Čiji su podaci o bankovnom računu

znas sto, ti si mozda nadprosjecni “mislioc” ali mi ovdje ne “tražimo” samo mislioce vec su prvenstveno dobrodosli oni koji svoje misli na neki uspjesniji nacin umiju ( i potrude se) pretociti i u nama ostalima shvatljive (semantički naravno) riječi.
i pritom se trudeci postivati i minimum nekakvih nužnih standarda.
to bi mogli nazvati mozda estetskim pristupom.

podrzavam tvoju borbu protiv “pravila” ,“stege” i svakog oblika neprirodne! reakcije ali svejedno trebas jos puno poraditi na vlastitoj interpretaciji .
ne samo misaonoj (jer “ti” mozes “misliti” sto hoces) vec umjetnickoj (tj. koristeci riječi pruzi nam neku “zajednicku crtu” tvojih ovako kumulativno nabacanih misli).
a sve u cilju stvaranja uvjeta tj.minimalne projekcije,nama, tvojim čitateljima potrebne za razumjevanje istih tj. i misli i riječi.
kad su rijeci u pitanju , iz proslosti je tako nesto poznato kao humanisticki pristup koji je težio ka stvaranju uvjeta da se kroz ondašnje natruhe mističkog i vjerskog špekulativnog pristupa prodre do racionalnog razumjevanja nekog (necijeg) texta.

u prijevodu ,: sa ovako konfuznom interpretacijom (ulozio sam maximalni napor da pokusam shvatiti sto si zelio “reći”) pokusavajuci (neuspjesno) pronaci zajednicki nazivnik izmedju teme,misli i Platinija- ostavlja se dojam osobe koja dopodne ratuje sam sa sobom a popodne svoje bitke vodi sa ostatkom svijeta.

a opisan pristup ima za posljedicu da svaka druga tema na ovom forumu nekontrolirano otplovi u sasvim neke druge vode i na kraju zavrse u “mrtvom moru”.
a nijednom pokretacu teme to vjerojatno nije bio cilj kod pokretanja iste.

[quote=“vir2al”]znas sto, ti si mozda nadprosjecni “mislioc” ali mi ovdje ne “tražimo” samo mislioce vec su prvenstveno dobrodosli oni koji svoje misli na neki uspjesniji nacin umiju ( i potrude se) pretociti i u nama ostalima shvatljive (semantički naravno) riječi.
i pritom se trudeci postivati i minimum nekakvih nužnih standarda.
to bi mogli nazvati mozda estetskim pristupom.

podrzavam tvoju borbu protiv “pravila” ,“stege” i svakog oblika neprirodne! reakcije ali svejedno trebas jos puno poraditi na vlastitoj interpretaciji .
ne samo misaonoj (jer “ti” mozes “misliti” sto hoces) vec umjetnickoj (tj. koristeci riječi pruzi nam neku “zajednicku crtu” tvojih ovako kumulativno nabacanih misli).
a sve u cilju stvaranja uvjeta tj.minimalne projekcije,nama, tvojim čitateljima potrebne za razumjevanje istih tj. i misli i riječi.
kad su rijeci u pitanju , iz proslosti je tako nesto poznato kao humanisticki pristup koji je težio ka stvaranju uvjeta da se kroz ondašnje natruhe mističkog i vjerskog špekulativnog pristupa prodre do racionalnog razumjevanja nekog (necijeg) texta.

u prijevodu ,: sa ovako konfuznom interpretacijom (ulozio sam maximalni napor da pokusam shvatiti sto si zelio “reći”) pokusavajuci (neuspjesno) pronaci zajednicki nazivnik izmedju teme,misli i Platinija- ostavlja se dojam osobe koja dopodne ratuje sam sa sobom a popodne svoje bitke vodi sa ostatkom svijeta.

a opisan pristup ima za posljedicu da svaka druga tema na ovom forumu nekontrolirano otplovi u sasvim neke druge vode i na kraju zavrse u “mrtvom moru”.
a nijednom pokretacu teme to vjerojatno nije bio cilj kod pokretanja iste.[/quote]

Ma rep+, samo toliko. :wink:

Ne može ti se napčatiti račun koji je u zastari. Ti se dugovi se moraju otpisati. Tako kaže zakon. Ko je vlasnik podataka stvarno neznam, ali moja (Jadranska) banka to snima na mikrofilmove i čuva 10 god. U bilo kom trenutku mogu zatražiti prastaru potvrdu na papiru s pečatom čak i ako prestanem biti njihov klijent.

[quote=“vir2al”]svoje misli na neki uspjesniji nacin umiju ( i potrude se) pretociti i u nama
ostalima shvatljive (semantički naravno) riječi. [/quote]

evo plusic (+) i od mene :slight_smile:

Ne zaboraviti nikad: zastara u obveznom odnosu nastaje: relativna nakon 3 godine a apsolutna nakon 5 godina.
i nikakvi dugovi kao posljedica zastare se NE MORAJU otpisivati vec na njihovu zastaru stranka mora uloziti prigovor zastare u trenutku kad dobije nekakav nalog za placanje zastarjelog duga.
ako se prigovor zastare u konkretnom postupku ne ulozi i obveza nastala prije 20 godina se nakon pravomocnosti postupka mora platiti ponovo.

po sluzbenoj duznosti se na gradjane i na njihove obveze (pa i na zastarjele) pazi samo u postupcma pred drzavom.i tada je drzavni sluzbenik koji provodi postupak po sluzbenoj duznosti voditi racuna o pravima stranaka pa tako i o prestanku obveze nastale nastupom trenutka zastare.

na mikrofilm se snimaju fizicki platni nalozi ( HUB obrazac) ali na mikrofilm se ne “snimaju” elektornicki nalozi za placanje.