Con.Hr domena

ako je netko zainteresiran za poddomenu na con.hr (bilosto@con.hr) sa hosting paketom, neka se javi na PM.

Mislim da u pravilima Carneta piše da je ilegalno prodavati poddomene, tako da ti mogu i tu oduzeti…

He he …
Ali on prodaje hosting, a poddomenu daje pride. :slight_smile:

Bolje se isplati kupiti svoju .com ili .net domenu!

pogreška…na greškama se uči…nema prodaje…

[quote=“trnac”]He he …
Ali on prodaje hosting, a poddomenu daje pride. :)[/quote]
Na stranicama još uvjek stoji cijena od 40 kn za samo domenu :wink:

…a malo mi i čudan onaj SSL certifit na http: adresi :hmmmmmm:

Ibiza, poddomene unutar .hr domene prem Pravilniku nije zabranjeno ustupati drugima, samo cijelu domenu tako da je u teoriji ovo legitimna ponuda. :wink:

(isto kao što i Avalon smije prodavati poddomene unutar .biz.hr domene jelte).

[quote=“dax”]Ibiza, poddomene unutar .hr domene prem Pravilniku nije zabranjeno ustupati drugima, samo cijelu domenu tako da je u teoriji ovo legitimna ponuda. :wink:

(isto kao što i Avalon smije prodavati poddomene unutar .biz.hr domene jelte).[/quote]

kako si ti nevjerojatno “clever”. sto jedes ako se smije znati ?

Počelo je, počelo… :slight_smile:

ma ePips…svaki put kad dodjem ovdje (a dodjem jednom mjesecno) nadjem neku nebulozu…tipcno hrvatski: pise jedno-ali on sebi misli da je pametniji i od onoga sto pise . i jer to tako rade drugi pa moze i on.
to ti je ko na semaforu: crveno je --zabranjeno je- ali kad jedan predje onda i stado krene…

Jedem malu djecu :wink:

[quote=""]Članak 25.

Korisnik može ispod registrirane domene otvarati domene niže razine, organizirati ih i upravljati sadržajima tih domena.

Korisnik može domene niže razine otvorene ispod njegove registrirane domene dati na upravljanje i korištenje trećim osobama, no u odnosu prema CARNetu za takve domene i dalje odgovara korisnik.
[/quote]

com,net…su ustavri domene tj. vrsne domene. a vrsna domena nije nista drugo nego sufiks. i vrsna domena je ustvari “domena”.
ispod vrsne domene u hijerahiji se kreira poddomena tj podfolder ispod vrsne domene tipa “pojam”.sufiks
te poddomene nisu nista drugo vec domene onako kako ih mi nazivamo.
to je car.com,loan.com…itd

i kad ti tako registriras domenu na WildWestDomainsu onda ispod vrsne domene (sufksa domene com.net) kreiras sekundarnu domenu nesto.sufiks

kad ja ispod te domene koju si ti meni recimo registrirao kreiram poddomenu ispod sekundarne domene “nesto.sufiks” onda kreiram tercijaranu domenu jos nize razine od sekundarne tj “nesto.nesto.sufiks”

.hr domena nije nista drugo vec vrsna domena.
ispod vrsne hr.domene postoje sekundarna domena kao i tercijarna poddomena koja je (com).hr (biz).hr a sto nije drugo nego “nesto.nesto.hr”.
ispod vrsne hr.domene po istoj arhitekturi i logici kojim kreiras poddomenu recimo na “username.blog.hr” gdje je

-“username” tercijarna domena ispod sekundarne

• “blog” : sekundarna domena ispod vrsne domene
  • “hr” : vrsna domena

kreiras i tu tvoju domenu (a i carnetovu) domenu nize razine.

ispod vrsne .hr domene postoji sekundarna domena “plus” a ispod “plus” postoji tercijarna domena nize razine “blog” a sve to zajedno cini url blog.plus.hr tj. arhitekturu “tercijarna.sekundarna.vrsna”

u CARNetovom Pravilniku svasta pise ,trebali bi ga patentirati zbog generacija koje dolaze. ali ipak kad ga se cita treba se malo i misliti.i kakve su to domene otvorene ispod nize razine to samo oni znaju. i naravno da ih mozes dati kome god hoces jer ispod svake nize razine od sekundarne ili u slucaju tercijarne :

biz.hr (com.hr) gdje je : tercijarna.sekundarna .vrsna

nemaju nadzor nad dnsovima. i nemoze se nikoga niti sprijeciti da sa tim cini sto god hoce jer je to najobicniji folder ispod sekundarne (a i ispod vrsne) domene koji po navedeonm principu tvori url po gornjem primjeru .
upitano je samo koja budala bi to cinila. naprimer: razvijala web ispod levela sekundarnedomene plus.hr ili bilo koje druge domene.

i sad pogledaj ponovo sto si gore napisao:

citat [SIZE=“1”]"Ibiza, poddomene unutar .hr domene prem Pravilniku nije zabranjeno ustupati drugima, samo cijelu domenu tako da je u teoriji ovo legitimna ponuda[/size]…

“plus” je sekundarna poddomena ispod (unutar) vrsne .hr domene.znaci li to da je i ona na ustupanje ili na bilo koji drugi oblik "manipuliranja "pravom.
i sad ponovo prouci i taj instant Pravilnik.
i kad probavis to sto si pojeo izvjesti nas sto bi to bila “cijela domena”.nema smisla da ostanemo neuki.
dobar tek…

ljudi moji molim vas close ovog foruma.nisam imao pojma da će ova moja objava otvoriti toliku raspravu. više ništa nesmijem napisati na forumu.sve povlačim.pozdrav svima i hvala svima.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja