Com.hr, org vs com, net, info, biz

primjetio sam da google slabo rangira com.hr, org ekstenzije ili se varam.

svaku net domenu koju imam je bolje rangirana a koje su kupljene u isto vrijeme i radeno na njima po istom principu, nisam neki strucnjak za to pa bi molio vase misljenje.

.com.hr su smeće od domena, zato ih slabo rangira, .info i .biz su također smeće

a .org i .net bi trebale bit otprilike isto

.com.hr je ccTLD, odnosno rangira jednako dobro kao i svaki drugi ccTLD u svojoj zemlji (.co.uk na primjer).

org, net, info, biz i com su TLD-ovi i u ocima Google-a su apsolutno jednaki prema službenim Googlovim izjavama.

com.hr bi definintivno trebala u Hr više rangirat od com, net i ostalih. Morala bi biti jednaka s hr domenom.

da morala bi biti jednaka ali sve mi se cini da nije i da je daleko od .hr ekstenzije.

Moraš samo biti strpljiv, radi linkbuilding i rezultati će doći.

pod uvjetom naravno i da je geolokacija servera takodjer u toj zemlji kojoj pripada ccTLD

u tu grupu ne ubrajam jedino info. bez obzira na sve sluzbene izjave moje misljenje je da ona tu ne spada. ta domena je na nekom zlom glasu i od googla…

definitivno neistinito sto je i sam google potvrdio

nekad su tvrdili da nije istina da je zemlje okrugla.
kasnije se pokazalo da ipak nije na kitovima ledjima.
a to znaci u zivotu treba biti “heretik” i “nevjernik” .
i svojim metodama ispitivati iznesene tvrdnje ( pa odnosile se one i na google).
i tako se dolazi do “vlastite istine”".

Koliko ima veze nastavak domene u pretrazivanju? postoje li nastavci drugog reda u tom smislu i da ako imam recimo super site na .me domeni da ce ga to ozbiljno prijeciti u pretrazivanju ili recimo da postane jak site da nece imat nikakve veze?

UP
Baš bi volio bi ćuti još više komentara na ovu temu…

Org domene kickaju ass, iz iskustva. Ali kad gledam da je netko napisao da org neide a net ide kod njega, a kod mene net nije isao org ide, reko bih da moramo nazvat tarot babe i provjerit da cujemo tocno.

Salu na stranu, uvijek bih odabrao com,net,org ispred sveg ostalog.

Sa svim TLD imam OK iskustva osim .info jer ih ne koristim.
Ne pada mi na pamet kupiti .com.hr. Nije .com nije .hr… to je .com.hr :slight_smile:

[quote=“trnac”]Ne pada mi na pamet kupiti .com.hr. Nije .com nije .hr… to je .com.hr :)[/quote]vrhunski zaključak :slight_smile: heh

meni je i .com.hr dobar al također .com i .net najbolji izbor…

hm moram vas razočarati po pitanju com.hr domene.
kod mene za hr tržište svi pokazatelji govore da je fenomenalna, e sad jel to zbog optimizacije il zbog domene pojma nemam.

[quote=“mikibm”]hm moram vas razočarati po pitanju com.hr domene.
kod mene za hr tržište svi pokazatelji govore da je fenomenalna, e sad jel to zbog optimizacije il zbog domene pojma nemam.[/quote]

Ajde zivio ako je, mislim “ulozio” sam nesto u te neke domene pa krecu projekti i tako, toplo se nadam da ce to pomoc malo.
Iako kod tih kom haer me jedino muci sto je njihova vidljivost na drugim google cctldovima nikakva.

i ja se zaletio pa uzo tri domene com.hr prva za sada dobro prolazi, jednu sam namjenio za van eng ili dojč jezik još nisam siguran pa ću da vidim u praksi kako će se stvari odvijati.
Nego il sam se za… i il’ sam negdje vidio eu.hr domene na prodaju, tražim par sati i ne mogu naći hosting na kom sam to vidio, a ni jedan od ovlaštenih za hr nema u ponudi.

http://www.carnet.hr/dns

Domena eu.hr nije registrirana

mislim da je u pitanju eur.hr a ne eu.hr :wink: te sam ja davno na infoit.hr vidio

tnx, davno je to bilo kad sam sreo i letimično preletio preko toga.