Covid 19 - Iskustva

Prema iskustvu, svi govore da nema korone, da nije bolest, sve dok neko iz njegove uze, ili sire porodice ne bude bolestan i napise iskustvo. Ja cu napisati dva razlicita primjera, ali dva primjera osoba koje znam.

Brat, zarazio se, brat koji spava s njim u sobi, nije zarazen. Momak prosao sa nekoliko paracetamola, od njih 20, samo je 2 imalo teze simptome i potrebu za njegom.

Drugi slučaj, drugar, trenira, osjetio bolove u mišićima, mislio da je od teretane. Pojavila se temperatura, testirao se sutradan, potvrđena korona. Ta noć mu je bila najgora u životu, opisuje kao tako da su ga bolile i kosti, imao osjećaj da umire. Sutradan ustao bez bolova, trenutno je dobro, nema vecih simtoma, osim da mu je napor i promijeniti kanal na tv.

Ono sto je bitno napomenuti je da mnogi šute. U manjim sredinama ovakve osobe se izoluju iz zajednice, gleda se na njih kao zombije, nevjerovatno kroz šta ti ljudi prolaze i kako su obilježeni. Zato vjerovatno i malo njih dijeli iskustva s drugima.

Pravu istinu nećemo nikada saznati.

Činjenica je da testovi nisu uopće pouzdani. Sada može netko oboliti od tko zna čega, osjetiti tko zna kakve simptome radi tko zna čega, pa obaviti dokazano nepouzdano testiranje i ispasti pozitivan na koronu, i BAM!!! Te njegove tegobe će biti pripisane strašnoj koroni. Ako pak ne ode na testiranje nego doma preleži, samostalno će zaključit da je to bila korona jer naravno korona vlada i sve što se nekome desi ovih dana je korona.

Da sam ja malo jače zalomio neki dan pa da sam uspio čak i zaboraviti da sam zalomio, mogao bih ove tegobe koje još uvijek osjećam pripisati koroni (pod uvjetom da sam naivan i da vjerujem medijima). Još da budem dovoljno glup da odem na testiranje pa da mi nepouzdan test potvrdi koronu to bi sigurno značilo da i klasičan mamurluk ovih dana nije mamurluk nego korona.

2 Likeova

Samo upozoravam. Upozorio sam i za vilenjaka pa se moderatori oglusili i cap. Zasto to radim ? Pa zato sto sam i ja popusio pa samo zelim zasmetati klosarima. Btw, danas mi je lik ispred ulaza maznuo laptop iz auta u vrijednosti 7000kn. Samo sam na minutu isao do stana. Al sam siguran da cu ga copit. Imam jos jedan laptop koji cu “zaboraviti” u autu.

Izbjegavanje ljudi nam je u genetskom kodu. :slight_smile:

iskustva ljudi koji su preležali koronu se mogu naći na internetu zaista lako

tvoj je problem što ne vjeruješ nikome i što sve banalizuješ

koliko sam skontao testom se utvrđuje prisustvo antitijela … ako je neko imao strašnu temperaturu, stomačne tegobe, malaksalost i ako mu utvrde prisustvo antitijela onda zaista ne znam šta može biti :smiley:

dakle ti tražiš dokaze, i kada ti neko priloži dokaz ili iskustvo ti za dokaz kažeš da je prevara a za iskustvo kažeš da to nije od korone već od obične neke bolesti :smiley:

evo ti ISKUSTVO DOKTORA koji je preležao

ti ćeš vjerovatno i sa ovim da se sprdaš, da banalizuješ i da generalizuješ sve

opet ću citirati

Sa američke strane slapova Nijagare, u državi Njujork sa 19,5 miliona ljudi, ima 414.000 zaraženih i 32.000 preminulih, dok sa kanadske strane – u Ontariju sa skoro 15 miliona ljudi – ima 38.000 obolelih i 2.775 smrtnih slučajeva.

dakle ako je ovih 32k umrlih u New Yorku prevara i ako su umrli od obične bolesti onda ja stvarno ne znam više :smiley:

1 Like

Ispravak netočnog navoda :slight_smile: Iskustva ljudi kojima su REKLI da su preležali koronu :wink:

Samo sa testom na antitijela, a ti testovi su vrlo rijetki i kad čuješ “testiranje”, u većini slučajeva se radi o nepouzdanim PCR testovima koji testiraju prisutnost virusa, a ne antitijela.

Pa pošto se ne radi pouzdani test koji dokazuje baš ovaj virus, onda iskustvo može biti prouzročeno svakakvom bolešću i uopće nije sigurno da se radilo o koroni. Vrlo jednostavno.

Ja sam već nebrojeno puta ponovio da ne podcijenjujem virus i da vjerujem da može biti zeznut. Sve što ja želim reći jest da je sve debelo preuveličano i da se nešto nepouzdano dokazano odmah pripisuje koroni. To se odnosi i na tegobe, i na smrti itd., a niti su testovi pouzdani, niti se precizno utvrđuje pravi uzrok smrti.

PRIJEVARA i bolest po dekretu :smiley:

1 Like

Dosta si ti nama napisao, a ništa nisi rekao. Kazes nepouzdani? Kada su nepouzdani, prvi dan infekcije, 10 dan infekcije? Je li i sama bolest nepouzdana? Naravno da jeste, jer jedna osoba prođe sa blagim simptomima, druga se raspada od zivota. Hoces da kazes da je to laz, da je to samo izmisljanje?

Evo da pitam direktno tebe i slične. Ako smatrate da ovo ne postoji, da vam neće ništa, zašto ne pomognete svima nama na način da volontirate u covid bolnicama i ambulantama na prijemu i provjeri bolesnika? Eto prave prilike da nam svima dokazete :slight_smile:

1 Like

Fino ti je covjek boldiranim slovima stavio da ne smatra da virus ne postoji.
@mitok probaj sljedeci put i caps-lock ukljuciti :laughing:

1 Like

ljudi umiru, to je cinjenica i cinjenica je da moze biti opasno, da li nekad laziraju zbog necega drugog ili da bi ozbiljnije shvatili sve kao da je bitno, mozda postoji nesto sto nece da kazu a da ne bi uznemirili ljude , ali ako znas da je opasno, da li je bitno da li je umrlo 10 ili 50 .

Ja se nadam da su svi članovi foruma još uvijek živi. Nitko ne piše svoja iskustva s virusom koji je trenutno najveća prijetnja ljudima na cijeloj planeti, ali uzimam u obzir i mogućnost da su iskustva toliko mučna da ih se nitko ne želi ponovno prisjećati. Ja ću ipak opisati svoje “poluiskustvo”.

Danas sam SKORO službeno pokupio ovaj strašni virus i razbolio se. Krenulo je još prije par dana, a jutros je kulminiralo. Jako mi je curio nos, a onda mi se u jednom trenu i zaštopao i počelo me baš dosta škakljati u nosu, čak i onako duboko u nosu. Ne samo to, i kihnuo sam više puta. Srećom, nisam išao doktoru niti na testiranje za ovaj strašan virus pa sam se ipak izvukao i zato kažem da sam SKORO pokupio virus i skoro se razbolio. Da sam nekim slučajem otišao, uvjeren sam da bih sada službeno bolovao od COVID-19 bolesti. Neki boluju od ove bolesti iako nemaju baš nikakve tegobe (kako se ono veli, asimptomatski, jel?), a meni je ipak curio nos, i to jako, tako da to baš i nije bila šala. Srećom, na vrijeme sam se sjetio da mi skoro svake godine povremeno jače procuri nos u 8. mjesecu (valjda radi ambrozije) pa nisam otišao doktoru i nisu me proglasili kandidatom za smaknuće kombinacijom jakih lijekova koje ne trebam i respiratora, pa ne samo da sam još uvijek živ nego nemam niti koronu! Ovaj korona virus i ta bolest covid su stvarno jako podmukli i pazite se. Oni se maskiraju u sve živo. Stvarno je teško nabrojati koje sve stare bolesti i tegobe taj covid može odglumiti. Toliko je dobar glumac da me ne bi čudilo da se kamuflira i u lom ruke. Pazite se ljudi, sad u ovom mjesecu se covid može prikrasti i zajedno sa peludi ambrozije, ali i npr. kroz žarnjake meduza ili može doći kao ubod ježa u moru i svašta još. Ono kad oko mjesta uboda ježa zna malo oteći koža. Eh, nije to od bodlje, ne ne. Ne budite naivni. To je mjesto ulaska korona virusa! To se onda u nekim slučajevima može manifestirati kao oteklina. Ako ne vjerujete lako ćete se uvjeriti. Nakon što stanete na ježa odite se tesirati na koronu pa ćete vidjeti da će vas puno biti pozitivno. Nije korona u baš svim ježevima, ali je u puno njih. Čuvajte se dobro. Sad već dosta znamo o koroni i covidu i jasno je da se to može pokupiti na svakakve načine i da se može manifestirati kao bilo koja tegoba koju čovjek osjeti, ali čak i da se ne mora uopće osjetiti i da vam se može činiti da vam nije baš ništa. Strašno zajeban virus.

1 Like

Greaota foruma sto mozes samo <3 ostavit a ne i :smiley:

1 Like

Moš mislit. Ja sam bolesna 4 mjeseca i bila kod doktora i u bolnici vise ni ne pamtim koliko puta u to vrijeme i nitko od doktora nije ni jednom pomislio da bi bila korona makar sam ja mislila da mozda je. Ali doktori cim nisu najtipicniji ociti simptomi korone ni ne zele pomislit da bi to mogla bila korona. Ugl uspjela sam se nekako nakraju nakon 2 mj testirat i negativan je test makar taj test ima jako puno laznih negativnih (vise nego laznih pozitivnih) tako da nisu ti testovi bas pouzdani.

Testiras se na anti tijela i onda otprilike znas da li si je ikada prelezala

Meni je curio nos :slight_smile: Proglašavaju bolesnima i ljude bez ikakvih simptoma :wink:

Meni je ova histerija oko te korone i slijepo vjerovanje svemu što probrani kažu na TV-u stvorila toliku averziju prema svemu ovome da sada možda i nesvjesno podcijenjujem virus. Niti malo ne pomaže niti to što je, ako se mene pita, previše dokaza da je sve debelo prenapuhano, i to namjerno. Puno realnije mi djeluje da je sve interes nego slučajnost. Neka hipohodnri i možda stvarno bolesni odboluju tu koronu, neka se strašljivi čuvaju, ali samo neka nas koji ovo ne pušimo svi ostave na miru i ne maltretiraju nas. Cjepivo će biti nedovoljno istaženo i ovako i onako. Neka vam ga daju odmah sutra u kojoj god da je fazi pa da ne moram slušat da sam ja opasnost i da ću ubit nekoga. Ubija pogrešno liječenje preveuličane bolesti.

Koliko čitam sa puno različitih stručnih izvora, virus još uopće nije adekvatno izoliran. Ne tvrdim da je to točno, ali mi nakon svega u što sam se uvjerio nije uopće teško to povjerovat. A antitijela koja oni traže mogu biti i neka koja se pojave nakon npr. klasične upale pluća, gripe i sl. Ne znam, ali taman i da sam izvalio glupost, nakon svih njihovih gluposti, dokazanih laži, preuveličavanja i promjene mišljenja nije nikakav problem.

Nego opet skrećemo, ima ona druga tema za rasprave, neka se tu jave preživjeli sa svojim iskustvima ako žele. Nadam se da ima preživjelih.

Jedno od odličnih objašnjenja.