CMS - Koji postoje

Greska, oba su nastali i to u isto vreme od Mamba ali nikako nisu isto sto mozes proveriti ako pogledas kod.
Uradjen je u php5 to je prvo, onda radi i sa vise baza podataka kao sto je i Oracl.
Onda drasticno je poboljsan kod i sigurnost (ima vise opcja sto mozes videti ako u administraciji pogledas opciju alati) a i sav je validan i radjen u divovima, e onda ono sto je fenomenalno a to je seo alatka ugradjena u sam cms.
E da zaboravih da navedem da je ceo cms utf-8 sto mozes videti kad ti u bazi joomla ispise gomilu brlja kod elxisa su nasa slova uvek nasa i u bazi i prilikom prikaza na sajtu.
Onda vidis stalno mi naviru prednosti pa ih ovako i navodim ima jednu veliku prednost a to su grupe korisnika koje mozes sam da kreiras i da im dajes privilegije prema potrebi sajta, i jos jedan velika prednost za programere a to je softdisk gde mozes sam da dodajes delove koda da poboljsas mogucnosti cms-a za svoje potrebe i jos jedan niakako mala stvar a to je iz samog adminstrativnog dela mozes da radis sa bazom podataka.

e sad sam morao da ovo editujem jel sam zaboravio multijezicnost sto znaci bez dodataka jednostavno objavis stranu na jeziku na kojem hoces i imas sajt na dva jezika ili vise.

Sve u svemu tu i jeste velika greska jel ljudi odma porede ovaj cms sa joomlom sto je totalna greska jel je joomla samo izvikana i komercijalizovana vise inace nije ni do struja elxisu.

Iz svega naprijed navedenog ja jedino mogu zaključiti da ti nedovoljno poznaješ Joomla!

No hard feelings

I ja sam morao editirati…

Sanovnik je dokaz moje tvrdnje

[quote=“renato100”]Iz svega naprijed navedenog ja jedino mogu zaključiti da ti nedovoljno poznaješ Joomla!

No hard feelings

I ja sam morao editirati…

Sanovnik je dokaz moje tvrdnje[/quote]

Sanovnik je prva verzija elxisa koja je bila jako slicna joomli ustvar oba su bila isti mambo jel su ga i razvijalai isti ljudi koji su se razdvojili u dva pravca joomla i elxis u svakom slucaju ako joomla ima sve ono sto sam ja naveo onda stvarno slabo poznam cmsove jao sto su mambo/joomla/elxis

[quote=“kebic”]Greska, oba su nastali i to u isto vreme od Mamba ali nikako nisu isto sto mozes proveriti ako pogledas kod.
Uradjen je u php5 to je prvo, onda radi i sa vise baza podataka kao sto je i Oracl.
Onda drasticno je poboljsan kod i sigurnost (ima vise opcja sto mozes videti ako u administraciji pogledas opciju alati) a i sav je validan i radjen u divovima, e onda ono sto je fenomenalno a to je seo alatka ugradjena u sam cms.
E da zaboravih da navedem da je ceo cms utf-8 sto mozes videti kad ti u bazi joomla ispise gomilu brlja kod elxisa su nasa slova uvek nasa i u bazi i prilikom prikaza na sajtu.
Onda vidis stalno mi naviru prednosti pa ih ovako i navodim ima jednu veliku prednost a to su grupe korisnika koje mozes sam da kreiras i da im dajes privilegije prema potrebi sajta, i jos jedan velika prednost za programere a to je softdisk gde mozes sam da dodajes delove koda da poboljsas mogucnosti cms-a za svoje potrebe i jos jedan niakako mala stvar a to je iz samog adminstrativnog dela mozes da radis sa bazom podataka.

e sad sam morao da ovo editujem jel sam zaboravio multijezicnost sto znaci bez dodataka jednostavno objavis stranu na jeziku na kojem hoces i imas sajt na dva jezika ili vise.

Sve u svemu tu i jeste velika greska jel ljudi odma porede ovaj cms sa joomlom sto je totalna greska jel je joomla samo izvikana i komercijalizovana vise inace nije ni do struja elxisu.[/quote]

A što to tebi brlja slova u joomli? Naravno ako instaliraš preko Fantastica da će ti zbrljati.
Od kada to korisnicima u joomli ne možeš davati privilegije. Možeš što god ii koliko god želiš.
Multijezičnost? Ne vidim problema da se Joomfish integrira u Joomlu. 3 minute posla i radi besprijekorno.
Sigurnost? Sigurnosne rupe Joomle svedene su na minimum. A koji ih CMS nema?
I da zaključimo. Tvrtka koja broji 50 zaposlenih i više od 3100 partnera + zajednicu i CMS joj je glavni proizvod žestoko gazi naprijed. Kako Elxis stoji sa zajednicom? Ja znam a ti upoznaj ostale:eu:

Kad sam spomenuo sanovnik nisam mislio na sličnost s joomlom.
Mislio sam na to kako si zbrljao sajt. Nisi čuo za alpha index? Pa mapa sitea…problem s tipografijom?

[quote=“renato100”]Kad sam spomenuo sanovnik nisam mislio na sličnost s joomlom.
Mislio sam na to kako si zbrljao sajt. Nisi čuo za alpha index? Pa mapa sitea…problem s tipografijom?[/quote]

izgleda da nisam cuo za nista od navedenog, na sajtu koji pravis sa druga iz zezanja i postavis instalaciju a on ubacuje text jel mu to objasnis nije ni potrebno komentarisati.

Sto se tice samog elxisa mozes pogledati i druge linkove iz mog potpisa ali dobro ja sam postavio link za dobar cms pa ko zeli neka proba ja znam da je drasticno bolji od joomle jel sam i ja nekad koristio joomlu i presao na elxis jel nudi mnogo vise mogucnosti naravno po meni.
Cela prica je pocela kada si rekao da je isti joomla a ja sam te ispravio rekavsi da je joomla ista mambo jel oba cms-a poticu od mamba.
A da oko brljanja pogledaj u svojoj joomla bazi kako ti u nju upisuje nasa slova jel kao jedan karakter ili vise karaktera (ma da verujem da znas osnove ali nesto si pobrkao oko utf-8 karaktera i prikaza na sajtu)

Znaci kraj i zakljucak ja sam naveo cms pa ko voli naka proba i izvoli sam zakljuci sta je bolje za njega.

pozz

Ma da budemo na čisto. Ja tebe razumijem. Ti i ekipa ste si uzeli za zadatak da isfurate Elxis i tu se nema što filozofirati. Iz mamba je evoluirala joomla i to zna vćina čitatelja ovog foruma. Bez veze mi je da polemiziramo. U prethodnim postovima sam dao svoje argumente za joomlu a to su support, community itd. Ukoliko elxis jednoga dana zadovolji moje zahtjeve, budi siguran da ću ga koristiti. Za sada ne. Okrupnite zajednicu, zasučite rukave i radite extenzije, programirajte, radite templateove, budite unikatni i tada će od toga biti kruha.

Jos jedan cms koji je nastao od mamba samo ovaj pise momak koji je i pravi tvorac mamba a to je Aliro CMS
http://www.aliro.org/
koliko je meni poznato jos je u zacetku ali se moze sigurno ocekivati odlican cms u narednom periodu.

@nitko- ti si ga spomenuo a i ja ću
EZ publish- strašno jak CMS ali dosta kompliciran. Ovih dana pokušavam napraviti nešto u ez-u pa vam javim kad uspijem i ako uspijem. Sad će se netko slatko nasmijati (prepoznat će se:))

da. teme za wordpress se lako stvaraju, ali i manipulisanje temama je veoma lagano. koncept teme wordpressa je veoma lagan, i za pocetnike, lagano ju je uredjivati i ostalo… uglavnom, za mene je najbolji cms ikada, iako ga mnogi smatraju samo kao blogging tool.

Koji CMS je najbolji za forum? Ali mali i jednostavni forum. Na mom hostingu imam
automatsku instalaciju joomle i jos 50 slicnih paketa, ali u kategoriji discussion boards je samo jedan - phpBB-3.0.4. To sam malo probao pa ne izgleda loše, ima li još što?

mislis koji cms kao joomla, drupal, wordpress itd ili forumu tipa phpbb, smf itd …

za ovo prvo joomla a za ovo drugo joomla + phpbb

Kao phpBB. Napravio sam stranice za svoj mali biznis bez CMS-a jer su mi se činili komplicirani.
Sad bi htio ako bude više posjeta da se može komentirat i slično., pa bi tome najbolje odgovarao mali forum. Znači ne treba mi CMS za stranice, ali mislio sam da bolji CMS-ovi sadrže već neki jednostavni forum.

Namjeravao sam izbjeći joomlu.

mozes ti staviti i na wordpress + smf dobra kombinacija

Ne treba mi wordpress ako nema forum. Samo phpBB,smf… Sad vidim da o tome ima tema u Skripte i gotove aplikacije.

0svi koji žele. bilo bi dobro da stvorimo nekakvi novi cms(flat file).