Click to Copy

Dakle, trebam neku free skriptu koja radi nešto vrlo jednostavno. Znam da toga ima, samo ja to nikako da nađem, a siguran sam da sam negdje i vidio.

Uglavnom, treba mi ono da kad neko klikne na textarea s tekstom koji ja postavim, da mu sve kopira što je u tom boxu. To se često koristi za kodove, i jedna od najpoznatijih stranica za upload slika, Tinypic.com, koristi isto to kada uploadaš sliku. Isprobajte i vidjet ćete šta trebam.

E sad, ja sam našao ovo, ali to ima dvije mane:
http://javascript.internet.com/forms/select-and-auto-copy.html

1. mana: Samo označi tekst u boxu, ne kopira ga (iako piše da bi trebalo i kopirat)
  2. mana: Ne mogu stavit dva boxa na istu stranicu (jer onda niti ‘označavanje’ ne radi)

Ako nisam dovoljno dobro objasnio, mogu ja to još bolje :smiley:

Unaprijed hvala na pomoći.

"With this script you can highlight and copy text in a textarea box with the click of a button. IE only (In Netscape, it only highlights the text; it doesn’t copy it.) "

u prijevodu:

Sa ovom skriptom možete označiti i kopirati tekst u textarea box sa klikom na gumb. Samo za Internet Explorer (u Netscapeu, to samo označava tekst, ne kopira ga.)

To piše iznad gumba!

Imaš pravo, sad tek vidim.

No ima li ko kakvu skriptu koja to radi? Nije to ništa teško, barem mi ne izgleda kao neka komplicirana skripta. To ima par redova koda…

Kompliciranije je nego što misliš.
Probaj gornju skriptu sa IE 8 pa ćeš vidjeti da i tamo korisnik treba dopustiti pristup Clipboardu.

Problem je u tome što, iz sigurnosnih razloga, browseri ne dopuštaju laku manipulaciju sadržajem u Clipboardu. U protivnom bi ti svatko mogao bilo što uvaliti u Clipboard i eventualno sadržaj Clipboarda slati gdje hoće.

Hmmm, a samo označavanje teksta klikom na gumb? Ako je i to komplicirano, onda niš od toga, moram nać neko treće rješenje :smiley:

Mislio sam da je to nešto jednostavno jer sam to vidio na dosta stranica za upload slika. :slight_smile:

Za označavanje teksta u textarea, ovo bi trebalo raditi (“ID” promijeni u textarea id):

<input type="button" value="Označi tekst" onclick="document.getElementById('ID').select()" />

A može i bez botuna, samo klikom na textarea:

<textarea rows="10" cols="50" onclick="this.focus();this.select()">
   Primjer
</textarea>

BTW da preduhitrim one koji bi mogli spomenuti da je kopiranje moguće pomoću Flasha - to radi samo u starijim varzijama Flasha.

Ovaj drugi mi je odličan… Puno hvala gambo! :slight_smile:

PS Dao bih rep+, ali moram prvo koji zaradit da bi mogo dat :smiley:

Kvragu! Što nisi prije rekao da se ne trudim bez nagrade :grrrr:
Možda će još nekome ovo biti korisno pa od nekog drugog dobijem rep+ :zub:

[quote=“gambo”]
Možda će još nekome ovo biti korisno pa od nekog drugog dobijem rep+ :zub:[/quote]A di taj rep+ možeš naplatiti?

[quote=“gambo”]Kvragu! Što nisi prije rekao da se ne trudim bez nagrade :grrrr:
Možda će još nekome ovo biti korisno pa od nekog drugog dobijem rep+ :zub:[/quote]

:smije::smije::smije:

Ma ja tu reputaciju baš i ne kužim. Dobio sam baš danas reputaciju, ali nije zelena nego siva. Valjda zato što sam dobio od nove članice… :ljuca:

Odužit ću se ja već nekak :zub:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja