Covid 19 - Iskustva

Oni kiji su prelezali, neka kazu kakve su simptome imali i kako su se lecili?

Evo kako rade sa tom koronom:

šta hoćeš reći, da je svaki slučaj korone sličan ovome?

Ne, ali u vecini slucajeva, nazalost!

Moramo svi biti obazrivi. Da li je virus ili toksin ili šta već?
Ali nešto ima.
Kao i to da je nekome bio cilj da se napravi psihostres i ekonomski krah, što je definitivno.
Isto tako vrlo je mali broj snimljenih izjava o simptomima i načinu lečenja onih koji su ležali u bolnicama, u odnosu na prikazani broj obolelih. Samo nemojte reći da nisu smeli snimati? Verovatno jer … nisu imali dobru zaštitnu opremu, ali opremu za ronjenje u velike dubine i odlazak u svemir ili ulazak u radioaktivnu zonu … takvu opremu imaju :blush:.
Tako da proizliazi jednostavan zaključak i nameće pitanje sa odgovorom koliko će biti tačno što neko nešto napiše? (ako se nisi lično uverio)
Jer ovo je čisto hebanje u zdrav mozak objavama szo i ostalih: te može se steći imunitet, pa ne može, pa sad opet može te ovo te ono.
Napravljeno je nešto da bude mnogima nepoznato i da mogu da manipulišu sa većinom u svakom pogledu. Da jedno važi danas, a sutra ne, pa opet u krug i na kraju prosipanje iz šupljeg u prazno sa neograničenom cenzurom.

1 Like

Da i ja sam imao isto misljenje kao i ti. Cudno je da nema snimaka iz bolnica o toliko oboljelih i da nema svjedocenja izlijecenih. Medjutim prije par dana mi je supruga zarazena ja kao prvi kontakt odmah u izolaciju zajedno sa njom. Drugi dan mi se javlja temperatura i traje tri dana posle toga konstantno se vrti oko 37 ali zanemarivo. 5 dan imam cudan osjecaj u nosu kao da sam se napio morske vode i to je to. Koliko god i ja da sam sumnjao sada sam siguran da nesto postoji.

dobro, a de mi objasnite kako onda ne postoji niti jedan normalan doktor na planeti zemlji koji može potvrditi vašu priču i vaše tvrdnje … dakle u cijeloj rusiji, indiji, kini, evropi, SAD-u … nije se oglasio niti jedan ozbiljan doktor sa validnom licencom i sa dobrim referencama koji objašnjava zašto je korona prevara i zbog čega je bezazlena … nemojte mi samo reći da su svi doktori na svijetu potplaćeni i da prde u istu tikvu

dakle cijeli normalan svijet i sva svjetska struka govori jedno a vi ovdje laprdate drugo … kako vi možete bolje znati da je to bezazleno od doktora koji su svaki dan sa pacijentima

evo recite mi ako je bezazleno, što se onda pet puta više kisika troši u bolnicama? ako je to sve bezazleno otkud onda svi ti ljudi na odjeljenjima odjednom u tolikom broju? ako nije korona, šta im je? za šta troše kisik?

2 Likeova

Ja nisam napisao da je bezazleno, čak naprotiv na početku sam napisao:

A činjenica je da kad se objavljuju vesti o koroni, objavljuju se samo nacrnje i zastrašujuće. Zašto? :blush:
Činjenica je da se čitav svet digao u istraživanje, ali takvih vesti skoro i da nema. A najčudnija stvar da se o istraživanju 2 nobelovca (Francuza i Japanca) ništa ne spominje, kao i grupi Engleskih naučnika.
Dakle niko ne govori da “to” nešto ne postoji, ali zašto se recimo ne objavljuju neki radovi i istraživanja koja daju kakve takve rezultate?
Očito rezultata ne sme biti i jedino šta svi nameću za rešenje, je vakcina, koja neće biti dovoljna samo 1x da se primi, već će morati mesečno da se prima.
I gde je sad priča da se prenosi vazduhom i šta bi sa tom Belorusijom nakon ovoliko vremena? Dosad nebi trebo da je iko živ na osnovu aritmetičke progresije prenošenja. :grin:
Nešto da postoji, postoji, a verovatno će izaći na videlo šta je u pitanju?
Ali da nešto jako smrdi, ne smrdi, već bazdi.

1 Like

Cuj ne postoji. Pa eto nekidan smo pricali u Njemackim istrazivanjima koja su pokazala da u 68% slucajeva osoba koje su prelezale koronu (izmedju 48 i 53 godine) i 4 mjeseca nakon bolesti ostalo je zapaljenje srca kao posljedica… Katastrofalne brojke.

Zato sto se dobija najvise klikova na takve vijesti, barem kad su portali u pitanju. ne mora znacit da je netacno.

Opet nije istina. Gdje si to procitao? U najgorem slucaju primace se jednom godisnje (i to nije ista vakcina) ali vjerovatno nece biti slucaj jer virus mutira dosta sporije od obicne gripe

2 Likeova

Sve je ovo velika prevara na globalnom nivou,ovo je u stilu nekadasnjeg Rima, HLEBA I IGARA ,mocnici se igraju sa nama ,i malo nam dobace leba da glodjemo,
a oni svi milijarde milijardi, TITO je bio zakon,ne postoji covek koji je ZARADIO…
postoji sam0 neko koji je OTEO , od drzave , radnika, prirode, znaci dodje lik kupi planinu puni vodu i on je zaradio,a stanovnici okolo u 5 sela jad i beda a ovaj koristi resurse drzave koji bi trebali da stanovnicima te drzave obezbede normalan zivot,
i on je sada milijonas a seljaci u selima su seljaci, KUXAC je to a ne uredjena drzava i ovde i bilo gde na svetu ,u rusiji sve resurse pokupili sume vodu naftu zlato a raja beda ,isto u americi ,

1 Like

Većina je objavila da je Bil
Gejs rekao da 1 vakcina neće biti dovoljna, a šta je on samo finansijer i skupljač harača :grin:.

Ti si rekao za portale. a ja sma mislio na sve medije.

Ja govorim o kastrofalnim vestima i zastrašivanju, a ne pričaju se optimistične vesti. Pa šta očekivati kad slušaš sve najgore?
Da ne ulazimo u raspravu.
Verovatno so dosta mlađi i ne podcenjujem tvoje mišljenje, ali životno iskustvo je u dosta slučajeva se pokazalo kao presudno za donošenje nekih životnih odluka. Sve šta bilo ko uradi njegova je odluka i on snosi odgovorsnost za svoju odluku. Ne može se reći da je neko uticao na njegovu odluku. Isto i ono šta se kaže.
Pa prema tome ja ću prije verovati šta kažu nobelovci nego jedan biolog iz Nigerije (pickovine) sumnjive prošlosti i poslova koje je obavljao, kao i organizaciji koju vodi i ljudima koji su ga izabrali. Zar njima verovati kad se zna ko ih najviše finansira? Kad se zna da treba se finansiraju od članirina, a ne od … I podržavam ukidanje finansiranja što su Ameri napravili. Ali ne podržavam izbegavanje odgovornosti od primljene bilo koje vakcine. Zakonom vakcine u slučaju kontraindikacija i reakcija nepodležu nikakvom zakonu. Jel to ispravno?
A šta bi sa naručenim vakcinama prije par godina za ptičiju (ili svinjsku gripu). Propadoše sve i plus troškovi za biolopki otpad. E to je briga o ljudima :laughing:
I sva priča da nešto smrdi tj. bazdi se odnosi na tu organizaciju koja radi na štetu mnogima.
I niko da kaže šta bi sa tom Belorusijom i sl. zenljama. Čitav svet u doba satelita i “operativaca na terenu” pojma nema šta se tamo dešava? :laughing:
Sa ovim završiću svaku dalju raspravu jer je suvišna.

nisi obavješten, u bjelorusiji su ljudi disciplinovani, nose maske, paze na distancu, dezinfikuju ruke pri ulasku u supermarkete itd … bez obzira šta im predsjednik govori, ljudi su disciplinovani i daleko od toga da ne poduzimaju mjere

Najbplje bi bilo da ove današnje političare i vladare zaposle kod privatnika sa njihovim diplomama, pa da vidimo koliko bi uspeli da ostanu na posao i zarade. Da ne pričam da ih na zapad zaposle.
E jng. Brane ne sećam se da je kod Tita konobar mogao biti ministar? Niti policajac da vozi besno auto (pod kakvim mikroskopom i skenerom bi bio, šta kažeš na to?). Mnogo ima danas stvari u periodu od 30 - 40 godina, što nebi zamislili nekad. :grin: a dokle će trajati videčemo.

2 Likeova

E pa kako u martu mi se svi zatvorismo, a oni igraju utakmice sa punim stadionom, idu na posao. Verovatno korona ceni tu disciplinu pa ih ne napada, ali sva sreća pa Nemci nisu disciplinovani pa skače na njih.

Sa američke strane slapova Nijagare, u državi Njujork sa 19,5 miliona ljudi, ima 414.000 zaraženih i 32.000 preminulih, dok sa kanadske strane – u Ontariju sa skoro 15 miliona ljudi – ima 38.000 obolelih i 2.775 smrtnih slučajeva.

brojke su jasne, pozz

@CrazY, moram priznat da ti je cudan post posto radis u bolnici. Opet gradis reputaciju da bi zajebo nekoga… ne kuzim kak ti se da pisat toliko duge postove i to po nekoliko mjeseci da bi zajebo nekoga za par stotina kuna. Ovo pisem iskljucivo da se nekome slicno ne dogodi. Znaci lik je klosar i ako sam nekome pomogao da ga ne sjebe, drago mi je.

1 Like

Oćeš reći vilenjak i dalje operira. Ako imaš jasan dokaz …nebi škodila prijava adminu.
A sumnjam baš da ga tako prozivaš bez dokaza… :wink:

Hehe operira on i to sa vise profila, odnosno gradi sebi reputaciju :wink:

Pa kaje ovo? Nisu valjda svi zaraženi umrli pa da nema nikog živog da napiše strašna iskustva?

Čudno mi je malo da uopće nema iskustava sa ovom nevjerojatno strašnom bolešću koja je zahvatila cijeli svijet i zbog kojeg je cijeli svijet u xurcu. Ali pada mi napamet da je ovaj forum možda jedina sigurna oaza na svijetu. Čovječe, pa to treba iskoristiti za marketing! Forum može preko noći dobiti milijune novih članova. Samo se treba reći na TV-u da na ovom forumu nema negativnih iskustava sa strašnom bolešću koja je zahvatila cijeli svijet i da vidiš stambedo na forum.

1 Like

Ti si nesto zabrijao decko.

Nijr par stotina, nego par tisuca.

Salu na stranu, niste shvatili sto sam napisao i stoga sam povukao post.

Svi nesto umisljeni ovdje , nemas sa kim pricat.

Lp