Content - pitanje

Bok,

vezano za wordpress. Kako napraviti ili može link na tutorail da bih mogao napraviti sljedeće
da mi se sadržaj prikazuje u dva ili tri reda ali
da svaki red prikazuje postove iz određene kategorije.

hvala !

[quote=“chief_wolfinjo”]Bok,

vezano za wordpress. Kako napraviti ili može link na tutorail da bih mogao napraviti sljedeće
da mi se sadržaj prikazuje u dva ili tri reda ali
da svaki red prikazuje postove iz određene kategorije.

hvala ![/quote]
Bok,

Vrlo jednostavno, doduše zahtjeva mrvicu PHPa i WP fankšnsa :slight_smile:

u mjesta (stupce, retke, DIV-ove ili šta već) dodaš sljedeće:

Napomena! Pazi na “wp_reset_query();” funkciju, ona ti služi da resetira na nulu ovo iznad nje, tako da možeš odvrtit querija kolko hoćeš (oš 3 stupca ili 33).

Pozz :spamm:

PS
Komentare i ostalo ubacuješ kao i “title” i “content” u gornjem primjeru, WP je vrlo zahvalan što se toga tiće.

Gornji primjer ne koristiti na produkcijskim stranicama s malo većom posjetom ili malo više članaka, inače će te si brzo ubiti stranice.

Kolki su limiti posjete/čanaka i kako to rješiti, ili alternativno rješenje jer imam i ja neki site koji u pozadini gura WP pa mi je bitno :kmech:

Ovako ne bih sad išao u detalje jer ni sam nisam najbolje upoznat s istima pa da ne pretjeram, jel’… Uglavnom ako imaš neki mali blogić to nebi trebao biti problem, ali ako imaš nešto veće onda to već postaje problem. Ovo piše na Function Reference/query posts « WordPress Codex

[quote=""]Additional SQL Queries

If you use query_posts within a template page, WordPress will have already executed the database query and retrieved the records by the time it gets to your template page (that’s how it knew which template page to serve up!). So when you over-ride the default query with query_posts(), you’re essentially throwing away the default query and its results and re-executing another query against the database.

This is not necessarily a problem, especially if you’re dealing with a smaller blog-based site. Developers of large sites with big databases and heavy visitor traffic may wish to consider alternatives, such as modifying the default request directly (before it’s called). The request filter can be used to achieve exactly this. [/quote]

Ono što oni preporučuju, a ija bih to preporučio, je novi WP_query Class Reference/WP Query « WordPress Codex
Moćan i ako znaš malo PHP možeš izvoditi razno razne kerefeke.

Dobro je :stuck_out_tongue: nemam “heavy visitor traffic” valjda je do par somova dnevno dosta, ali ovo definitivno moram proučit za ubuduće, thx

hvala na odgovorima. budem već nešto skombinirao :smiley: ako nebudem javim se :smiley:

Za ovo bi najbolje bilo koristiti get_posts funkciju. Ne trebaš resetirati query s njom.

budem te malo skype-ao :smiley:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja