Cloudflare paket Pro

Ej ekipa da li uzeti paket PRO na Cloudflare za 20$ mjesecno. Da li neko koristi i koja je razlika izmjedju bepslatnog i tog? Ako nije problem da ko napise

Sve ti piše

Znam vidio sam to nego me zanima iskustvo ljudi koji ga imaju

Ja imam taj “paket” i prvi sajt je 20$ drugi su samo 5$
Razmisljaj malo balkanski i shvatices da je sve sto se placa bolje od onog sto je free, ranije sam imao free i cesto je sajt bio off kao fol moj server je nedostupan iako je on preko ip adrese radio normalno, sada sa placenom opcijom nikad nije off, cudno zar ne?

Plus imas dodatne opcije koje tamo na free nemas.

Hvala, ma vjerujem da je bolje od free nego me zanima koliko :slight_smile: Da li dodatno ubrza stranicu? Meni na ovom free sajt nikada nije otisao na off

U mene je free plan i samo sam 2 puta skužio da je do cf a ne mog servera. Kada god mi je stranica offline vidim da su sve stranice nedostupne na tom serveru.

Puno ranije sam koristio free opciju, mozda je to sada bolje ali i na ovome forumu se mogu naci postovi gdje ljudi se isto zale. Gledajmo realno, zasto bi isto bilo nesto sto je free i sto kosta 20$

Prema gledanju plans onda vidis da je razlika nikakva. Osim ako zelis detaljniju statistiku, web aplikaciju firewall i mobilnu optimizaciju.

Ajd mozda zbog te mobilne optimizacije.

Ali cloudflare se prvenstveno koristi zbog spam botova i crawlera, a za to je dovoljan i free verzija.

Drugim rijecima ako imas neki solidan website onda free, a ako imas neku malo vecu firmicu onda pro, a ako si maher onda moras ove vece pakete.

Koliko pare stranica zaradjuje toliko mozes uzeti paket…

Tako je…

Radi toga sam i otvorio temu jer nije neka razlika, pa zato ispitujem ljude koji imaju…

Ja sam ga imao najvise radi ucitavanja slika. Imam preko 10.000 slika , ne na pocetnoj nego ukupno i imao sam frku oko toga kod ucitavnja i slicno. Kad sam uzeo pro i podesio rules, stranica nije se ucitavala, nego letila. :slight_smile:

Mozda bi priblizno dobio da si malo optimizirao slike. Prikazujes samo optimizirane thumbnailove a klikom otvara pravu sliku.

Mislim da je CDN bolja opcija za slike.

Da, ali nikad nisam s tim radio. Imas prijedlog?

Nisam ni ja previse radio, ali dijelovi tvojeg sitea bit ce runani preko tog CDN-a, mnoge ako ne i sve velike stranice koriste CDN. Zato su im sitevi tako brzi.

A za slike je dobro jer skinu teret s tvog hosta. No ako sad predjes vrlo vjerojatno ces izgubiti traffic sa googlea na slike tak da ono… ako ti cloudflare dobro radi bolje ne prelazi.

Nisam vise na cloudflare, skupo je za sada. Da, moze se reci da mi je malo veca stranica. Imam neki 12k posjeta na dan. Oko ne hostovani video embed linkova i thumb slika 20k.

Sve 5, i naravno da ima razlike. Samo kažem da meni na 5k uv dnevno free plan ne šteka. Ako postignem neki promet i potrebu za nadogradnjom to svakako uradim jer mi se CF pokazao odličnim…
Za sada mi ne treba… Ako zatreba (dobijem posjete) 20$ mjesečno nije crno…