Cloudwokers iskustva?

A za sta sluzi forum nego za razmenu misljenja?

Pozdrav svima. Prije nešto više od mjesec dana aplicirala sam na poziciju chat moderatora, međutim kada sam vidjela da treba slika ili kopija lične, adresa i slično, odustala sam. Djevojka sa kojom sam razgovarala i koja mi je sve do u detalje objasnila, Kristina (jako prijatna i odgovorna), napomenula mi je da i u svakom drugom poslu te iste podatke moram dostaviti, te mi je rekla kako je ona pod ugovorom koji je mnogo više obavezujući od moga. Zato ne bih trebala da brinem, jer će moji podaci biti zaštićeni. Iskreno, ne znam šta da radim. Novac mi treba i za naš životni standard u BiH, taj novac bi došao odlično za početak. Da li je neko slao podatke i potpisao ugovor? Voljela bih da čujem pozitivnu stranu svega ovoga. Pozdrav za sve :slight_smile:

Mozes poslati licnu i pasos, al da trazis pismeni dokaz radi cega to trebaju.

1 Like

Pozdrav narode. Da li moze neko da mi se javi ko radi za njih, da li je bezbedno poslati im sliku licne karte. Ja sam dobio ugovor na potpisivanje i samo jos to treba da odradim. Hvala svima.

Ja licno ne bih slao svoju licnu.

Hvala na odgovoru ali zelim da cujem nekog ko radi za njih.

Evo ja radim, već sam pisala ovdje ali neko mi je izbrisao poruku, ne znam zbog čega.
Ja radim za njih već mjesec dana i sve je okej, poslala sam sve što su tražili… Prilično su korektni, nije to ne znam kakav posao pa da se toliko brinete i dvoumite. Primila sam čak i prvu “platu” i sve je prošlo ok. Jedino zbog čega razmišljam i ja da odustanem jer sam primijetila da su zaposlili baš dosta ljudi tako da mi stiže manje poruka, sada ne znam koliko će se sve to isplatiti.

Uglavnom sve je okej i regularno, barem u mom slučaju.

1 Like

Mozes li mi reci ako nije tajna koliko poruka dobijes u proseku u satu/danu, kako god.

@mire je gore naveo kako on pošalje po 200 poruka dnevno, ali to je bilo još u januaru i tada vjerovatno nisu imali toliko radnika kao sada. Ja kada sam počela prošlog mjeseca sam prvih nedelju dana imala oko 200 poruka dnevno, ali vremenom je broj poruka počeo da opada. Ovih dana dobijam zaista mizerno malo poruka, i da blejim po cio dan, ako bih izašla na 100 poruka bila bih presrećna. Čini mi se da ide samo na gore, ako se nastavi ovako ja ću dati otkaz jer mi se ne isplati. A moraš da zaradiš preko 30e, jer do 30e ne isplaćuju (tj. prenosi ti se u sledeći mjesec). Pitaj ako te još nešto interesuje slobodno. Što se tiče isplate i generalno uslova rada, sve je regularno, sa moralne strane nije baš okej, ali šta ćeš…

30 e je 600 poruka ako sam razumeo ? To bi trebalo da se skupi za nedelju dana ? Sta znaci mizeran broj poruka, jer imas preko 600 poruka nedeljno ? Radis 8h dnevno ?

Plaćaju 0,05e po poruci na srpskom i 0,06e po poruci na hrvatskom, to je već navedeno. Nemaš ti nikakvu obavezu, najmanje što moraš da radiš je 1h dnevno. Ja imam raspored po kom radim, ali dobijam baš malo poruka na koje bih odgovarala u tom periodu. Ne znam da li je do termina ili do ovoga što sam već rekla, da su zaposlili previše ljudi pa mi neko upada u raspored.
Možeš da radiš koliko hoćeš, ne moraš 8h, ti određuješ koliko ti odgovara. Ali prosto nema poruka, pa i ne možeš da zaradiš. Ja sad žalim što se nisam prijavila za rad na engleskom jeziku jer ga znam odlično, vjerujem da bi tako bila mnogo bolja situacija.

Zaboravila sam takođe da dodam da ne smiješ da ponavljaš poruke. Ako sistem detektuje da si dva puta napisao istu poruku, to ti se odbija od sume koju zaradiš na kraju. Ja sam tako ponovila par puta, prosto nekad kad ne bih znala kako drugačije da započnem konverzaciju, pa su mi odbili, mada nije mnogo, zanemarljiva suma.

I koliko se moze zaraditi na sedmicnom nivou, neki prosjek?

Kada sam počela prošlog mjeseca, nedeljno sam zarađivala oko 30e, sada ovog mjeseca mi je nedeljni prosjek oko 10e. Zaista mi se ne isplati ako ostane ovako.

Koliko si vremena potrosila na “posao” da bi zaradila 10$, mogla si na YTu da gledas tutorijale, da prelistas malo forum i da postavis neki sajt na noge i da pocnes da zaradjujes novac kroz koji mesec.
Sto gubite vreme na takve stvari, milion jedna stvar vam je dostupna na netu, odvojite vreme, unapredite svoje znanje i nebo je granica!
Negde sam procitao jedan jako dobar citat, mislim da sam ga zapamtio “Ako ne radis na ostvarenju svojih snova, radices na ostvarenju tudjih”. Nikad dostupnije znanje nije bilo, nikad lakse do novca nije bilo, zato se manite coravog posla, nego radite na sebi!

3 Likeova

Iskreno, ne bavim se zaradom na internetu, sreća je pa imam posao regularan pored ovoga. Ovo sam započela onako iz radoznalosti, pa ako bude okej suma sa strane, ne može da škodi. Ali zaista postaje neisplativo pa ću vjerovatno i prekinuti. Ovde sam došla jer sam i ja tragala za iskustvima o ovoj firmi pa da odgovorim ljudima koje interesuje.

Ja bi to protumacio kao znak da treba da jos malo vise istrazujes, mozda je taj “chat administrator” posao bio samo nesto sto je trebalo da te dovede do ovakvog mesta.

Vecina ljudi je ovako pocela. Neko se pronalazi u ovim poslovima koje mi radimo, a neko jednostavno voli da ima “sigurnost” radeci za nekog drugog. Ja sam od uvek imao problem sa “autoritetima” kako kroz skolovanje tako kasnije kad sam krenuo sa nekim poslovima i od uvek sam znao da necu ceo zivot da radim za tudje snove vec da hocu svoje, tako da eto me ovde gde sam. Sam svoj gazda bez sefova iznad glave (ako ne racunam zenu i decu :smiley: )

Poštujem sve, ali ja sam i više nego zadovoljna mojim poslom u rl. Ovo mi je bilo onako iz zabave plus što je jako fleksibilno, možeš da radiš kad hoćeš, pa eto da podijelim iskustvo sa ljudima koje interesuje jer nema mnogo informacija o ovome na internetu.

Ako ti je taj dodatni posao ok, a nedostatak je samo manji obim posla, svakako mozes napraviti novi nalog na nekog clana porodice i staviti engleski kao primarni, ne samo sto sigurno ima vise posla kako si i sama pomislila nego je i vise placeno, a uz grammarly ili neki drugi program to moze ici lagano .

Odličan savjet :+1: Ali mislim i da mi je malo i dosadilo tako da ću vjerovatno odustati. Svakako odličan predlog.