Cijena sata rada za izradu web stranica

Evo čitam ovdje cifre za izradu websiteova, pa me zanima, kako dolazite do tih iznosa, odnosno kako ih izračunavate?
Koliko računate sat rada?

Ja prilikom ponude za izradu site-a, računam koliko mi je potrebno radnih sati kako bih to izradio.

Naravno, programiranje (PHP) računam jednu cifru po satu, dizajn drugu cifru, prilagođavanje postojećih skripti treću, itd…

Sat vremena računam 70 kuna (u fušu za PHP, što mi je ujedno i najviša pojedinačna cijena za uslugu).

Obzirom kako sam slabo u kontaktu sa ostalim webmasterima, ne znam gdje sam sa cijenom, al mi se čini da sam jeftin obzirom na cifre koje sam ovdje vidio.

Sad se pitam, obzirom da sam uzeo za radit jedan projekt koji će koristiti canvase, da ne uzmem premalo novaca pa da ne počnem rezat cijene (rađe ću zaradit više nego drugima i sebi spuštat cijenu). Mislim, mogu podić cijenu bez nekakvog straha da neće biti posla.

Pitanje je kolika je realna cijena radnog sata…

P.S. Prije nego eventualno krenete u napad sa “šta radiš kad ne znaš cijene”, htio bih napomenuti da sam se prije par mjeseci vratio iz Makedonije gdje sam živio 3 godine, pa sam “out” što se cijena tiče. :slight_smile:

pa u principu je to sve sto si naveo to.

Ovisi od osobe do osobe ali i do referenci kako ces odredit svoju satnicu.

Ja isto koristim 7 vrsta satnica tako da… od 70-150…zavisi od projekta do projekta, netko hoce gotov proizvod a netko 12mjeseci support sa proizvodom pa onda variras malo (al gledas da dodjes na isto, sebi nikad ne otimaj iz usta ako nije potrebno).

Malo po malo pa dizi cijene, jer lako je postavit cijenu, al da li je korisnik/musterija/user zadovoljan sa dobivenim za tu cijenu…to ces tek vidjet kroz komentare/fidbeke/rivjue.

Edit: Realna cijena, po meni, ako je poso tip-top 70-90hrk.

Ja bi baš volio da vlasnici ovog foruma napišu šta to oni naplačuju 700 kn/h ? :slight_smile:

Cijena sata mi je 100kn i mislim da sam jeftin. :smiley:

Jos kad uzmem u obzir da jedni dizajneri s kojima radim naplacuju svoju satnicu 150kn, onda mislim da sam brutalno jeftin. Budem uskoro svoju povecao. :srceka:

Ja sam već pisao na ovom forumu pa ponavljam: satnica kurve i informatičara je ista - oko 100 Eura.

Koliko vidim, bit će da je vrijeme da podignem satnicu… :slight_smile:
Ne bih da baš budem JAKO jeftina prostitutka…

:roflmao:

Postat cu informaticka kurva sa satnicom od 200 eura. :smiley:

[quote=“dmitrecic”]Koliko vidim, bit će da je vrijeme da podignem satnicu… :slight_smile:
Ne bih da baš budem JAKO jeftina prostitutka…[/quote]

A gle, treba uzeti u obzir koliko ostale struke zaradjuju. Npr. prodavacica u DM-u ima 7000kn. Onda bi ja kao trebao raditi za toliko … pa ne znam zasto sam studirao puste godine, zasto toliko ucim konstantno, zasto radim teski psihicki rad … ako mogu tamo lijepo sjedit i tipkat brojeve i biti nasmjesen. :hmmmmmm: :smiley:

Ako npr. doktori i lijecnici imaju velike place, ne razumijem zasto IT-jevci ne bi zaradjivali bar toliko, ako ne i vise.

Malo smo potplaceni u zadnje vrijeme …

[quote=“ivan.skugor”]A gle, treba uzeti u obzir koliko ostale struke zaradjuju. Npr. prodavacica u DM-u ima 7000kn. Onda bi ja kao trebao raditi za toliko … pa ne znam zasto sam studirao puste godine, zasto toliko ucim konstantno, zasto radim teski psihicki rad … ako mogu tamo lijepo sjedit i tipkat brojeve i biti nasmjesen. :hmmmmmm: :smiley:

Ako npr. doktori i lijecnici imaju velike place, ne razumijem zasto IT-jevci ne bi zaradjivali bar toliko, ako ne i vise.

Malo smo potplaceni u zadnje vrijeme …[/quote]

Potpuno si u pravu.
Hvala webmajstori. Upravo sam odlučio podić satnicu na 150 kuna.
Nema smisla razbijat glavu ajaxom, javascriptom, css-om, php-om i sql-om za manje.

Otvoriste mi oči.

lol da po 100 kn satnica :smiley:

Toliko nemaju ni liječnici, profesori itd…ne razumijem zašto bi imali web dizajneri ili netko drugi.

Instrukcije su ti po 100 kn/h :rolleyes:

Uostalom, čemu opće mišljenje da je razvoj web aplikacija ili web stranica jednostavan posao? Težak je i definitivno nije u klasi sa frizerom, kondukterom itd.

Pogledaj komentare na tu ponudu :slight_smile: i ne kažem da mora kod nas biti kao i kod njih, ali nije ni približno. :confused:

Ne vidim što bi tu bilo smiješno za 100 kuna po satu? Sad sam malo gledao sate rada za servis računala- 180 kuna + PDV!
Pa zašto moj rad ne bi bio BAREM u istom rangu, iako je daleko komplexniji od servisiranja računala…

[quote=“adriano”]lol da po 100 kn satnica :smiley:

Toliko nemaju ni liječnici, profesori itd…ne razumijem zašto bi imali web dizajneri ili netko drugi.[/quote]

Ne pricamo o web dizajnerima (iako, ovi kvalitetniji kao sta sam rekao imaju i vecu satnicu), nego o web programerima. Pod tim ne mislim na instaliranje Joomle ili tako nesto (jer tako nesto se i ne treba toliko naplacivati).

Za dobru satnicu trebaju stajati i dobre reference, kvalitetna i pouzdana usluga i podrška i renomirani izvođač.
Za cifre koje spominjete kod nas u malom selu na kraju države takve cifre ne prolaze mada su u biti realne.
Dobar freelancer je opredeljen ili za dizajn ili za programiranje web-a.
Kad to sve spakuješ u jedno dobiješ polovično rješenje koje nit smrdi nit miriše il je vezano za jedan od gotovih cms sustava il’ je kod savršen a dizajn u ‘trubi’.
Kod mene je cijena bizarna, kad se preračuna na sat nekih 50kn, i zasnovana je na gotovom cms-u i razrađenom dizajnu sa elementima flash animacije.

50$ - 100$ po satu, zavisi :slight_smile:

Ja sam oduvijek mislio da je 50kn neto odlična satnica na poslove programera, dizajnera. Ako pričate o 200kn/sat, nadam se da se priča o bruto satnici jer ne znam tko bi vas poplaćao sve. :zub:

Za toliko love bih i ja držao instrukcije. :zub: Inače, mislim da je to više praksa sa sveučilišnim profesorima i pokojim vrlo rijetkim sretnikom. :wink:

[quote=“tutorial”]

Za toliko love bih i ja držao instrukcije. :zub: Inače, mislim da je to više praksa sa sveučilišnim profesorima i pokojim vrlo rijetkim sretnikom. ;)[/quote]

Varaš se :wink:

Počnite više razlikovati intelektualni rad od fizičkog. Ako automehaničar može imati 100kn satnicu možemo i mi. Treba uračunat edukaciju i sve neprospavane noći :slight_smile:

[quote=“junior”]Varaš se :wink:

Počnite više razlikovati intelektualni rad od fizičkog. Ako automehaničar može imati 100kn satnicu možemo i mi. Treba uračunat edukaciju i sve neprospavane noći :)[/quote]

Ne kažem ja da ne treba barem pokušati dobro unovčiti svoje znanje (bio bih jako sretan kad bi satnica bila nekoliko stotina kuna), ali jednostavno nisam nikad čuo da netko traži toliko za instrukcije, osim ako se ne radi o sveučilišnom profesoru ili asistentu. Istina, nisam nikad ni tražio instrukcije tako da možda dosta griješim.

vaše cijene @junior su baš ‘konkurentne’, krenuvši od hosting-a pa nadalje.
filozofska razmatranja bi mogli popratiti i konkretnim ciframa, osim ako to nije marketinški loša ideja po vas.
Ja sam za transparentno i objektivno kreiranje cijena u ovoj ‘branši’ a cifre tipa 100 dolara il 50 il 15000 kn po webu su mi malo ekstravagantno precjenjene i napuhane.

E pa gdje onda živiš? :slight_smile:

Profesor matematike bez problema zaračuna 60-80kn po satu (i to 45 min!) tako da ispadne i više od 100kn za 60min.

Moja satnica ovisi samo o meni. Koliko sam brz. Prosjek na zadnjih 40h (tjedan dana) je 150 - 200kn neto po satu.