Codecanyon - iskustva

Pozdrav,

Da li netko ima iskustva i da li je ikada prodavao skripte preko CodeCanyona?

Gledao sam po forumima iskustva ljudi, svi kazu da i nije neka zarada, dobijes 50% cijene sto si postavio, pa ovisno kakav je rating onda raste do 70% max koliko sam skuzio.

Dal se isplati Codecanyon ili je bolje skriptu prodavati sam i sam se oglasavati preko svoga websajta?

Imam jednu napravljenu skriptu pa razmisljam… CodeCanyon gdje je dobar marketing ali source code je dostupan i moze se nulled verzija napraviti ili napraviti zasticeni source code “encoded” i prodavati sam na svojoj stranici kopije, al barem nitko nema pristuo kodu…

Ja mislim da mozes vise prodat tamo nego preko svoje stranice. Jer ces i mnogo vise platit reklame opet taj sajt je dosta posecen. Sto se tice zastite, sto te boli uvo i da odrade nulled, update je bitan redovan da dajes i ljudi kupuju nesto oko cega se radi, a takodje i mogu da nastave ako su vec platili to da i u naredno vrijeme koriste ako ti batalis. Tako da ne vidim jednu poentu te zastite kad danas skoro sve mozes da dekriptujes. I ja prvi izbjegavam kupit nesto tog tipa ili koristit. Takodje nulled su 90% ranjivi tj. ostavljaju propust i ne znam da iko pametan to vise koristi.

1 Like

Isplati se jer ti privuče masu ljudi, tako što god da staviš prodat ćeš. Mana u svemu tome je taj njihov fee plus ti uzimaju USA tax nekad ako nemaš USA porezni broj. Tako da ti nekad otprilike znaju uzeti 70%… Ali ja na sve to gledam bolje išta nego ništa…većina tih ljudi ne bi ni kupila da nije na codecanyon-u

Ja bi ti preporučio za početak prodavaj kod njih pa ćeš vidjeti kako će ići…ako bude neki bum i stvoris dobru bazu kupaca onda napravi sajt samo za to i uživaj.

1 Like

Sigurno je bolje prodavati na Codecanyon. Veoma je tesko (skupo) naci ljude koju su zainteresovani za kupovinu tema.
Takodje, dok prodajes na Codecanyon ako mozes pokusaj da pravis e-mail listu koju posle mozes unovciti tako sto ces im nuditi nove teme.

Živio sysdba,
Fascinira me to da, niti ti niti nitko od korisnika koji su komentirali tvoj post, se ne pita dali je to šta zelis ponuditi na CodeCanyon-u interesantno ikome.
K´o da imaš bicikl pa pitaš ljude dali da ga prodaš na njuškalu ili u nedjelju na hrelić sajmu.
A nitko pojma nema o kakvom se biciklu radi, dali je “ucinkovit’” i kolika mu je cijena.
Evo tu pajde koji je prodao 33 tisuce puta svoj script na CodeCanyon:


I evo drugog pajde koji je od 2016 prodao svoj script 3 puta:

Pa sada…ako pitas ovoga prvoga za savjet, reci ce ti “Da, prodaj script preko CodeCanyona”,
A ako pitas ovog drugoga, on ce ti rec da nema smisla prodavat’ išta na CodeCanyon-u :wink:

2 Likeova

Nije vazna ponuda. Ajmo gledati okvirno. Koliko od cijene za koju se prodaje stavka ide meni? Dal se isplati onda prodavati na CodeCanyon ili negdje drugdje.

Jer koliko citam, u pocetku CodeCanyon ti uzme 50% od cijene? Plus porez sto moram platiti, to je jos 25% jel? Sto znaci ako prodajem stavku 100kn, meni ide 25…ispravite me ako je krivo

A sad sto se tice moje ponude, planiram raditi PHP skripte… A trenutno radim na Project Management & CRM i to planiram objaviti. Je konkurencija je velika al moj moto je : pogledaj konkurenciju i napravi bolje :slight_smile:

Pozdrav @sysdba da se i ja nadovežem na temu. Projekt “Project Management & CRM” po meni nema smisla tamo prodavat jer Project Managment i CRM-ova ima dosta. Svako malo dođe neki Project Management app.

Imam ja i druge ideje, al otom potom…Ne brinem se za konkurenciju.

Da li netko na forumu prodaje na CodeCanyon? Da li netko može reći svoju zaradu okvirnu, na broj prodanih licenci i cijeni proizvoda?

Pretpostavio bi’ da se tih 25% koje navodiš obračunava od neto prihoda, tj. od onoga što stvarno ti dobiješ prodajom. Drugim riječima, leglo ti je xx novca na račun - porez plaćaš na tu sumu, zar ne?

A CodeCanyon ima komplikovan način za obračun (koji i nije baš tako komplikovan) koji u principu njima koristi najviše.
Vrlo je zeznuta polisa koju moraš da ispoštuješ kako bi ost’o u okviru exclusive author kategorije.
Sad sam obiš’o par strana i uhvatio kako obračunavaju. Envato pricing fees explained:

Za non-exclusive author fee je 55% što u praksi znači da vrlo malo uzimaš.
Recimo da napraviš jedan od skupljih item-a čija je postavljena cijena $70.
Prodajom dobijaš $30.8 k’o non-exclusive ili 44% faktički.
Da prodaš item od $15 tebi ide $6.60.

Ako prihvatiš da budeš exclusive author tj. da se item prodaje isključivo na sajtu Envato mreže (dobro treba proučiti šta se sve smatra pod kršenje takvog sporazuma), za brand new autora ovaj item od $70 će ti dati $35 ili faktički 50% prikazane cijene. Isto tako item od $15 će ti dati $7.5.
I takva kvota će ti ostati dok se ne proda ukupno (ne tvoja zarada, već množeno ovih $70 ili $15) svih tvojih item-a za $3750.

Kad si u grupi srećnih Elite autora da ti je fee ‘samo’ 12.5%
prodajom item-a od prikazane cijene $70 tebi ide $49 ili faktički 70% od prodaje ili $10.50 od item-a prikazanog cijene $15. To je maksimum koji možeš ispuniti striktno poštujući uslove za autore exclusive grupe.
Ima još par stvari opisanih ovde.

1 Like