Cirilica pri ispisivanju iz baze

E ovako, radim internet dnevnik, nije tesko za uraditi ali imam problem sto ne mogu da iz baze ispisem cirilicu, znaci ovako:

kada se ode na: prikaz.php?id_ucenika=123456 treba da izadje:

Ime i prezime: To i To
Predmet1: 4,4,3
Predmet2: 2,3,4
… td…

E sada ja sam prikaz.php stavio da predmet ime i prezime… bude na cirilici, u bazu sam upisao cirilicu, znaci u bazi pise sve na cirilici, ali problem je kada treba da se ispise iz baze, ja umesto slova dobijam ???.. Da li neko moze da mi pomogne oko ovog problema?

UTF-8 bi trebao podržavati čirilicu, staviš svuda encoding na UTF-8 i to bi trebalo biti to…
svuda znači, na svim stranicama, u text-editoru u kojem editiraš stranice i u bazi

LoL pa nisam retardiran, naravno da sam to uradio, da nisam nebi ni mogo da upisem u bazu cirilicu, ali problem je sto kada izveze iz baze na prikaz.php umesto slova dobijem ???

link neki na fajl? uploadaj nekamo pa da vidimo…
u head tagu imaš sigurno

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />

i skini notepad++ i u menu baru pod itemom encode provjeri da su ti sve datoteke u utf-8 encodingu, ako su te tri stvari posložene (baza je treća, makar čak da je baza i u drugom encodingu vjerojatno bi radilo), to jednostavno mora raditi.

LoL ma otkrio si mesec… Sve to znam i sve sam to uradil odavno… Ali i dalje su ???..
A notepad++ koristim dosta godina… I nema veze u cemu radim pitanje je sto kod izbacuje jebene “?” :@@

malo offtopic-a ali moram, cemu ovakvo ponasanje, covjece ljudi ti pokusavaju pomoći… ne citaju oni misli i neznaju sto si napravio vec a sto ne…

Moze lock na ovu temu, problem je bio samo ovo, ispod konekcije na bazu se doda odjredjivanje utf8

i to je sve…

PS: Njegova pomoc mi nije bila od ikakve pomoci, jer je samo sebi nabio par postova i lupetao gluposti, ako ne znas bolje cuti nego sto ces da spamas forum…

[quote=“srbin_car”]LoL ma otkrio si mesec… Sve to znam i sve sam to uradil odavno… Ali i dalje su ???..
A notepad++ koristim dosta godina… I nema veze u cemu radim pitanje je sto kod izbacuje jebene “?” :@@[/quote]

Da sam ja admin zakucao bih te doživotno! I zbog nicka i zbog ponašanja!

Predlažem moderatoru ban ovom provokatoru i to može na jedno cca. doživotno što se mene tiče.

@autor Pa čovječe ne možeš se ponašati tako, došao si na forum postavio pitanje i počeo bahato odgovarati čovjeku koji te je uputio na to koje bi greške mogle biti, jer ne zna tko si što si i koliko iskustva imaš.

Drugi put cu samo tebi za ljubav da stavim nick: Ratko_Mladic, ili vise volis nick Srebrenica? Kako god… Ja sam ovaj nick poceo da koristim pre nego sto si ti bio u planu :wink: Tako da to da sam doso da provociram bilo koga zajebi.

A to sto sam reko je cista istina, nije mi nista pomogo i jos se naso uvredjen…

Kad se ono odvozi smeće? Ponedjeljkom ili petkom? Nadam se u četvrtak:ljuca:

Neboj se, nedamo mi tebe da odnesu…

To je neki seronja koji se skriva iza imena…jadno :ludjak:

Drago mi je što nisam pomogao, neki ne zaslužuju pomoć.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja