Codeigniter - Non-existent class: CI_Session

Pozdrav,

kratko pitanje:
Zašto mi aplikacija napisana u codegniteru ne radi NI NA JEDNOM hrvatskom hostu? Na svakom mi javlja: “Non-existent class: CI_Session” (na dva različita hosta smještena u Hr).
Na hostu u Švicarskoj ista aplikacija radi savršeno.

Tražio sam po netu nekakva rješenja, ali bezuspješno. Ima tko kakvu ideju?
Očito je do podešenja servera, pa na što bih trebao obratiti pažnju?

Mozda je onaj host windows a ova dva linux…

Linuxu nije isto class Foobar i class foobar windowsu je

Sva 3 Linuxa.
Sa ovim našim hostinzima uvijek je nekakav problem jer uvijek, ali baš uvijek, onesposobe neke module ili ih ograniče na minimum “zbog sigurnosti”, dok ostatak svijeta iste funkcije koristi standardno.

Na to sam već navikao (valjda jedino na ovim prostorima postoje “hakeri”), međutim ne znam na koje bih postavke (module u PHP-u) trebao obratiti pažnju.

A da kontaktiraj hostera i objasnis mu problem…

Pozdrav,
Mi smo hrvatski hosting. 100% jamčim da hostamo webove bazirane na spomenutoj tehnologiji bez ikakvih problema :smile:
https://www.croweb.host/

phpinfo() na oba hosta - i onom sto radi i onom sto ne radi pa ce se moci uporediti razlike u PHP verziji, modulima i slicno.

Nakon pomnog istraživanja i usporedbe, razlika je u tome KAKO se datoteke prenose na server.
Dakle, trebao sam na FTP klijentu podesiti da je “transfer mode” binary a ne ASCII. I sada sve funkcionira kako treba. Pa ako netko naleti na sličan problem, neka to ima na umu :slight_smile:

1 Like