CMS - preporuka

Dakle, izrađujem web stranicu za neku firmu i žele cms.

Pošto nisam baš na ti s trenutno dostupnim free cms-ovima, treba mi samo kratka i jasna preporuka.

Većina weba će biti statična, osim 1-2 stanice na koje bi korisnik mogao sam putem cms-a unositi sadržaj. Na tim stranicama bi bili kratki opisi članaka koje korisnik unosi s linkovima na detaljan pregled članka. Članci bi uključivali i slike, možda i neke priloge.

Bitno je da cms bude siguran i da mogu relativno lako i jednostavno implementirati svoj dizajn, kreirati temu, templati ili što već treba…

Unaprijed hvala na odgovorima

Ja bi u tom slucaju pokusao sa cutenews skriptom, lagano ju je uklopiti u bilo koji dizajn, a ima dosta velike mogućnosti.

pogledaj na ovom linku
http://cutephp.com/

Probaj iskoristiti Lil’ CMS

Ok, ovo su definitivno jednostavni cms-ovi.

No, prvi i osnovni kriterij je da bude siguran, a čini mi se da ova nevedena baš i nisu.

Mislim da ću morati ovo malo detaljnije istražiti.

Drupal se čini zanimljiv, ali i dosta kompleksan…

Cutenews nema mnogo opcija što ga čini jako stabilnim.Iako nebi rekao da je cutenews cms prije da je news skripta.
Radit u joomli ili dupalu stranicu nije pametno.
Najbonje je imati svoje skripte i tako si unikatan.

ako zelis kvalitetan CMS morat ces ga platiti. to je jednostavno tako ne mozes besplatno dobiti vrhunski CMS.

@kromaser: slazes se sa tobom prije bi rekao da je scripta nego CMS

[quote=“kromaser”]Cutenews nema mnogo opcija što ga čini jako stabilnim.Iako nebi rekao da je cutenews cms prije da je news skripta.
Radit u joomli ili dupalu stranicu nije pametno.
Najbonje je imati svoje skripte i tako si unikatan.[/quote]

Ovisi što se uzima za CMS, dakle cms bi bio sustav za upravljanje sadržajem, a sadržaj kojim on treba upravljati je koliko sam shvatio dvije stranice sa člancima. To definitivno može odraditi sa cutenewsom i ne treba mu nikakav složeniji cms sa više opcija…

inace dalo bi se raspravljati što je cms, a što skripta :smiley: ali to nije tema ovdje :banana:

da pogriješio sam što sam to spomenuo i nebi volio raspravljat se o tome.
Mislim da nemožeš biti kvalitetan u tome poslu ukolko nemaš svoje stvari svoje skripte.
Danas svatko može izraditi stranicu u joomli ili nečemu sličnome no kad se poremeti šta onda imao sam probleme na joomli koje nitko nije znao riješiti.
Ja sam odbio posao i bacio se na učenje php jednoga dana ću znati php imati svoje stvari i neće me biti strah izrađivati stanice.

Nakon duljeg istraživanja, odluka je pala…korist će se drupal!

Iako sam ja definitivno za vlastito rješenje, ali korisnik inzistira na drupal-u.

E sad…bilo bi lijepo kad bi mi netko dao kratke upute ili prijedloge kako bi se to u drupalo moglo napraviti, koje module koristiti…?

Uf, nebih htio biti grub ali ako si uzeo posao a još ne znaš start…mislim da će to biti jaaaako zanimljivo. Čeka te puuuno znoja. Sretno!

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja