Ukrali mi video sadržaj i objavili na YT, kako da ih tužim?

Posto sam otkrio da ima puno ukradenih mojih video sadrzaja,i to sto posto prekopirani kompletni video snimci i objavljeni na YT,zanima me kako mogu i da li mogu da ih tuzim u smislu novcane odstete jer neki ukradeni snimci imaju vise pregleda nego moj original i smatram da sam finansijski ostecen.
Youtube nudi opciju da se zalim i da uklone te video snimke,ali posto sam ostecen novcano ja bih zeleo nekako i da dobijem odstetu za tu kradju.
Da li je to nekako izvodljivo?

Zaboravi na to, spucaj mu copyright i to je to.

Uh,pa ko ce toliko zalbi da pise.
Sad sam izbrojao 43 komada koje je YT pronasao.

Pa imas li automatski onu opciju?
Cuj 43 videa ti ukrao…i ako mu opalis copyright odmah na sve samo ce 1 strike dobiti.

Ne,nije jedan ukrao,nego 43 lopova ima.

Mislim da je bolje trenutno da “ugasiš požar”, i malo ih sve “prepadneš”, a do tada smisliš neki način za novčanu nadoknadu … najgore ti je još više otezati tipa “e šta da radim sada”.

Da li dobijas ikakve pare od tvojih videa koji su na tudjim kanalima?

Kontaktiraj mrezu i neka pokrenu content id opciju da ti zaradjujes na svim duplim snimcima.

2 Likeova

Ne,apsolutno nista.
Jedan video je dostigao 35000 pregleda ,a kod mene samo 2000.
Moj video se vise gleda na njegovom kanalu.

Prije nego nesto krenes po pitanju disputa, procitaj ovo od pocetka Youtube - ukradeni video, yt abuse

Ja sam na kraju nisam nista postigao.

Daj ti nama link kanala da mi to provjerimo… :sweat_smile:

A kako to? Jel on možda ima bolji naslov, tagove ili thumbnail? :thinking:

Ja sam ti takvim likovima (ako nisu u opisu kanala imali kontakt mail) ispod videa u komentaru napisao nešto u stilu: -You have 24 hours to delete THIS video that you stole from MY channel. If you don’t, I make a complaint to Youtube for Copyright Strike and your channel will be shut down within three days! :wink:
To je obično upalilo, od njih 10, osam bi obrisali… uz isprike kao…
Please sir, please don’t do this … I’m poor … and I would like to be a good Yotuber like you. Please sir no copyright strike, please nooo, I’ll delete the video! :grin:

1 Like

copyright claimovi na ytu funkcionišu tako dobro da nema potrebe za tužbom … dovoljno ćeš ih kazniti kada im isključe nalog … jedino ako baš zahtjevaš novac potegni advokata mada nisam čuo da je neko na balkanu nekome nešto platio zbog kršenja autorskih prava … filmovitu uhapsili pa ga pustili, sajt i dalje aktivan samo sklonio filmove, objavljuje trailere hahaha

Koliko sam dosada imao iskustva i procitavsi vase komentare,vidim da nema nista od toga.
Neka ih,neka zaradjuju na mom trudu.
Nekada davno sam i ja pozajmio poneki video … he he

ja to nisam rekao

ja sam rekao da postoji način da sa youtubea ukloniš svoj autorski sadržaj koji je postavljen bez tvoje dozvole

Kako nema ako upozoriš njih 10 a 8 od njih naprimjer obriše…

Eto, već si digao ruke od svega a nisi ništa niti pokušao… :neutral_face:

Pokusao sam jos pre dve godine i nisu ni uklonili te video snimke koje sam tada
tuzio.
Sustina ovog mog pisanja je bila da li mogu da im naplatim tu kradju,a za uklanjanje mi nije vise bitno.

Možeš. Meni su pomogli jer se isključivo bave takvim stvarima >>> http://www.hok-cba.eu/imenik/pregled/11118/