Cijena sata rada za izradu web stranica

[quote=“mikibm”]vaše cijene @junior su baš ‘konkurentne’, krenuvši od hosting-a pa nadalje.
filozofska razmatranja bi mogli popratiti i konkretnim ciframa, osim ako to nije marketinški loša ideja po vas.
Ja sam za transparentno i objektivno kreiranje cijena u ovoj ‘branši’ a cifre tipa 100 dolara il 50 il 15000 kn po webu su mi malo ekstravagantno precjenjene i napuhane.[/quote]
Nisam siguran da te uopće razumijem :slight_smile:
Pa ako možeš malo konkretizirati?

@junior čisto me interesira kolko vrijedi jedan sat kod vas kolko vidim u ‘firmi’.
Malo sam prošvrljo po vašem 'oficijelnom ’ sajtu i vaša cijena linux hostinga je poprilično skuplja od trenutno drugih, shodno tome formira se i cijena cjelokupne ponude, pa me čisto interesira konkretna cifra.
Mada uglavnom većina ‘web izvođača’ izbjegava pričati o ‘cijenama’ okvirno, a kamoli o satu izrade.
Da se nadopunim mada nije vezano za temu, koje su vaše seo taktike.
Na prvom referentnom sajtu sa vaše stranice, pogledao sam kod i nisam našao meta tagove za key word i description.

google ionak zanemaruje keywordse, nisu oni nešto jako bitni

@mikibm
Nisam baš relevantan dati sve informacije koje te zanimaju pošto je moj odnos sa firmom koju si uzeo “za zub” čisto kao vanjski suradnik.
Mogu ti samo reći da nam nije cilj biti najjeftiniji na tržištu web hostinga. To nam niti blizu nije primarna djelatnost pa stoga smatramo da nam je bolje imati 20-ak kvalitetnih i ozbiljnih klijenata nego 200 da se tako izrazim “balavaca” koji su uzeli paket samo zato što je najjeftiniji.
U pravilu se hosting zakupljuje u kombinaciji sa našim ostalim uslugama.

Što se tiće referenci, di si baš zapeo za referencu koja najbolje stoji na google-u? Upiši u google “toplice” pa ćeš vidjeti da rezultat uopće nije loš. Kod mene je ta stranica na prvom mjestu (ako zanemarimo sponzorirane linkove).

Međutim, istina je ta da imamo velikih problema što nam klijenti na svoju ruku mijenjaju stranice u tolikoj mjeri da je stranica na kraju neprepoznatljiva.

Pošto ovo sve već zalazi u offtopic predlažem da mi pošalješ PM ako ti treba više informacija.

no ljutiš,moja svrha foruma je učiti i učiti, to što kažeš stoji i imao sam sličnih problema u vjerojatno daleko manjim srazmerima s Vama.
Povlačim pitanje jer očigledno dobro radite svoj posao.
I kod mene je stranica na prvom mjestu, mada me to pomalo iznenadilo.

Slučajno sam naletio na susjede Slovence (koji su u EU) pa se mogu vidjeti i usporediti cijene:

Ovdje vidim da nitko ne radi razliku cijene na crno i cijene na koju se plaćaju svi doprinosi, porezi i prirezi kroz isplatu plaće odnosno porez na dobit.

da i ja sam stekao takav dojam

Cijenu sata odredite prema svome znanju i iskustvu. Ukoliko netko tko voli računala i internet smatra da može prodavati znanje, samo naprijed. Iza svega bi trebao postojati rad a ne znanje. Osobno se ne bi volio naći u situaciji iz koje ne bi znao isplivati.

Svi ovi prodavači znanja i teorije neka stoje iz svojih “uspješnih projekata”, marketing, seo, optimizacija. Koliko ih zapravo uspije utržiti svoje stranice i znanje? Rad, rad i rad. Mislim da se to cijeni.

Platio bi puno novca za univerzalno znanje weba, nažalost nije moguće. Mogu li ja sada nekome prodati svoje znanje za 100 ili 200 kn po satu ako to nema osnovu po kojoj je isplativo. Sumnjam da bi netko volio slušati i raditi po webu a da nema osobnog interesa.

Pozdrav svima!

Imam nekoliko pitanja u vezi izrade WordPress stranica i shopova, te bih volio čuti vaša iskustva i mišljenja.

Kolika je otprilike satnica za izradu WordPress stranice i shopa?
Ovdje mislim na početnu izradu, dizajn, prilagodbu i postavljanje teme, dodavanje sadržaja itd.

Kako se cijene dodatni prilagođeni pluginovi za WordPress?
Jesu li uključeni u satnicu izrade stranice ili se naplaćuju zasebno?

Koliko bi koštalo održavanje WordPress stranice nakon izrade? Ovdje mislim na redovito ažuriranje WordPressa, tema, pluginova, sigurnosne provjere i općenito brigu o stranici.

Unaprijed hvala svima koji će podijeliti svoja iskustva i savjete!

Neki dan je na šogijev mail stigla ponuda (vjerojatno su impresionirani mojim dizajnom) za web od 80€.

http://www.kreativnekomunikacije.hr/
I održavanje još 80€ godišnje.

Znači 60 eura za web ako se pretplatiš na njihov newsletter… preskupo… ali uz nešto pregovaranja vjerojatno bi se moglo spustit na 30-40 eura :rofl:

Podrazumijeva se naravno SEO i pokoji backlink

13 godina od mog inicijalnog posta… bem ti, baš sam star :laughing:

8 Likeova

Koliko sad naplaćuješ :grin:?

1 Like

30€ sat :sunglasses:
I imam posla.
Edit: upravo radim (prilagođujem) Wordpress site, iznos: 400€

4 Likeova

Gdje nalazis posao, freelance platforme?