    Sve je to za 5 (vjerujemo na rijec), ali ti podaci ti ne vrede ni pisljiva boba. Cijena oglasavanja u tvom slucaju =0 kuna.

ok
znači još nije vrijeme za oglašavanje s ovim podacima
znači trebam poraditi na PR-u, svom template-u i dopuniti podatke koji bi bili potrebni te izreklamirati sajt i poraditi na posjećenosti da bude preko neznam kolko posjetitelja mjesečno?
ili da jednostavno odustanem i prepustim profesionalcu poput tebe da mi riješi posao, a ja da sjedim i berem pare?

[quote=“mikibm”]tema sajta je specijalizirana za određenu oblast uređenja prostora, a firma koju bi reklamirao je trgovina matreijalima za uređenje i izgradnju kuća i furaju se na taj fazon.
Sajt sadrži pored tristo i nekoliko originalnih tekstova te tematike i forum s dosta aktivnih članova. Po googlu smo u stalnom usponu sad zadnjih mjesec dana 20% povećanje posjećenosti, a još nismo odradili neko reklamiranje samog sajta.
razmišljam naplatiti neku cifru oko 1500 kn za jedan baner(firmu bi prezentirali kao glavnog i jedinog sponzora) a pored njega da se spominju materijali u postovima iz dotične firme koju i sami preferiramo.
Pretpostavljam kad bi išli na google-ov sistem reklama da bi mogli zaraditi nekih 100€ mjesečno s 8000 posjeta/mjesec.[/quote]

Zasto nam to nisi odmah obrazlozio… mislim da im mozes uzeti toliko ;). Sretno!

Rekao je u drugom postu, samo se ti praviš pametan.